Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Rozpoczęcie formacji ruchu Equipes Notre-Dame

2021-09-22 08:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łodzi rozpoczął się nowy rok formacyjny ruchu Equipes Notre-Dame. Wspólnota gromadzi małżeństwa, pomagając w pełnym przeżywaniu ich sakramentu, a także odpowiadając na Boże wezwanie, staje się wzorem chrześcijańskiego małżeństwa w Kościele i świecie.

Reklama

Ruch duchowości małżeńskiej uważany jest za dar Pana Boga dla wszystkich małżeństw, ponieważ pomaga małżonkom codzienne zbliżać się do Boga, służyć sobie i zagłębiać się w dar sakramentu małżeństwa danego od Pana. Miłość żony i męża odnajduje swoje żródło w miłości Bożej i z tej relacji, rodzi się właśnie duchowość małżeńska. - Do naszego ruchu mogą dołączyć wyłącznie małżeństwa sakramentalne. Głównie pracujemy wokół duchowości małżeńskiej, ale są również tematy dotyczącego obecnego życia w świecie, ataku na rodzinę i małżeństwo. Pracujemy w naszej wspólnocie nad duchowością małżeńską, żeby wyjść i powiedzieć, że tak ważną wartością w tych czasach jest małżeństwo, które składa się z mężczyzny i kobiety - tłumaczy małżeństwo z END.

Equipes Notre-Dame założył ks. Henri Caffarel w Paryżu w 1939 roku, który uważał, że naśladowanie Jezusa wymaga poświęcenia, samodyscypliny i wysiłku. Jednak pragnął pomóc małżeństwom w tym powołaniu, w codziennym podążaniu za Chrystusem. Uformował punkty wysiłku, które są chcą zasadnicza ruchu, umożliwiające kroczenie po drodze wiary. W nich zawiera się słuchanie Słowa Bożego, modlitwa osobista i małżeńska, dialog małżeński oraz udział w rekolekcjach.

Formacja w ruchu trwa 10 miesięcy. W tym czasie wszystkie małżeństwa spotykają się czterokrotnie, aby dzielić się świadectwem z innymi.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Pątnicze dziękczynienie

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Niektórzy wyruszają na pielgrzymkę, żeby tylko się sprawdzić czy uda się przejść pieszo ponad 120 km., także wtedy, gdy wyrusza ktoś ze świadomością, że naprawdę chce coś Panu Bogu ofiarować i złożyć Panu Bogu dar przez ten trud pielgrzymowania, przez te doświadczenia, które spotyka.- mówił ks. Łukasz Tarnawski.

Mszą świętą celebrowaną w sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi zakończyła się 96. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która w tym roku odbywała się pod hasłem –„Jezus nadzieją Kościoła Łódzkiego”. W dzisiejszej Eucharystii uczestniczyli księża - przewodnicy grup oraz uczestnicy pielgrzymki zarówno ci, którzy pielgrzymowali, jak i ci, którzy duchowo wspierali łódzkich pątników.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: Różaniec święty w objawieniach maryjnych – Tuy

2021-10-20 21:30

[ TEMATY ]

różaniec

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

Nasze kolejne rozważanie będzie kontynuacją poprzednich, związanych z osobą Służebnicy Bożej, s. Łucji Dos Santos, jednej z pośród trojga fatimskich wizjonerów. Ostatnia wizja, którą otrzymała Siostra Łucja miała miejsce 13 czerwca 1929 r. w Klasztorze w Tuy, w Hiszpanii.

Zauważmy, że to spotkanie z Matką Bożą miało miejsce dokładnie dwanaście lat po drugim objawieniu z 1917 roku.

CZYTAJ DALEJ

Diecezja kielecka: parafie szykują się do Nocy Świętych

2021-10-21 19:15

[ TEMATY ]

czuwanie

święci

Kielce

Noc Świętych

Karol Porwich/Niedziela

Centralna uroczystość w kościele w Kielcach-Dąbrowie oraz w wielu parafiach diecezji, z czuwaniem przy relikwiach, z procesjami na cmentarze i rozważaniem życia świętych i błogosławionych – tak zapowiada się Noc Świętych w diecezji, zaplanowana na ostatni dzień października.

Nabożeństwu w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie będzie przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski. W trakcie czuwania młodzież z duszpasterstwa młodzieży przybliży sylwetki kandydatki na ołtarze Pauliny Marii Jaricot oraz Karola de Faucauld.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję