Reklama

Niedziela Świdnicka

Instalacje proboszczowskie

Ks. Rafał Chudy objął parafię w Konarach

Dotychczasowy wikariusz par. Świętej Trójcy w Boguszowie – Gorcach ks. Rafał Chudy objął urząd proboszcza w par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Konarach.

2021-07-03 00:03

[ TEMATY ]

ks. Rafał Chudy

Konary

instalacja proboszczowska

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Ks. Rafał Chudy podczas liturgicznego wprowadzenia na urząd nowego proboszcza

Ks. Rafał Chudy podczas liturgicznego wprowadzenia na urząd nowego proboszcza

Liturgicznego wprowadzenia, tzw. instalacji proboszczowskiej dokonał w sobotę 3 lipca bp Marek Mendyk. Uroczystość rozpoczęła się od odczytania dekretu mianującego ks. Rafała Chudego na proboszcza. Dekret odczytał dziekan dekanatu Strzegom ks. prał. Marek Babuśka.

Nowe zadania i obowiązki

Posługa proboszcza, to nie tylko administrowanie parafią w imieniu biskupa, ale przede wszystkim przewodzenie danej wspólnocie parafialnej, jako pasterz, który prowadzi powierzony sobie lud drogami Ewangelii. To sprawowanie sakramentów świętych, w tym najważniejszego z nich - Eucharystii. - Przyjmij na siebie obowiązki proboszcza tej parafii i prowadź dalej posługiwanie swoich poprzedników jako nauczyciel, prezbiter i duszpasterz wszystkich wiernych powierzonych Twojej duszpasterskiej trosce – mówił do nowego proboszcza biskup świdnicki, a przekazując symbolicznie klucze do kościoła bp Mendyk polecił ks. Rafałowi otwieranie świątyni wszystkim, którzy szukają Boga. – Niech się stanie ona centrum życia parafialnego. Kieruj i zarządzaj tą parafią, jako to zostało ci polecone – jako pilny i gorliwy pracownik winnicy Pańskiej – dodał.

ks. Mirosław Benedyk

Msza święta z obrzędem wprowadzenia nowego proboszcza

Msza święta z obrzędem wprowadzenia nowego proboszcza

Reklama

Następnie przedstawiciele wspólnoty parafialnej symbolicznym bochnem chleba i kwiatami przywitali nowego proboszcza, życząc, aby jego posługa przynosiła wiele wspaniałych owoców. Dalej bp Marek Mendyk zachęcił przybyłych parafian do dobrej współpracy z nowym proboszczem, podkreślając, że możliwe to będzie dzięki natchnieniom i kierowaniu przez Ducha Świętego.

Pasterz diecezji również wyjaśnił główne z zadania nowego proboszcza, które polegają na obowiązku nauczania, uświęcenia i pasterzowania. W wygłoszonej podczas Mszy św. homilii bp Mendyk zachęcał do ożywienia wiary, podkreślając, że nie ma wiary bez pokory, a wiarę tracą ludzie przemądrzali i zbyt pewni siebie.

ks. Mirosław Benedyk

Powitanie nowego proboszcza przez członków Rady Parafialnej

Powitanie nowego proboszcza przez członków Rady Parafialnej

Droga ks. Rafała

Przypomnijmy, że ks. Rafał Chudy jest kapłanem od 18 lat. Przez ten okres pracował jako wikariusz w sanktuarium w Wambierzycach, w par. św. Antoniego w Pieszycach, w par. św. Piotra i Pawła w Wałbrzychu, w par. Podwyższenia Krzyża św. w Kłodzku, w par. św. Michała Archanioła w Dobromierzu, a przez ostatnie sześć lat w par. Św. Trójcy w Boguszowie-Gorcach. Jako duszpasterz trzeźwości diecezji świdnickiej, przyczynił się do powstania Apostolatu Trzeźwości jako pomoc kierowaną do ludzi uzależnionych i ich bliskich. Ks. Rafał zastąpił na urzędzie w Konarach ks. kan. Andrzeja Ćwika, skierowanego na proboszcza do Bystrzycy Kłodzkiej, który przez osiem lat przewodził miejscowej wspólnocie liczącej 1617 wiernych zamieszkujących 12 miejscowości, gromadzących się w 4 kościołach, w Konarach, Damianowie, Drogomiłowicach i w Jenkowie.

ks. Mirosław Benedyk

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Konarach

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Konarach

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzieją się cuda

Od kilku miesięcy w parafii pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu znajdują się relikwie św. Szarbela z Libanu. I dzieją się cuda. Ludzie doznają wielu łask, także uzdrowienia. Jedną z uzdrowionych jest Barbara Koral – żona Józefa, potentata w branży produkcji lodów, i matka trójki dzieci. Cierpiała na raka trzustki, po którym nie ma śladu. 17 maja br. publicznie podzieliła się swoim świadectwem

W październiku ub.r. wykryto u mnie nowotwór złośliwy trzustki – opowiada Barbara Koral. – Przeżyłam szok. Ale głęboka wiara i ufność w łaskawość Boga wyjednały mi pokój w sercu. Leżałam w szpitalu w Krakowie przy ul. Kopernika, nieopodal kościoła Jezuitów. Dzieci i mąż byli ze mną codziennie. Modliliśmy się do Jezusa Przemienionego za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz św. Szarbela. Zięć Piotr przywiózł od znajomego księdza płatek nasączony olejem św. Szarbela. Codziennie odmawialiśmy nowennę i podczas modlitwy pocierałam się tym olejem. Czułam, że mając św. Szarbela za orędownika, nie zginę – wyznaje.

CZYTAJ DALEJ

Kiedy Pan Bóg wzywa

2021-07-27 12:14

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 31/2021, str. IV

[ TEMATY ]

seminarium duchowne

Kamil Maćków

Seminarium jest po to, żeby rozpoznać, czy głos, który słyszą, jest na pewno zaproszeniem Pana Boga

Seminarium jest po to, żeby rozpoznać, czy głos, który słyszą, jest na pewno zaproszeniem Pana Boga

Jakiś czas temu nasi klerycy nakręcili film, w którym pokazują, jak się żyje w seminarium. Jeśli jeszcze nie oglądaliście (a warto), znajdziecie go na seminaryjnej stronie.

Tymczasem przeczytajcie, co klerycy mają do powiedzenia o formacji i o swojej codzienności.

CZYTAJ DALEJ

Abp Henryk Hoser SAC ponownie trafił do szpitala. Jego stan jest poważny.

2021-07-30 22:11

[ TEMATY ]

abp Henryk Hoser

razem.tv

O modlitwę w intencji powrotu do zdrowia swojego poprzednika prosi bp Romuald Kamiński.

Ordynariusz warszawko-praski w liście skierowanym do księży, sióstr zakonnych, osób konsekrowanych i wszystkich diecezjan podkreślił, że abp Hoser jest hospitalizowany i znajduje się w poważnym stanie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję