Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: jubileusz Służby Zdrowia w 100 –lecie Diecezji Łódzkiej

2021-09-26 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Powołanie do służby zdrowia, to szczególne powołanie, aby ciągle odkrywać Boga w swoim życiu, to szczególna łaska, to dar od Boga! – mówił bp Marek Marczak.

Trwa jubileusz 100 – lecia Diecezji Łódzkiej. W ramach obchodów jubileuszowych do łódzkiej bazyliki archikatedralnej pielgrzymują różne grupy zawodowe, by dziękować Bogu za ich posługę na rzecz Kościoła. W dniu wczorajszym w południe do łódzkiej katedry pielgrzymowali przedstawiciele duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Reklama

Uczestnicy pielgrzymki wysłuchali wykładu ks. Pawła Sudowskiego – wieloletniego duszpasterza Służby Zdrowia Archidiecezji Łódzkiej - który w swoim przedłożeniu zatytułowanym: Duszpasterstwo służby zdrowia w Archidiecezji Łódzkiej 1920 - 2020 – przybliżył historię łódzkich placówek medycznych oraz wskazał na lekarzy, pielęgniarki oraz innych pracowników służby zdrowia, którzy w swojej służbie na rzecz chorych potrafili kierować się zasadą miłosierdzia. Przypomniał również powstanie i rozwój łódzkiego duszpasterstwa pracowników Służby Zdrowia.

W samo południe celebrowana była uroczysta Eucharystia w intencji pracowników medycznych, chorych, a także tych, który w minionym czasie odeszli do wieczności. Liturgii przewodniczył ksiądz biskup Marek Marczak.

W homilii – duchowny – zauważył, że odczytać w swoim życiu powołanie, by nieść drugiemu człowiekowi pomoc medyczną, ulgę w cierpieniu w chorobie, to odkryć powołanie to odkryć powołanie do służby Chrystusowi, który jest obecny w drugim człowieku. To prawdziwie chrześcijańskie powołanie odkrywać oblicze Chrystusa w człowieku, który cierpi. – podkreślił hierarcha.

Przed błogosławieństwem – kończącym liturgię - ksiądz prałat Juliusz Lasoń – duszpasterz Służby Zdrowia i pracowników socjalnych Archidiecezji Łódzkiej dokonał zawierzenia całego środowiska medycznego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Parzno: Archidiecezjalna pielgrzymka do grobu Wandy Malczewskiej w Parznie k. Bełchatowa

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Przybywamy do Parzna z tą intencją, aby wyprosić łaskę wyniesienia Sługi Bożej Wand Malczewskiej na ołtarze. Chcemy ciągle na nowo odsłaniać i przybliżać tajemnicę jej świętego życia. Chcemy naśladować jej świadectwo wiary, miłości i prawdy.

CZYTAJ DALEJ

Tajemnice radosne

Niedziela zamojsko-lubaczowska 40/2003

[ TEMATY ]

różaniec

Jiri Hera/fotolia.com

Ojciec Święty Jan Paweł II w encyklice „Redemptoris Mater”, poświęconej Najświętszej Maryi Pannie pisze, że Maryja, „szła naprzód w pielgrzymce wiary”. Dzisiaj Maryja jako nasza najlepsza Matka uczy nas wiary. Biorąc więc do rąk różaniec i rozważając tajemnice radosne chcemy uczyć się od Maryi prawdziwej wiary.

1. Tajemnica zwiastowania.

CZYTAJ DALEJ

Prymas: Synod jest słuchaniem, to wspólna podróż

2021-10-17 13:42

[ TEMATY ]

synod

abp Wojciech Polak

prymas

Episkopat.news,

Synod jest słuchaniem – mówił w niedzielę w Gnieźnie prymas Polski abp Wojciech Polak inaugurując etap diecezjalny XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. „Synodalność to przede wszystkim specyficzny styl, który określa życie i misję Kościoła. To wspólna podróż” – dodał.

W niedzielę w katedrze gnieźnieńskiej zainaugurowany został etap lokalny XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, do udziału, w którym zaproszeni są wszyscy ochrzczeni.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję