Reklama

Niedziela Świdnicka

Czas Misji Świętych w wałbrzyskiej kolegiacie

Szczególny czas łaski, dany od Boga, dla odnowy duchowej i umocnienia wiary, przeżywali w dniach 26 września - 3 października wierni parafii Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

2021-10-03 13:00

[ TEMATY ]

misje

Wałbrzych

kolegiata w Wałbrzychu

FB @kolegiata.walbrzych

Rekolekcjoniści: o. Jacek Dembek i o. Witold Radowski

Rekolekcjoniści: o. Jacek Dembek i o. Witold Radowski

Do przeprowadzenia tych świętych ćwiczeń, które w takim wymiarze czasowym i duchowym organizowane są średnio raz na 10 lat, proboszcz wałbrzyskiej kolegiaty ks. kan. Wiesław Rusin zaprosił Redemptorystów z Warszawy: o. Jacka Dembka i o. Witolda Radowskiego. Do wszystkich parafian dzięki wolontariuszom, dotarły specjalne zaproszenia, w których kapłani zachęcali do wzięcia udziału w tym ważnym, duchowym wydarzeniu dla parafii. Przed rozpoczęciem misji wierni wraz z duszpasterzami przez dłuższy czas modlili się o duchowe owoce misji oraz o dary Ducha Świętego dla misjonarzy.

FB @kolegiata.walbrzych

Spotkanie dla każdego

Reklama

Przez cały tydzień misjonarze głosili wiernym nauki o zasadniczych prawdach wiary i moralności. Bogactwo modlitewne tygodnia misyjnego w parafii było naprawdę bardzo wielkie. Podczas każdej Mszy św. były głoszone kazania misyjne. Zgodnie z harmonogramem, który otrzymali parafianie, odbywały się nauki stanowe dla mężczyzn, kobiet, małżeństw, dzieci i młodzieży. Prowadzone były nabożeństwa maryjne, pokutne, różańcowe i pasyjne. Każdego dnia podczas apelu misyjnego odbywały się specjalne spotkania wszystkich parafian. Misjonarze głosili nauki dla chorych, udzielając sakramentu namaszczenia. Na zakończenie świętego czasu nawrócenia odbyło się uroczyste poświęcenie krzyży misyjnych, które wierni zabrali do swoich domów.

FB @kolegiata.walbrzych

- Głęboko wierzę, że nasi parafianie dobrze skorzystali z tego czasu. Każdy, kto uczestniczył w misjach świętych, mógł otworzyć swoje serce na Boga – mówił jeden z duszpasterzy parafii.

Refleksja nad życiem

Podczas jednej z nauk, ojciec misjonarz poruszył kwestię przemijalności człowieka. – Śmierć dla człowieka wierzącego jest bramą, jest przejściem do lepszego życia. Gwarantem tego życia jest Jezus Chrystus, który na drzewie krzyża pokonał śmierć i grzech, a następnie zmartwychwstał. To w Nim jest cała nasza nadzieja – mówił.

FB @kolegiata.walbrzych

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odeszła s. Daniela Alicja Myszka CSIC - siostra o wielkim sercu

[ TEMATY ]

Wałbrzych

siostry niepokalanki

s. Daniela Myszka

Siostry Niepokalanki

Siostra Daniela Myszka (+28.03.2021)

Siostra Daniela Myszka (+28.03.2021)

Wałbrzych: O poranku Niedzieli Palmowej 28 marca br. odeszła do wieczności s. Daniela Alicja Myszka ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP.

Siostra Daniela z wielkim poświęceniem realizowała swoje powołanie nie tylko jako siostra, ale również jako pedagog, nauczycielka historii i wychowawczyni w Szkole Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu. Przez wiele lat z ogromnym sercem i poświęceniem prowadziła świetlicę dla dzieci i szwalnię dla kobiet. - Siostra zakończyła już swoją wędrówkę, nam pozostaje ogromny żal, smutek i świadomość, że dane nam było obcowanie z Prawdziwie Dobrą Osobą, która w każdym dostrzegała to co najlepsze. Niech pozostanie w nas wspomnienie jej spokojnego głosu, wybuchów śmiechu, wspomnienie dotyku dłoni, jej często zatroskane westchnienia. Pomogła tak wielu. Niech odpoczywa w pokoju – pisały współsiostry na profilu społecznościowym.

CZYTAJ DALEJ

LINK4 doceniony za innowacje

2021-10-22 18:17

[ TEMATY ]

nagroda

LINK4

innowacje

LINK4

Patrycja Kotecka, członkini zarządu spółki LINK4

Patrycja Kotecka, członkini zarządu spółki LINK4

Blockchain, chmura obliczeniowa, Big Data to tylko niektóre projekty wprowadzone przez LINK4 w ostatnich latach. Między innymi za nie firma została nagrodzona w prestiżowym rankingu Złotych Laurów „Super Biznesu” w kategorii innowacje.

Na uroczystej gali wręczono nagrody instytucjom i firmom, których działalność przynosi szczególne korzyści polskiej gospodarce. W tym roku nagrody podzielone zostały na 8 kategorii.

CZYTAJ DALEJ

Sesja plenarna synodu

2021-10-22 22:39

[ TEMATY ]

diecezja zielonogórsko‑gorzowska

Synod Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Paradyż

Kuria Diecezjalna w Zielonej Górze

W niedzielę 24 października br. w Zielonogórsko-Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbędzie się kolejna sesja plenarna synodu diecezjalnego. Podczas sesji omówiony zostanie materiał wypracowany przez komisję „Formacja, życie i posługa duchowieństwa”. Uczestnicy podejmą również refleksję nad zagadnieniami wskazanymi przez papieża Franciszka w ramach zainaugurowanego niedawno procesu synodalnego w Kościele powszechnym. Wydarzenie w Paradyżu będzie stanowić diecezjalną inaugurację tego procesu.

Porządek sesji:

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję