Reklama

Niedziela Świdnicka

Świebodzice: W sobotę pogrzeb misjonarza

Zmarły przed trzema tygodniami ks. Mariusz Godek, zostanie pochowany w rodzinnych Świebodzicach.

2021-11-16 11:02

[ TEMATY ]

Świebodzice

pogrzeb kapłana

ks. Mariusz Godek

©MaverickRose – stock.adobe.com

Pochodzący ze Świebodzic, kapłan diecezji legnickiej, ks. Mariusz Godek od 2007 roku pracował na misjach w jednym z najbiedniejszych krajów Ameryki Południowej - Boliwii. Zmarł w środę w Warszawie 27 października 2021 w wieku 50 lat.  Święcenia kapłańskie przyjął w 1996 roku. Wcześniej jako wikariusz pracował w Leśnej, Bolesławcu i Mirsku.

Pogrzeb odbędzie się w parafii św. Mikołaja w Świebodzicach w sobotę 20 listopada o godz. 12.00.

Reklama

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać, Panie.

Szczegółowy plan uroczystości pogrzebowych.

- godz. 11:00 - modlitwa różańcowa,
- godz. 12:00 - Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem ks. prał. Leopolda Rzodkiewicza, wikariusza biskupiego.
- Po Eucharystii przejście w kondukcie pogrzebowym na cmentarz przy ulicy Wałbrzyskiej.

Reklama

diecezja legnicka

ks. Mariusz Godek (1971-2021)

ks. Mariusz Godek (1971-2021)

----------------------------------------------------------------------------------

Artykuły o pracy misjonarza

- Boliwia życzy wam błogosławionej Paschy

- Głos z dalekiej Boliwii


Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sługa wierny

Niedziela przemyska 19/2021, str. VI

[ TEMATY ]

pogrzeb kapłana

Oleg Czyżowski

Uroczystości pogrzebowe w Chmielniku

Uroczystości pogrzebowe w Chmielniku

Dziękujemy za dar życia, za kapłaństwo, za posługę i obecność pośród nas ks. Czesława Jaworskiego.

Niedawno przeżywaliśmy święta Zmartwychwstania Pańskiego. Dziś staje przed nami ten sam Jezus Chrystus Zmartwychwstały, który jak do zalęknionych, smutnych i zatrwożonych Apostołów zamkniętych w Wieczerniku powiada: „Pokój wam – nie lękajcie się, to Ja jestem! Jam zwyciężył świat!”. Dzisiaj dziękujemy za dar życia, za kapłaństwo, za posługę i obecność pośród nas ks. Czesława. Znając go, wiem że nie chciałby, abym wiele mówił o nim. Mam ogromny dług wdzięczności wobec Boga, wobec niego i wobec parafian z Radymna. Pozwólcie zatem, że podzielę się niektórymi faktami z życia ks. Czesława, z którym dane mi było 12 lat współpracować.

CZYTAJ DALEJ

Jestem Niepokalane Poczęcie

Słowa: „Jestem Niepokalane Poczęcie” usłyszała Bernadeta Soubirous z ust Matki Bożej, która ukazała się jej we francuskim Lourdes. W 2018 r. będziemy obchodzić 160-lecie tych objawień, a 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Kościół celebruje tę uroczystość w Adwencie, czyli na progu nowego roku liturgicznego, i niejako kieruje już spojrzenie wiernych ku uroczystości Bożego Narodzenia. Nie byłoby jej, gdyby nie zgoda Maryi na zostanie Matką Najwyższego, co odnotowuje św. Łukasz w swojej Ewangelii. Anioł powiedział Jej wtedy: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą” (por. Łk 1, 28). Właśnie owa pełnia łaski Bożej sprawiła, że Maryja od początków chrześcijaństwa była szczególnie czczona przez wiernych ze względu na swoje wybraństwo i uprzywilejowanie, również to związane z prezentowaną uroczystością.

CZYTAJ DALEJ

Poświęcenie pomnika św. Barbary

2021-12-07 21:42

Natalia Janowiec

Poświecenie pomnika św. Babrbary

Poświecenie pomnika św. Babrbary

W Jaśle odsłonięto i poświęcono pomnik św. Barbary, patronki górników, hutników, żołnierzy. Uroczystość miała miejsce na terenie siedziby Oddziału Zakładu Gazowniczego przy ul. Floriańskiej. Ceremonii poświęcenia dokonał ks. Stanisław Nabywaniec.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję