Reklama

Niedziela Świdnicka

W Bielawie upamiętnili dzień beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

W dniu beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, w bielawskiej wspólnocie pw. Wniebowzięcia NMP, poświęcono niedawno wzniesione popiersie ku czci błogosławionego.

2021-09-12 22:00

[ TEMATY ]

Bielawa

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

ks. Stanisław Chomiak

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Daniel Marcinkiewicz

Moment poświęcenia przez prał. Chomiaka popiersia kard. Stefana Wyszyńskiego

Moment poświęcenia przez prał. Chomiaka popiersia kard. Stefana Wyszyńskiego

Uroczystości rozpoczęły się od Eucharystii w miejscowym kościele. - Stojąc wobec bł. Stefana kard. Wyszyńskiego musimy sobie zdać sprawę z faktu, że i on chce tego, co Chrystus, chce przede wszystkim naszego uzdrowienia duchowego, wyzwolenia z grzechu i śmierci, chce naszego zbawienia – mówił 12 września proboszcz, ks. prał. Stanisław Chomiak.

Nawiązując do osoby kard. Wyszyńskiego celebrans ukazał postawy, jakie współczesny człowiek zatracił, a które są bardzo potrzebne do godnego i dobrego funkcjonowania w codziennym obowiązkach. – Postawa pokory i jedności uczy nas, jaką drogą zmierzać do Boga, który kierunek wybrać, aby wygrać życie tu na ziemi oraz w wieczności – mówił celebrans.

Reklama

W dalszej części ksiądz ks. prał. Chomiak podkreślał, że jedność, zgoda, przebaczenie są priorytetami do przezwyciężania zła i szukania kompromisów w relacjach międzyludzkich. – Trzeba uczyć się od nowego błogosławionego chęci pojednania oraz zgody, to prowadzi do duchowego sukcesu – mówił proboszcz.

ks. Daniel Marcinkiewicz

Uroczystość poświęcenia popiersia kard. Wyszyńskiego

Uroczystość poświęcenia popiersia kard. Wyszyńskiego

Po Mszy św. uformował się wspólny orszak, który przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej przeszedł pod pomnik kard. Wyszyńskiego, gdzie dokonano uroczystego poświęcenia popiersia Prymasa, które stanęło na przykościelnym skwerze dzięki zaangażowaniu wielu parafian i przede wszystkim ks. kan. Daniela Marcinkiewicza (o czym pisaliśmy w artykule: W Bielawie wzniesiono popiersie kard. Stefana Wyszyńskiego)

ks. Daniel Marcinkiewicz

Uroczystość uświetniła Miejska Orkiestra Dęta z Bielawy

Uroczystość uświetniła Miejska Orkiestra Dęta z Bielawy

Na koniec za pomoc w realizacji pomnika kard. Wyszyńskiego ks. prał. Stanisław Chomiak podziękował: Parafialnemu Zespołowi Caritas w Bielawie – fundatorowi postumentu, Wojciechowi Sieroniowi, Stanisławowi Dymarczykowi, Ryszardowi Placie, Robertowi Glądale, Edwardowi Kustrze, Wiesławowi Źródlakowi, Markowi Obaczowi, Zdzisławowi Koperskiemu oraz firmie Bet – Bud Betoniarnia Romana Strzeleckiego.

ks. Daniel Marcinkiewicz

Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas

Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czego nie wolno zmieniać w celebracji Mszy św.? Komisja KEP wyjaśnia zachowanie abp. Rysia podczas Areny Młodych

2021-09-27 07:13

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

Arena Młodych

ks. Paweł Klys

Kapłan jest sługą świętej liturgii i nie wolno mu na własną rękę w celebracji Mszy św. niczego dodawać, opuszczać ani zmieniać - podkreślił przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski, bp Piotr Greger, w związku z celebracją liturgii podczas spotkania Arena Młodych "Reset" w Łodzi.

W odpowiedzi na liczne pytania adresowane do centralnych instytucji kościelnych w Polsce dotyczących sposobu sprawowania eucharystii pod przewodnictwem metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia, w czasie modlitewnego spotkania dla młodzieży Arena Młodych "Reset" w Łodzi na stadionie żużlowym "Orła Łódź" 13 września br., Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski udzieliła wyjaśnień w "Pro memoria" na temat integralności Mszy św.

CZYTAJ DALEJ

Życie to dar - Arkadio o swoim najnowszym klipie

2021-09-27 08:43

[ TEMATY ]

muzyka

prolife

screen

Arkadio w specjalnej rozmowie z portalem niedziela.pl opowiada o swoim najnowszym utworze "Pokaż mi szlak", którego motywem przewodnim jest obrona życia.

Damian Krawczykowski: Dlaczego premierę swojego najnowszego klipu zaplanowałeś właśnie na 19 września?

CZYTAJ DALEJ

Caritas. Poszerzają wiedzę i umiejętności

2021-09-28 07:35

[ TEMATY ]

Caritas

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

bezdomność

archiwum Caritas

Schronisko Aktywizujące dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas w Zielonej Górze – jak sama nazwa wskazuje – dba o to, by mieszkańcy domu nabywali nowe umiejętności, takie, które przydają się na co dzień, ale nie tylko. To również nauka postępowania w sytuacjach nagłych.

Właśnie odbył się kolejny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzony przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Szkolenie poprowadził Piotr Poźniak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję