Reklama

Sport

Turniej WTA w Ostrawie - Świątek w półfinale

Najwyżej rozstawiona Iga Świątek pokonała w ćwierćfinale grającą z "siódemką" Jelenę Rybakiną z Kazachstanu 7:6 (7-5), 6:2 i awansowała do półfinału halowego turnieju WTA w Ostrawie (pula nagród 565 530 dol.). O finał powalczy z Greczynką Marią Sakkari.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

20-letnia Polka zajmuje szóste miejsce w światowym rankingu, a dwa lata starsza urodzona w Moskwie Rybakina jest 16. Był to ich pierwszy pojedynek.

Świątek miała w 1. rundzie tzw. wolny los, a w kolejnej pokonała inną reprezentantkę Kazachstanu Julię Putincewę 6:4, 6:4. Z kolei Rybakina prawo gry w ćwierćfinale wywalczyła wygrywając z Magdą Linette.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Z Sakkari, która jest 12. rakietą świata, podopieczna trenera Piotra Sierzputowskiego przegrała w ćwierćfinale tegorocznego French Open w Paryżu.

Zarówno Świątek, jak i Rybakina oraz Sakkari w ostatnim notowaniu rankingu WTA plasowały się na najwyższych w karierze lokatach.

Minutę wcześniej w Metz do półfinału awansował Hubert Hurkacz.

Wyniki ćwierćfinałów:

Iga Świątek (Polska, 1) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 7) 7:6 (7-5), 6:2
Maria Sakkari (Grecja, 4) - Tereza Martincova (Czechy) 7:5, 6:3

(PAP)

pp/ sab/

2021-09-24 18:21

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Turniej WTA w Indian Wells - szybki awans Świątek do 1/16 finału

[ TEMATY ]

tenis

Iga Świątek

PAP/EPA/RAY ACEVEDO

Iga Świątek

Iga Świątek

Iga Świątek wygrała z Chorwatką Petrą Martic 6:1, 6:3 i awansowała do trzeciej rundy - 1/16 finału - prestiżowego turnieju tenisowego WTA w kalifornijskim Indian Wells. Kolejną rywalką Polki, która jest rozstawiona z numerem drugim, będzie Rosjanka Weronika Kudermietowa.

Czwarta w światowym rankingu Świątek - podobnie jak wszystkie 32 najwyżej rozstawione - w pierwszej rundzie miała tzw. wolny los.
CZYTAJ DALEJ

100 osób niesie intencję trzeźwości w pieszej pielgrzymce z Radomia do Niepokalanowa

2025-07-02 17:56

[ TEMATY ]

trzeźwość

Radom

Niepokalanów

pielgrzymka trzeźwości

Karol Porwich/Niedziela

Z Radomia wyruszyła 26. Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości do Niepokalanowa. Pątnicy mają do pokonania 120 kilometrów. Towarzyszy im hasło "Odpowiedzialni za trzeźwość".

Mszy świętej na rozpoczęcie pątniczego trudu przewodniczył w radomskiej katedrze bp Marek Solarczyk. On też wygłosił homilię. Mówił, że pielgrzymka to nie tylko wysiłek, ale doświadczenie wspólnoty. Życzył, aby pielgrzymka przyniosła takie owoce. - Życzę wytrwałości, doświadczenia wspólnoty, jedności, ale i tych darów, które was umocnią, a przez was będą umocnieniem dla innych, przemianą ludzkich dusz, aby intencja trzeźwości i tej otwartości, odpowiedzialności człowieka za to, co ludzkie i Boże, były bliskie każdemu - mówił pasterz Kościoła radomskiego.
CZYTAJ DALEJ

Papieska intencja modlitewna na lipiec: o formację do rozeznania

2025-07-03 16:20

[ TEMATY ]

papież

intencja

lipiec

Vatican Media

Módlmy się, abyśmy umieli coraz lepiej rozeznawać, by dobrze wybierać drogi życia i odrzucać to, co oddala nas od Chrystusa i Ewangelii - wskazuje Ojciec Święty. W najnowszym filmie „The Pope Video” Papież Leon XIV odczytuje oryginalną modlitwę, prosząc Ducha Świętego o łaskę nauki rozeznawania. W świecie, który nieustannie się zmienia, rozeznawanie jest bardziej potrzebne niż kiedykolwiek, by podejmować właściwe decyzje.

Dziś ukazała się nowa edycja „The Pope Video”, ilustrująca intencję modlitewną Papieża Leona XIV na lipiec. Intencja ta, powierzona Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy, poświęcona jest formacji w rozeznawaniu. Modlitwa Papieża brzmi:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję