Reklama

Niedziela Świdnicka

Do świąt przygotowywał ich biskup

W Dziećmorowicach na zaproszenie ks. kan. Jarosława Zabłockiego rekolekcje adwentowe poprowadził bp senior Ignacy Dec.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

Dziećmorowice

Ks. Grzegorz Umiński

Wierni z biskupem w kościele filialnym w Modliszowie

Wierni z biskupem w kościele filialnym w Modliszowie

- Do świąt przygotowujemy się w różny sposób, ponieważ chcemy, aby były udane. Podtrzymujemy nasze zwyczaje, które od lat praktykujemy na święta. Do ważnych wydarzeń w naszym życiu chcemy się też dobrze przygotować. Dlatego na święta w naszych domach dbamy, oto aby był opłatek, choinka, szopka, aby te znaki zewnętrzne, które są związane z Bożym Narodzeniem były widoczne, bo w takiej scenerii jest nam łatwiej przeżywać tajemnicę zamieszkania Syna Bożego na ziemi – mówił bp Dec rozpoczynając rekolekcje w niewielkiej miejscowości pod Wałbrzychem, podkreślając, że trzeba także pomyśleć o duchowym przygotowaniu do świąt, aby stać się bliższym Panu Bogu i aby Boże Narodzenie nastąpiło w nas.

ks. Grzegorz Umiński

Bp Ignacy Dec w asyście ks. proboszcza Jarosława Zabłockiego i ks. prał. Jana Mycka z diecezji legnickiej

Bp Ignacy Dec w asyście ks. proboszcza Jarosława Zabłockiego i ks. prał. Jana Mycka z diecezji legnickiej

- Pan Jezus w swojej nauce objawił nam, że nas miłuje. Jeżeli my w tę prawdę uwierzymy to Bogu się podobamy. Musimy mieć świadomość, że jesteśmy tu na ziemi dlatego, że Bóg chciał nas mieć. Ja często powtarzam ludziom, że słowo żyję, istnieję, trzeba tłumaczyć jestem kochany. Przez kogo? Przez Pana Boga. Gdyby Pan Bóg mnie nie kochał, to by mnie nie stworzył – akcentował biskup senior, zachęcając do wdzięczności za dar życia.

Rekolekcjonista zachęcał także, to wiary w Chrystusa eucharystycznego, a także do częstego przyjmowania Komunii św. – I choć nie można sprawdzić żadnym przyrządem czy Pan Jezus jest w tym białym chlebie, to można w to uwierzyć. I są ludzie, którzy wierzą w realną obecność Jezusa w Komunii św., ale i są ludzie, którzy nie wierzą i dlatego ich nie ma w kościele. I choć mają warunki bytowe wypracowane, ale nie wiedzą po co żyją i co będzie po śmierci, to co z takiego życia? Człowiek, który nie wie kim jest Pan Bóg, nie żyje jego miłością, często też nie widzi sensu swojego życia – zauważył hierarcha, przypominając, że Adwent ma być czasem obudzenia wielkiej tęsknoty za Panem Bogiem i wiary w Niego. - Jak wierzymy, niczego nie tracimy, a tak wiele zyskujemy – zaznaczył.

Reklama

W IV Niedzielę Adwentu bp Dec poprowadzi także rekolekcje w parafii Św. Franciszka z Asyżu w Świebodzicach.


2021-12-05 21:32

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Dec ochrzcił jedną dorosłą osobę

[ TEMATY ]

chrzest

bp Ignacy Dec

Bożena Sztajner/Niedziela

Podczas liturgii Wigilii Paschalnej biskup Ignacy Dec, udzielił sakramenty inicjacji chrześcijańskiej jednej osobie dorosłej, która przyjęła chrzest, bierzmowanie i przystąpiła do Pierwszej Komunii św. „Chrzest jest naszym zanurzeniem w śmierć Chrystusa oraz wkroczeniem w nowe życie, które jest zadatkiem życia wiecznego” – mówił w homilii bp Dec.

CZYTAJ DALEJ

Podzielili się miłością. Koncert dla cieszyńskiego hospicjum

2023-01-31 20:59

[ TEMATY ]

hospicjum

koncert kolęd

Mariusz Jaszczurowski

Podziękowania dla chóru Gorol z Jabłonkowa.

Podziękowania dla chóru Gorol z Jabłonkowa.

Zespoły kolędowały dla hospicjum.

W kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie odbył się Koncert Kolęd, który miał charakter charytatywny. Zespół Regionalny Istebna oraz Chór Gorol z Jabłonkowa zaśpiewały na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: podczas szczytu NATO w Wilnie chcemy uzyskać gwarancje zwiększenia obecności i potencjału infrastruktury militarnej

2023-02-01 13:08

[ TEMATY ]

NATO

mrallen/Fotolia.com

Podczas szczytu NATO w Wilnie chcemy uzyskać gwarancje zwiększenia obecności wojskowej z grup batalionowych do poziomu brygadowego oraz wzmocnienia potencjału infrastruktury militarnej - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda.

Polska para prezydencka Andrzej i Agata Kornhauser-Duda od wtorku przebywają z oficjalną wizytą na Łotwie. W środę prezydent Duda wziął udział w konferencji prasowej wraz z prezydentem Łotwy Egilsem Levitsem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję