Reklama

Niedziela Częstochowska

Dekanalne dni chorych

We wrześniu odbędą się dekanalne dni chorych. W tym roku wyznaczono 7 miejsc, do których będą pielgrzymować wierni.

[ TEMATY ]

archidiecezja częstochowska

Dekanalne dni chorych

Maciej Orman/Niedziela

Światowy Dzień Chorego. Błogosławieństwo lurdzkie, kościół św. Wojciecha w Częstochowie, 11 lutego 2020

Światowy Dzień Chorego. Błogosławieństwo lurdzkie, kościół św. Wojciecha w Częstochowie, 11 lutego 2020

REGION CZĘSTOCHOWSKI

Bazylika archikatedralna Świętej Rodziny w Częstochowie, 20 września, godz. 11. Przewodniczy bp senior Antoni Długosz. Pielgrzymują dekanaty: św. Antoniego, św. Józefa, św. Zygmunta w Częstochowie; blachowieński, kłobucki, olsztyński i porajski.

Kościół św. Wojciecha BM w Częstochowie, 22 września, godz. 11. Przewodniczy bp Andrzej Przybylski. Pielgrzymują dekanaty: NMP Jasnogórskiej, świętokrzyski, św. Wojciecha w Częstochowie; miedźnowski, mstowski, mykanowski i truskolaski.

Reklama

REGION RADOMSZCZAŃSKI

Bazylika Wniebowzięcia NMP w Gidlach, 17 września, godz. 12. Przewodniczy abp Wacław Depo. Pielgrzymują dekanaty: św. Lamberta, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radomsku; brzeźnicki, gidelski, kłomnicki i pajęczański.

Kościół Nawiedzenia NMP w Rozprzy, 17 września, godz. 16. Przewodniczy bp senior Antoni Długosz. Pielgrzymują dekanaty: gorzkowicki, kodrąbski, rozprzański i sulmierzycki.

REGION WIELUŃSKI

Sanktuarium Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia w Praszce, 29 września, godz. 11. Przewodniczy bp Andrzej Przybylski. Pielgrzymują dekanaty: działoszyński, krzepicki, mokrski i praszkowski.

Sanktuarium NMP Pocieszenia w Wieluniu, 21 września, godz. 11. Przewodniczy bp senior Antoni Długosz. Pielgrzymują dekanaty: NMP Pocieszenia, św. Wojciecha BM w Wieluniu oraz osjakowski.

REGION ZAWIERCIAŃSKI

Sanktuarium NMP w Żarkach-Leśniowie, 15 września, godz. 11. Przewodniczy bp Andrzej Przybylski. Pielgrzymują dekanaty: koziegłowski, myszkowski, Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu, NMP Królowej Polski w Zawierciu i żarecki.

2021-09-08 15:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Wacław Depo odprawi na Jasnej Górze Mszę św. w intencji chorych

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

Dekanalne dni chorych

Maciej Orman/Niedziela

Dekanalny dzień chorych w sanktuarium św. Józefa w Częstochowie, 11.09.2019 r.

Dekanalny dzień chorych w sanktuarium św. Józefa w Częstochowie, 11.09.2019 r.

„Z uwagi na stan epidemiczny panujący w Polsce dekanalne dni chorych, które zwykle odbywały się w różnych sanktuariach naszej archidiecezji, w tym roku przybrały zmienioną formę” – poinformowała na swojej stronie internetowej Kuria Metropolitalna w Częstochowie.

W poniedziałek 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, będzie przewodniczyć Mszy św. o godz. 13.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Eucharystia będzie transmitowana w TV Trwam. „Zachęcamy wszystkich chorych oraz osoby starsze do duchowej i telewizyjnej łączności w tym czasie” – czytamy w komunikacie.

CZYTAJ DALEJ

Kiedy obowiązuje post?

Moi rodzice opowiadali mi, że kiedyś w okresie Wielkiego Postu wypalano nawet garnki, żeby nie została w nich ani odrobina tłuszczu. Dziś praktyka postu w Kościele jakby złagodniała. Przykazanie kościelne mówi o czasach pokuty, ale pozostaje problem, jak rozumieć te "czasy pokuty". Czy 19 marca, w czasie Wielkiego Postu, można zawrzeć sakrament małżeństwa z weselem? Czy w piątek można iść na dyskotekę? Czy w Adwencie można się bawić? Czy post nadal obowiązuje w Kościele?

CZYTAJ DALEJ

Duszpasterz z Ukrainy: największym problemem jest brak prądu i ogrzewania

2022-12-02 16:32

[ TEMATY ]

Prąd

#pomocdlaUkrainy

PAP/SERGEY KOZLOV

- Doświadczamy ogromnej miłości ze strony Polaków. Można powiedzieć, że od 25 lutego trwa nieustanne Boże Narodzenie, w tym co robi Kościół w Polsce wobec ogarniętego wojną kraju – powiedział ks. Krzysztof Wilk, który jest proboszczem trzech ukraińskich parafii: w Taraszczy, Bogusławiu i Mironówce. Tegoroczny Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie będzie poświęcony wsparciu Ukrainy.

Ks. Krzysztof Wilk od chwili wybuchu wojny w Ukrainie, zorganizował wiele transportów z darami. Przejechał ponad 50 tys. kilometrów. Głównie pokonywał trasę Radom - okolice Kijowa. Opowiada, że średnio raz w miesiącu przebywa 1-2 dni w diecezji radomskiej, aby odebrać dary i przewieźć je następnie do najbardziej potrzebujących Ukraińców

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję