Reklama

Aspekty

Paradyskie Dni Duszpasterskie

W piątek i w sobotę (27 i 28 sierpnia) w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbyły się tradycyjne Paradyskie Dni Duszpasterskie. To spotkanie duchownych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej służące omówieniu najważniejszych zagadnień duszpasterskich.

[ TEMATY ]

diecezja zielonogórsko‑gorzowska

Paradyż

ks. Adrian Put

Nowi proboszczowie naszej diecezji

Nowi proboszczowie naszej diecezji

W spotkaniu, któremu przewodniczył bp Tadeusz Lityński uczestniczyli bp Paweł Socha, prezbiterzy diecezjalni i zakonni oraz stały diakon.

Gościem Dni Duszpasterskich był ks. prof. Dominik Zamiatała, który przybliżył zebranym osobę i dzieło kard. Stefana Wyszyńskiego. Dodatkowo w piątek wymagane przez prawo kanoniczne wyznanie wiary i przysięgę złożyli nowi proboszczowie.

2021-08-28 23:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowy dyrektor ekonomiczny

[ TEMATY ]

diecezja zielonogórsko‑gorzowska

ks. Rafał Tur

Archiwum Aspektów

ks. Rafał Tur

ks. Rafał Tur

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma nowego dyrektora ekonomicznego. Został nim ks. kan. Rafał Tur. Zastąpił na tym stanowisku ks. prof. Tadeusza Stanisławskiego.

Dekret nowemu dyrektorowi wręczył bp Tadeusz Lityński. Dotychczas ks. Tur był zastępcą dyrektora ekonomicznego diecezji oraz dyrektorem Diecezjalnej Księgarni św. Antoniego. Mieszka w Zielonej Górze, a pochodzi z Kożuchowa.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

2022-11-24 15:01

[ TEMATY ]

zmarły

Archidiecezja Lubelska

Ks. Marcin Modrzejewski był wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Zmarł w czwartek, 24 listopada 2022 r. nad ranem.

Urodził się 30 listopada 1989 r. w Lublinie. Święcenia prezbiteratu otrzymał 7 czerwca 2014 r. w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

S.O.S. dla Ziemi Świętej. PKWP z wizytą w Betlejem

2022-11-26 10:00

[ TEMATY ]

Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Betlejem

Biuro Prasowe PKWP Polska

Polska sekcja PKWP przebywa z wizytą w Ziemi Świętej. Chce zwrócić uwagę na potrzeby chrześcijan i wskazać na ich zaangażowanie na rzecz pokoju. „Spotkamy się z nimi, wysłuchamy ich historii, pokażemy im, że pamiętamy o nich” – mówi ks. prof. Waldemar Cisło. Około 60 rodzin z Betlejem korzysta ze wsparcia z Polski poprzez kampanię S.O.S. dla Ziemi Świętej.

Ks. prof. Waldemar Cisło, kiedy wiele lat temu przebywał w Ziemi Świętej, zapytał jednego z żyjących tam chrześcijan Zachariasza Tabasha: „Skoro z roku na rok jest trudniej, a ma pan amerykańską wizę, to dlaczego nie wyjedzie pan do USA, gdzie na pewno życie będzie łatwiejsze?”. Padła odpowiedź: „Proszę księdza, wyjadę ja, wyjedzie cała moja rodzina, to kto tutaj zostanie z Jezusem?”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję