Reklama

Niedziela Kielecka

Mieszkanki Schroniska Caritas i CIK nawiedził wizerunek św. Józefa

Mieszkanki schroniska Caritas i CIK nawiedził wizerunek św. Józefa

arch. diecezja kielecka www

14-15 lipca mieszkanki Centrum Interwencji Kryzysowej Caritas oraz działającego przy nim Schroniska dla Kobiet w Kielcach nawiedził peregrynujący po diecezji kieleckiej obraz św. Józefa Opiekuna Rodzin.

Fakt obecności Obrazu w takim szczególnym miejscu, jakim jest Schronisko, był ważny dla jego mieszkanek. Wspólnie z Dyrektorem Caritas Kieleckiej ks. Stanisławem Słowikiem, pracownikami CIK oraz jego podopiecznymi modlono się do Patrona Rodzin o wsparcie, uzdrowienie oraz wzmocnienie wszystkich polskich rodzin. Każda z osób mogła również przedstawić swoje prywatne intencje, podziękować za otrzymaną pomoc oraz poprosić św. Józefa o dalszą opiekę.

Reklama

W wygłoszonym słowie ks. Stanisław Słowik wskazał na postawę św. Józefa i jego szczególny patronat nad rodzinami. Dla Opiekuna św. Rodziny nie było sytuacji bez wyjścia. Jego działania, opisane w Ewangelii są dowodem na to, że z pomocą Bożą i przy zaufaniu Bogu można znaleźć wyjście z każdej sytuacji, pozornie beznadziejnej.

Po części oficjalnej peregrynacji każda z uczestniczek miała okazję do indywidualnej modlitwy do św. Józefa. Śpiewano także pieśni ku jego czci.

To kolejna placówka Caritas, którą nawiedza obraz z Sanktuarium Św. Józefa Opiekuna Rodzin w Kielcach w związku z trwającą diecezjalną peregrynacją. Wizerunek był m.in. w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie oraz w Świniarach.

Reklama

Peregrynacja 40 kopii wizerunku z kieleckiego sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny rozpoczęła się 1 maja – nawiedzenie w parafiach potrwa do września.

W pierwszej kolejności dotyczyło ono parafii dziekańskich, do których wizerunki, po odbyciu peregrynacji w całej diecezji wrócą na stałe. Wszystkie parafie otrzymały materiały duszpasterskie, które są wykorzystywane podczas nawiedzenia. Obraz nawiedza także zakony, WSD i m.in. placówki Caritas kieleckiej.

Czas modlitwy przy obrazie jest organizowany tak, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernym i przestrzegać ograniczeń sanitarnych, wynikających z pandemii.

AD

2021-07-21 07:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież do słowackich jezuitów: wciąż żyję, choć niektórzy chcieli mojej śmierci

2021-09-21 13:42

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

- Wciąż żyję, choć niektórzy chcieli mojej śmierci – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty dodał, że wie, iż „odbywały się nawet spotkania prałatów”, którzy myśleli, że jego stan jest poważniejszy, niż mówiono i „przygotowywali konklawe”. – Cierpliwości! Dzięki Bogu czuję się dobrze – zapewnił papież.

CZYTAJ DALEJ

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową kopalnię krzemienia czekoladowego

2021-09-22 07:13

[ TEMATY ]

wykopaliska

Monika Książek/Niedziela

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskie archeolodzy odkryli mającą nawet 10 tys. lat kopalnię krzemienia czekoladowego. Jak podkreśla kierownik badań dr Magdalena Sudoł-Procyk – to dotąd najdalej wysunięty na południowy zachód w Polsce tego typu obiekt.

Wcześniej uważano, że choć zasiedlający te tereny neandertalczycy, a następnie homo sapiens posługiwali się narzędziami z krzemienia czekoladowego, to nie wydobywali go na miejscu, ale transportowali z oddalonych o ok. 150 km Gór Świętokrzyskich.

CZYTAJ DALEJ

Zgierz: trud przyjęcia Miłosierdzia Boga

2021-09-22 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

W parafii pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu rekolekcje ewangelizacyjne przybrały formę Drogi Krzyżowej ulicami miasta. W uroczystej procesji wzięły udział poszczególne grupy parafialne z całego dekanatu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję