Reklama

Media

TV Trwam od 15 lutego 2014 r. na multipleksie

[ TEMATY ]

TV Trwam

telewizja

Oświadczenie Fundacji Lux Veritatis
Warszawa, 19 grudnia 2013 roku

Szanowny Pan
dr Juliusz Braun
Prezes Zarządu
Telewizja Polska S.A.
ul. Jana Pawła Woronicza 17
00-999 Warszawa

Reklama

OŚWIADCZENIE

Działając w imieniu Fundacji Lux Veritatis, jako Prezes Zarządu uprawniony do jednoosobowej reprezentacji Fundacji, oświadczam, jak to wielokrotnie wcześniej deklarowaliśmy, że Fundacja LUX Veritatis jest gotowa do natychmiastowego rozpoczęcia rozpowszechniania programu TV TRWAM w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie pierwszym. Gotowość tę posiadamy od dnia złożenia wniosku o koncesję na nadawanie w sygnale multipleksu pierwszego na podstawie ogłoszenia Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 5 stycznia 2011 roku, który został rozpatrzony w postępowaniu koncesyjnym negatywnie, w wyniku czego Fundacji odmówiono tego miejsca. Po otrzymaniu przez Fundację decyzji koncesyjnej nr DR-439/2013 – 2/188/K z dnia 9 sierpnia 2013 roku w drugim postępowaniu prowadzonym na podstawie ogłoszenia Przewodniczącego KRRiT z dnia 20 grudnia 2012 roku, gotowość uruchomienia emisji naszego programu w multipleksie pierwszym potwierdziliśmy w treści wniosku z dnia 27 sierpnia 2013 roku, który został skierowany do Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej o rezerwację częstotliwości.

W związku ze złożoną przez Telewizję Polską S.A. Fundacji deklaracją, która wyraża zgodę na zmianę przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej decyzji rezerwacyjnej nr DZC-WTY-5157-14/11(3) z dnia 31 października 2011 roku w ten sposób, że od dnia 15 lutego 2014 roku miejsce na multipleksie pierwszym (zwolnione po jednym programie TVP) zajmie TV TRWAM, niniejszym oświadczam, iż z chwilą uprawomocnienia się nowej decyzji rezerwacyjnej zmieniającej termin rezerwacji częstotliwości dla Telewizji Polskiej S.A. w multipleksie pierwszym, Fundacja Lux Veritatis podejmie niezbędną współpracę w zakresie technicznym, związaną z migracją programu Telewizji Polskiej S.A. i wprowadzeniem w to miejsce programu TV TRWAM. Zobowiązujemy się także, na zasadzie wzajemności, do informowania odbiorców o zmianie programów, oraz o nowych parametrach odbioru w sygnale multipleksu pierwszego.

Reklama

W imieniu Fundacji Lux Veritatis oświadczam również, że w związku ze złożoną przez Telewizję Polską S.A. Fundacji deklaracją, Fundacja przejmie z dniem 15 lutego 2013 roku na podstawie umowy zawartej z EMITEL Sp. z o.o. zobowiązanie zapłaty wynagrodzenia z tytułu świadczenia na jej rzecz usługi telekomunikacyjnej polegającej na rozpowszechnianiu programu telewizyjnego TRWAM za 1/8 pojemności multipleksu pierwszego, tj. miejsca które zostanie zwolnione przez Telewizję Polską S.A. na rzecz Fundacji Lux Veritatis i przekazane Fundacji na podstawie decyzji rezerwacyjnej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja

2013-12-20 13:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wsparcie biskupów dla Telewizji TRWAM

Nauczanie religii, dokument bioetyczny oraz apel w sprawie przyznania koncesji dla Telewizji Trwam - to tylko część tematów, którymi zajęli się biskupi podczas 361. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

Biskupi mieli o czym rozmawiać, bo pilnych i wciąż nieuregulowanych problemów na linii państwo - Kościół wciąż przybywa. Sprawą, która budzi najwięcej społecznych emocji, jest brak koncesji na cyfrowe nadawanie naziemne dla telewizji związanej z toruńskimi redemptorystami. „Biskupi polscy (...) po raz kolejny popierają prośby Fundacji «Lux Veritatis» (...) o przyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie. Oczekują tego miliony obywateli naszej ojczyzny w imię wolności słowa w przekazie medialnym” - napisali biskupi w oświadczeniu, którego głównym adresatem są członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Podano datę uroczystości pogrzebowych bp. Edwarda Janiaka

2021-09-25 20:56

[ TEMATY ]

bp Edward Janiak

KAI

Bp Edward Janiak

Bp Edward Janiak

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w czwartek bp. Edwarda Janiaka odbędą się zgodnie z wolą Zmarłego i jego rodziny w środę 29 września we Wrocławiu. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida, po której nastąpi pogrzeb na miejscowym cmentarzu - poinformował kaliski biskup pomocniczy Łukasz Buzun w komunikacie opublikowanym na stronach diecezji kaliskiej.

Dzień wcześniej, we wtorek 28 września, zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. biskupa Edwarda Janiaka w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu o godz. 16.00.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję