Reklama

Niedziela Świdnicka

Ad limina Apostolorum 2021

Watykan: Dziś bp Marek Mendyk przemówi w imieniu polskich biskupów

W trzecim dniu wizyty Ad limina Apostolorum biskupi z Polski, w tym biskupi diecezji świdnickiej, uczestniczyli we Mszy św. w bazylice Matki Bożej Większej.

2021-10-13 10:29

[ TEMATY ]

Watykan

bp Marek Mendyk

diecezja świdnicka

ad limina

bp Adam Bałabuch

ad limina Apostolorum

ks. Arkadiusz Harbar

xah

Bp Adam Bałabuch i bp Marek Mendyk w Bazylice Matki Bożej Większej

Bp Adam Bałabuch i bp Marek Mendyk w Bazylice Matki Bożej Większej

Eucharystii, której przewodniczył metropolita gdański abp Tadeusz Wojda, była sprawowana w kaplicy, gdzie znajduje się ikona Matki Bożej Salus Populi Romani (Ratunek Ludu Rzymskiego).

- Przybywamy, aby zawierzać Maryi dzieci i młodzież, która coraz bardziej wydaje się tracić wiarę i oddalać od Boga, wybierać drogi, które nie wydają się drogami Bożymi. (…) Przybywamy, aby Jej zawierzać nasze polskie rodziny, doświadczane szczególnymi trudnościami. (…) Przybywamy, aby przepraszać Bożą Rodzicielkę za wszystkie grzechy i skandale, słabości i uzależnienia, nałogi i grzechy osobiste, rodzinne i społeczne. Wiemy, że one osłabiają wiarę i dlatego do Niej zwracamy się o pomoc. Ufamy i wierzymy, że Ona nas wspomoże. Ona jako Matka najlepiej wie, jak nam pomóc – mówił w czasie homilii abp Wojda.

Reklama

Na dziś przewidziane jest spotkanie biskupów w Kongregacji Wychowania Katolickiego. Właśnie w tej kongregacji relatorem będzie bp Marek Mendyk - biskup świdnicki, który w imieniu polskich biskupów przedstawi sprawy wychowania religijnego dzieci i młodzieży.

archiwum prywatne

Biskupi ze Świdnicy z kapłanami diecezji świdnickiej studiującymi w Rzymie

Biskupi ze Świdnicy z kapłanami diecezji świdnickiej studiującymi w Rzymie

Jak relacjonuje nasz watykański korespondent, miejscowy doktorant ks. Arkadiusz Harbar, biskupi mają się bardzo dobrze i choć plan dnia jest dość napięty i intensywny biskupi są zadowoleni i zbudowani różnymi spotkaniami i wizytami w kongregacjach. Podczas dzisiejszej liturgii w bazylice Matki Bożej Większej, funkcję ceremoniarza pełnił drugi z naszych rzymskich studentów ks. Łukasz Bankowski, student historii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

xah

ks. Łukasz Bankowski, student historii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, podczas Mszy św.

ks. Łukasz Bankowski, student historii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, podczas Mszy św.

- Nasi biskupi mieszkają w Polskim Papieskim Instytucie Kościelnym w Rzymie, tam gdzie księża studenci. W ten sposób mamy okazję do widywania się i do rozmów – relacjonuje dla Niedzieli Świdnickiej ks. Harbar podkreślając dobrą i przyjazną atmosferę.

Reklama

W czwartek biskupi będą sprawować Mszę św. przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra.

kep

kep

xah

kep

xah

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Głoście Miłosierdzie Boże

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

Kudowa Zdrój

Boże Miłosierdzie

archiwum prywatne

Mszy odpustowej przewodniczy bp Marek Mendyk - Kudowa-Zdrój

Mszy odpustowej przewodniczy bp Marek Mendyk - Kudowa-Zdrój

Niedziela Miłosierdzia Bożego jest szczególnym dniem dla wspólnot parafialnych noszących do wezwanie. W Kudowie-Zdroju odpustowej Eucharystii koncelebrowanej przez kapłanów z Dekanatu Kudowa na czele z jego dziekanem ks. kan. Edwardem Rostkowskim przewodniczył bp Marek Mendyk.

Oprócz parafian, kuracjuszy w Mszy św. uczestniczyły mające na terenie tej parafii swoje domy zakonne siostry Elżbietanki i Służebniczki Śląskie.

CZYTAJ DALEJ

Trzecia grupa biskupów polskich z wizytą u papieża

2021-10-21 14:54

[ TEMATY ]

Watykan

ad limina

kard. Kazimierz Nycz

kard. Nycz

Episkopat News

Dzisiaj o godz. 9.30 trzecia grupa polskich biskupów uczestnicząca w wizycie ad limina została przyjęta przez Papież Franciszka. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele metropolii: częstochowskiej, gnieźnieńskiej, łódzkiej oraz warszawskiej, a także Ordynariatu Polowego i wszystkich eparchii obrządku greckokatolickiego.

Kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, bierze udział w wizycie ad limina po raz szósty. Po spotkaniu z Ojcem Świętym podzielił się swoimi wrażeniami z Radiem Watykańskim.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Wprowadzenie relikwii św. Stanisława Biskupa i Męczennika

2021-10-23 09:43

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski dokonał uroczystego wprowadzenia doczesnych szczątków pierwszego polskiego męczennika – św. Stanisława Biskupa do parafii Najświętszego Zbawiciela w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję