Reklama

Program wizyty Jana Pawła II w Loreto

Niedziela Ogólnopolska 35/2004

Sanktuarium w Loreto

Sanktuarium w Loreto

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Prawie osiem godzin spędzi Jan Paweł II w sanktuarium maryjnym w Loreto, dokąd uda się w niedzielę 5 września, na zakończenie krajowej pielgrzymki włoskiej Akcji Katolickiej. Program 145. podróży Papieża na terenie Włoch ogłosiło Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
O godz. 8.30 Ojciec Święty opuści swą letnią rezydencję w Castel Gandolfo i po godzinnym locie helikopterem przybędzie do Loreto. O godz. 10.00 na błoniach Montorso rozpocznie się Msza św., w czasie której Jan Paweł II dokona beatyfikacji hiszpańskiego księdza Pedro Tarres y Claret (1905-50) oraz dwojga włoskich świeckich działaczy Akcji Katolickiej - Alberta Mervellego (1918-46) i Piny Suriano (1915-50). Uroczystość zakończy w południe modlitwa maryjna Anioł Pański. Po Mszy św. Papież zje obiad w Centrum Młodzieżowym im. Jana Pawła II, gdzie będzie odpoczywać do godz. 17.00, po czym uda się helikopterem do Castel Gandolfo.
Ojciec Święty był już w Loreto cztery razy: we wrześniu 1979 r., w kwietniu1985 r. w grudniu 1994 r. i we wrześniu 1995 r. To maryjne sanktuarium w regionie Marche nieopodal Ankony należy do najpopularniejszych sanktuariów we Włoszech. Związane jest z kultem tzw. domku loretańskiego. Tradycja mówi, że domek ten - obiekt kultu - był mieszkaniem Matki Bożej. W 1295 r. miał być w sposób cudowny przeniesiony do Loreto z Nazaretu. Wokół domku wzniesiono w XV wieku gotycko-renesansowy kościół - Santuario della Santa Casa. W czasie II wojny światowej, w 1944 r., miasto oswobodzili Polacy i uratowali sanktuarium przed spaleniem. U stóp sanktuarium znajduje się cmentarz 1200 poległych żołnierzy polskich. Opiekę nad cmentarzem sprawują polskie siostry nazaretanki, których dom znajduje się nieopodal Casa Santa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak często sięgam po Pismo Święte?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 8, 19-21.

Wtorek, 23 września. Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
CZYTAJ DALEJ

Nowe cuda świętego stygmatyka

Niedziela Ogólnopolska 39/2020, str. 12-13

[ TEMATY ]

O. Pio

pl.wikipedia.org

Jeszcze za swojego życia Ojciec Pio wzbudzał zarówno podziw, jak i kontrowersje. Przede wszystkim jednak pociągał wiernych do większej pobożności. Czy jego przesłanie jest nadal aktualne? 
Jakie cuda dzieją się obecnie za jego wstawiennictwem? Zapytaliśmy o to br. Romana Ruska, kapucyna, który niemal na co dzień spotyka się z ludźmi doznającymi łask za wstawiennictwem św. Ojca Pio.

Ireneusz Korpyś: Od śmierci Ojca Pio minęły 52 lata, a nadal mówi się o nim tak, jakby żył. Czy Brat dostrzega wpływ tego świętego na nasze życie?
CZYTAJ DALEJ

Kard. Pizzaballa o Gazie - nigdy nie widziałem tak trudnego momentu

2025-09-23 14:01

[ TEMATY ]

strefa gazy

kard. Pierbattista Pizzaballa

trudny moment

Vatican Media

Kard. Pierbattista Pizzaballa w przesłaniu na temat Gazy

Kard. Pierbattista Pizzaballa w przesłaniu na temat Gazy

Łącząc się z uczestnikami modlitewnego czuwania „Pokój dla Gazy”, zorganizowanego w Rzymie przez Wspólnotę Sant'Egidio, łaciński patriarcha Jerozolimy, kard. Pierbattista Pizzaballa, powiedział w przesłaniu wideo, że pozwolono, by to miejsce na ziemi opanowali ekstremiści, z jednej i z drugiej strony. Wyraził nadzieję, że błędny krąg nienawiści przełamią „cisi ludzie pokoju”.

Nigdy nie zdradźmy naszego człowieczeństwa – ten apel rozbrzmiewał wieczorem 22 września na rzymskim placu przed Bazyliką Matki Bożej na Zatybrzu, podczas czuwania modlitewnego zorganizowanego przez Wspólnotę Sant'Egidio w intencji pokoju dla Gazy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję