Reklama

Niedziela Świdnicka

Gest kapłańskiej solidarności z bp. Ignacym Decem

Po atakach na emerytowanego biskupa świdnickiego księża stanęli w obronie pasterza.

2021-08-31 14:56

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

diecezja świdnicka

ks. Mirosław Benedyk

bp Ignacy Dec podczas uroczystości w katedrze świdnickiej

bp Ignacy Dec podczas uroczystości w katedrze świdnickiej

Wobec wyroku Sądu Apelacyjnego i medialnej nagonki, jaka pojawiła się w ostatnim czasie na osobę bp. Ignacego Deca, duchowieństwo diecezji świdnickiej podczas spotkań rejonowych w Wałbrzychu i Kłodzku 27 i 30 sierpnia przez aklamację wyraziło swoją solidarność z Księdzem Biskupem.

W apelu czytamy: „Znamy Księdza Biskupa Ignacego Deca od wielu lat. To dobry i mądry Pasterz, wrażliwy na potrzeby i cierpienia każdego człowieka. Oddany w służbie dla Kościoła, wiarygodny świadek i wierny sługa Chrystusa; odważnie i z miłością głosi prawdę o Kościele, o świecie i o człowieku. Dlatego jako duchowieństwo diecezji świdnickiej całym sercem stajemy u boku niesłusznie oskarżanego Biskupa i wspieramy Go naszą serdeczną modlitwą”.

Ocena: +8 -5

Reklama

Wybrane dla Ciebie

17 lat Diecezji Świdnickiej i prestiżowe wyróżnienie dla bp. Ignacego Deca

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

diecezja świdnicka

ks. Mirosław Benedyk

Andrzeja Jaroch, przewodniczący Semiku Dolnośląskiego wręcza akt nadania Honorowego Obywatela Dolnego Śląska bp. Ignacemu Decowi

Andrzeja Jaroch, przewodniczący Semiku Dolnośląskiego wręcza akt nadania Honorowego Obywatela Dolnego Śląska bp. Ignacemu Decowi

Dziewięć miesięcy przed uroczystością Bożego Narodzenia obchodziliśmy w Kościele uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień 25 marca to także ważna data dla całej diecezji świdnickiej, która 17 lat temu została powołana do istnienia.

Liturgicznym uroczystościom tego dnia w katedrze świdnickiej przewodniczył bp Ignacy Dec, dla którego była to też kolejna rocznica święceń biskupich.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: modlitwa ekumeniczna w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej pod budynkiem Sejmu odbyły się uroczystości związane z 82. rocznicą powstania podziemnych struktur Rzeczpospolitej w czasie II wojny światowej. W czasie obchodów modlitwę w intencji twórców, pracowników i żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego odmówili przedstawiciele duszpasterstw wojskowych.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele związków i stowarzyszeń kombatanckich, reprezentanci parlamentu, wojska, władz samorządowych, harcerze oraz mieszkańcy Warszawy.

CZYTAJ DALEJ

Niedziela ze św. Franciszkiem

2021-09-28 08:31

[ TEMATY ]

Caritas

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Laudato si'

archiwum Caritas

Caritas naszej diecezji zaprasza na diecezjalne obchody Niedzieli ze św. Franciszkiem połączone z akcją Kromka Chleba dla Sąsiada. Wszystko odbędzie się w parafii św. Mikołaja w Głogowie 3 października.

Niedziela ze św. Franciszkiem jest podsumowaniem trwającego we wrześniu Czasu dla Stworzenia. Rozpocznie się o godz. 9.30 Mszą świętą. Po niej przy kościele odbędzie się eko-piknik z atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję