Reklama

Aspekty

"Koronka na ulicach miast świata" w Słubicach

Czciciele Miłosierdzia Bożego w parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach 28 września po raz kolejny stanęli do Apelu Golgoty w dniu 13. rocznicy beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny.

[ TEMATY ]

Słubice

Boże Miłosierdzie

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Michał Sobociński

Uczestnicy Koronki na ulicach miast świata przy parafii Ducha Świętego w Słubicach

Uczestnicy Koronki na ulicach miast świata przy parafii Ducha Świętego w Słubicach

Słubiczanie nie byli w tym spotkaniu modlitewnym osamotnieni wraz z nimi do apelu stanęli mieszkańcy wielu tysięcy wiosek, miast i miasteczek w Polsce i na całym świecie. Wszystkich połączyła Iskra 2021 – Koronka na ulicach miast świata, która zjednoczyła w tym symbolicznym dniu wielomilionową rzeszę czcicieli tego niezwykłego przymiotu Bożego. Uczestnicy modlitwy zostali starannie przygotowani poprzez naukę pieśni, wykonanie ulotek, śpiewników, plakatów i butonów o tematyce Miłosierdzia Bożego. Brali także udział w nowennie do bł. ks. Michała Sopoćki, którego postać przybliżono dzięki projekcji filmu dokumentalnego przygotowanego przez jednego z parafian. Nabożeństwo poprowadził ks. kan. Władysław Urbanik. Dzięki umieszczeniu informacji w parafialnych mediach społecznościowych w wydarzeniu wzięli udział nie tylko mieszkańcy miasta ale także Polacy mieszkający w Berlinie oraz w sąsiednim Frankfurcie nad Odrą. Co roku w tym dniu modlący zebrali się wspólnie by odmówić najprostszą z najpiękniejszych modlitw – Koronkę do Bożego Miłosierdzia. „Ulice całego świata stoją przed naszymi oczami a my, w ciągu paru minut, możemy oddać je Panu w trakcie Apelu Golgoty - Godzinie Miłosierdzia. Tam gdzie jest chaos przez chwilę panuje porządek, gdzie jest zgiełk, przez chwilę gości cisza , gdzie pośpiech, na moment wszystko zwalnia, gdzie dominuje grzech, tam w czasie naszej modlitwy rozlewa się Miłosierdzie Boże.” Tymi słowami podsumował Iskrę Miłosierdzia jeden z czcicieli. „Uczestnicy nabożeństwa mając świadomość, że w tym czasie łączą się z wiernymi na całym świecie a wspólna modlitwa przemieni ludzi na naszej ulicy, w naszym mieście, w naszym kraju. Być może dzięki modlitwie ktoś na drugim końcu świata otrzyma łaskę wiary i nawrócenia” – mówił dalej nasz rozmówca. Po błogosławieństwie udzielonym przez proboszcza parafii ks. kan. Roberta Węglewskiego biorący udział w nabożeństwie rozeszli się z przekonaniem spotkania za rok.

2021-09-29 10:51

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Piekarnia Bożonarodzeniowa i Aktywny Kalendarz Adwentowy w Słubicach

[ TEMATY ]

KSM

Słubice

Archiwum ks. Rafała Mocnego

Tak wyglądała Piekarnia Bożonarodzeniowa w ubiegłym roku

Tak wyglądała Piekarnia Bożonarodzeniowa w ubiegłym roku

KSM-owicze ze Słubic 5 grudnia spotkają się na wspólnym pieczeniu świątecznych pierników.

Piekarnia Bożonarodzeniowa, bo tak nazywa się inicjatywa organizowana przez Koło Akademickie KSM przy Collegium Polonicum, jest okazją nie tylko do wspólnego pieczenia świątecznych ciasteczek, poznawania bożonarodzeniowych tradycji naszych sąsiadów, ale przede wszystkim okazją do spotkania i rozmowy. – To stały punkt przed Bożym Narodzeniem, żeby siedzieć i pierniki piec – śmieje się ks. Rafał Mocny. - Nasz KSM angażuje się również w tzw. Aktywny Kalendarz Adwentowy, w którym na każdy dzień Adwentu przewidziane jest jakieś wydarzenie np. wspólne polsko-niemieckie śpiewanie kolęd, pieczenie ciasteczek, wspólne opowiadanie bajek dzieciom z Polski i Niemiec i wiele innych wspólnych inicjatyw. 

CZYTAJ DALEJ

Jak przygotować drogę Panu w Adwencie?

2021-12-04 22:16

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

Sr. Amata CSFN

Wszyscy czterej ewangeliści cytują fragment z księgi Izajasza, który zapowiada misję św. Jana Chrzciciela. Tylko ewangelista Łukasz cytuje dłuższy fragment niż pozostali ewangeliści. Mówi on, że zbawienie ujrzą wszyscy ludzie, nie tylko Żydzi. Ten dłuższy cytat pozwala zrozumieć nie tylko działalność Jana Chrzciciela, ale także Boży plan zbawienia przez Jezusa.

1. Słowa Klucze

CZYTAJ DALEJ

Bp Galbas: ważnym słowem jest dziś dla mnie słowo „nadzieja”

2021-12-04 20:13

[ TEMATY ]

Bp Adrian Galbas

Episkopat News

Ważnym słowem jest dziś dla mnie słowo „nadzieja” i myśl o wspólnym kierowaniu się ku Chrystusowi, jako Temu, kto tę nadzieję może nam wszystkim dać – mówi bp Adrian Galbas, który decyzją Ojca Świętego mianowany dziś został arcybiskupem koadiutorem archidiecezji katowickiej. Bp Galbas, urodzony w Bytomiu, podkreśla swój głęboki związek ze Śląskiem, zarówno poprzez duchowość, jak i osobiste przyjaźnie. Wyraża też nadzieję na jeszcze bliższą współpracę z wieloma osobami zaangażowanymi w dzieło ewangelizacji w Kościele katowickim.

Bp Adrian Galbas przypomina, że dziś w pierwszą sobotę miesiąca adwentowego w szczególny sposób jesteśmy skoncentrowani na osobie Maryi. Przypada też dziś wspomnienie św. Barbary, niedługo przeżywać będziemy zakończenie roku św. Józefa, a niedawno w Katowicach odbyła się beatyfikacja ks. Jana Machy. – Wszystkie te osoby, chociaż bardzo różne, łączy pokorna wierność Chrystusowi i przekonanie, że to On jest naprawdę błogosławieństwem dla świata i jego wielkim sensem – mówi mianowany dziś arcybiskup koadiutor archidiecezji katowickiej. – Te postaci, w dniu ogłoszenia nominacji, dodają mi wielkiej otuchy. Uczą mnie zaufania, które jest bardzo potrzebne, zwłaszcza gdy stajemy wobec zadania, które, jak czujemy po ludzku, jest większe od nas i nas przerasta – stwierdza.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję