Reklama

Niedziela Częstochowska

Misje parafialne i jubileusz 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Wieluniu

Ziemia Wieluńska przeżywa wyjątkowy czas. 5 września mija 50 lat od koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia – Pani Ziemi Wieluńskiej papieskimi diademami, której przy współudziale biskupa częstochowskiego Stefana Bareły dokonało dwóch wielkich patronów: św. Jan Paweł II (wówczas jeszcze kard. Karol Wojtyła) oraz Prymas Tysiąclecia – kard. Stefan Wyszyński, którego już wkrótce będziemy czcić jako błogosławionego. Każdy z nich związał życie z Matką Bożą.

[ TEMATY ]

Wieluń

rocznica koronacji

Archiwum sanktuarium

Także my – mieszkańcy ziemi wieluńskiej i wszyscy wierni archidiecezji częstochowskiej – doświadczamy tego, jak Maryja bezpiecznie prowadzi nas przez różne doświadczenia życiowe, rodzinne i społeczne.

Reklama

Pragnąc jak najlepiej przygotować się do jubileuszu 50-lecia koronacji Jej wieluńskiego wizerunku, pragniemy odbyć tygodniowe misje parafialne dla odnowy życia religijnego w ziemi wieluńskiej. Misje rozpoczną się odpustem ku czci Matki Bożej Pocieszenia w niedzielę 29 sierpnia. Uroczystej Sumie przewodniczyć będzie metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Następnie tygodniowe misje poprowadzi ks. Tomasz Podlewski, a zakończy je uroczysta Msza św. jubileuszowa, której w niedzielę 5 września będzie przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba.

W imieniu własnym, księży wikariuszy i księży seniorów zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej zarówno na uroczyste obchody odpustowe i jubileuszowe, jak też na tygodniowy czas rekolekcji. Odkryjmy na nowo obecność Maryi w naszym życiu i już teraz wołajmy: „Okaż się nam Matką!”.

Archiwum sanktuarium

2021-08-27 09:49

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dom Matki Różańcowej

Niedziela częstochowska 33/2021, str. IV

[ TEMATY ]

rocznica koronacji

Myszków‑Mrzygłód

Archiwum sanktuarium w Mrzygłodzie

Uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Mrzygłodzkiej, 25 sierpnia 1996 r.

Uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Mrzygłodzkiej, 25 sierpnia 1996 r.

25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Mrzygłodzkiej jest bilansem podsumowującym kult Maryi, nie tylko w świątyni, ale również w rodzinach – podkreśla ks. Jacek Gancarek, kustosz sanktuarium Matki Bożej Mrzygłodzkiej. 22 sierpnia Mszy św. jubileuszowej będzie przewodniczył tam kard. Stanisław Dziwisz.

Koronacja wizerunku była ważnym momentem dla ożywienia kultu maryjnego. Zaczęły przybywać pielgrzymki. Każdego roku do naszego sanktuarium przybywa 5 tys. pątników. Są to pielgrzymki piesze i autokarowe. Są też grupy z zagranicy: z Włoch, Szwajcarii, Chin czy USA – mówi w rozmowie z Niedzielą ks. Gancarek.

CZYTAJ DALEJ

Św. Barbara

2021-12-04 08:11

[ TEMATY ]

św. Barbara

PGE

Barbara żyła w III wieku n.e. Była córką Dioskurosa, poganina, który przyczynił się do jej męczeńskiej śmierci.

Święta Barbara od lat otaczana jest w Polsce bardzo żywym kultem – to do niej z modlitwą o pomoc zwracają się wierni podczas burz i pożarów. To przede wszystkim patronka dobrej śmierci i trudnej pracy, gdyż opiekuje się górnikami, hutnikami, żołnierzami, rybakami i marynarzami. Co więcej, św. Barbara jest także patronką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ

Panczenistka Andżelika Wójcik wygrała zawody Pucharu Świata w Salt Lake City na 500 m.

2021-12-04 20:59

[ TEMATY ]

sport

Panczenistka Andżelika Wójcik czasem 36,775 s pobiła rekord Polski na 500 m i wygrała zawody Pucharu Świata w Salt Lake City. Najlepszy wynik w karierze uzyskała również sklasyfikowana w sobotę na 12. pozycji Kaja Ziomek - 37,394.

Wójcik minimalnie wyprzedziła Rosjankę Angelinę Golikową - 36,786, a na trzeciej pozycji uplasowała się inna reprezentantka Rosji Olga Fatkulina - 36,937.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję