Reklama

Niedziela Świdnicka

Kibice Górnika u Jasnogórskiej Pani

To nie był kolejny kibicowski wyjazd na mecz, jak niektórzy myśleli. 8 stycznia sympatycy wałbrzyskiego klubu piłkarskiego pojechali modlić się przed obraz Czarnej Madonny.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

kibice

Wałbrzych

Górnik Wałbrzych

Ryszard Wyszyński

Modlimy się za nasz kraj, który jest jeden dla nas wszystkich i razem bronimy też wiary – mówili przedstawiciele kibiców

Modlimy się za nasz kraj, który jest jeden dla nas wszystkich i razem bronimy też wiary – mówili przedstawiciele kibiców

Tego dnia od rana Jasna Góra wypełniła się uczestnikami XIV Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców, którzy już tradycyjnie na początku roku przybywają pokłonić się Królowej Polski.

Zawsze wierni

Pośród licznej rzeszy kibiców z całej Polski i zagranicy oraz ich kapelanów, obecni byli fani wałbrzyskiego Górnika oraz innych klubów z terenu diecezji świdnickiej, co dawało się dostrzec po klubowych barwach na szalikach, jak też banerach klubowych o patriotycznej wymowie.

Miłośnikom piłki nożnej i innych dyscyplin sportowych towarzyszyło hasło „Polonia semper fidelis”. Pielgrzymka, miała charakter wielopokoleniowego spotkania, w którym udział biorą nierzadko całe rodziny. Można więc było spotkać ojców i matki z małymi dziećmi, jak i dziadków z dorosłymi synami i wnukami. Wszystkim przyświecał ten sam cel – modlitwa w osobistych intencjach oraz drużyn, którym kibicują, a także chęć zamanifestowania swojego patriotyzmu wyrażonego przez umiłowanie Boga i ojczyzny.

Ryszard Wyszyński

Wałbrzyscy kibice uczestnicą w pielgrzymce od momentu jej powstania, czyli od 2009 roku

Wałbrzyscy kibice uczestnicą w pielgrzymce od momentu jej powstania, czyli od 2009 roku

Tę tematykę przybliżył, podczas Mszy św. podczas homilii ks. Jarosław Wąsowicz - salezjanin, duszpasterz kibiców i organizator spotkania. - Gra toczy się o wszystko, nie tylko oto, jaka i czyja będzie Polska, ale też czy w ogóle będzie. Walka toczy się także oto czyja i jaka będzie Europa. Czy uda się w przyszłości odbudować fundamenty, które ją stanowiły. Nasza historia uczy nas, że zawsze, kiedy byliśmy wierni niezmiennym wartościom płynącym z Ewangelii, potrafiliśmy pokonać największe trudności, powracać na mapy świata, gdy wielkie mocarstwa z nich nas wymazywały na długie lata, odzyskiwać wolność, która wydawała się poza naszym zasięgiem, przenosić wiarę w kolejne pokolenia, pomimo programowej i bezpardonowej walki z Kościołem w czasach zaborów, a później brunatnej i czerwonej okupacji - stąd hasło „Polska zawsze wierna” i nasza modlitwa w miejscu dla nas Polaków najświętszym –– podkreślał duszpasterz.

Reklama

Wykład, koncert i race

Po Eucharystii uczestnicy pielgrzymki z rozwiniętymi banerami i trzymanymi wysoko flagami i szalikami swoich ukochanych klubów sportowych oczekiwali na księdza, który w kaplicy Cudownego Obrazu kropił wodą święconą przybyłych pielgrzymów. Po zakończonych uroczystościach w sali o. Augustyna Kordeckiego odbył się wykład prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr. Karola Nawrockiego oraz koncert barda, Pawła Piekarczyka. Wieczorem na plantach pod Jasną Górą kibice odpalili race w hołdzie Matce Bożej oraz odśpiewali hymn narodowy, co jest wpisane w tradycję tego wydarzenia.

Ryszard Wyszyński

Wspólna modlitwa w Kaplicy Cudownego Obrazu

Wspólna modlitwa w Kaplicy Cudownego Obrazu

Fotoreporter Ryszard Wyszyński, przez lata związany z Górnikiem Wałbrzych, uczestnik tegorocznej pielgrzymki kibiców, a także wieloletni współpracownik Niedzieli Świdnickiej, podkreślił, że temu wydarzeniu towarzyszyła wyjątkowa atmosfera oraz potrzeba zamanifestowania przywiązania do barw klubowych i szacunku do wartości religijnych oraz naszej polskiej historii.

2022-01-09 10:49

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kibice u stóp Czarnej Madonny

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

kibice

BOŻENA SZTAJNER

Sympatycy futbolu przed Cudownym Obrazem Matki Bożej podczas swej piątej ogólnopolskiej pielgrzymki wspólnie dziękowali dziś za miniony rok sportowy i prosili o dalsze łaski.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Żonkilowy Marsz Nadziei

2022-10-05 21:10

archiwum organizatorów

Organizatorzy zapraszają do udziału w Żonkilowym Marszu Nadziei!

Organizatorzy zapraszają do udziału w Żonkilowym Marszu Nadziei!

    W najbliższy czwartek po raz kolejny odbędzie się w Krakowie Żonkilowy Marsz Nadziei.

    Koordynator cyklicznej i niezmiernie ważnej akcji, Renata Połomska z Hospicjum św. Łazarza napisała: „Zapraszamy serdecznie do udziału w Żonkilowym Marszu Nadziei, który ma na celu ukazanie naszej solidarności z osobami potrzebującymi opieki hospicyjnej. Tegoroczny Marsz wyruszy 6 października br. (czwartek) o godzinie 14.15 spod Barbakanu i przejdzie ulicą Floriańską, Rynkiem Głównym, ulicą Wiślną na Planty Krakowskie przy Kurii Biskupiej…”

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję