Reklama

Świat

Abp Budzik: Kościół w Lublinie modli się za Franciszka

[ TEMATY ]

abp Wiktor Skworc

Ks. Paweł Rytel-Andrianik

Wizyta ad limina to jest wizyta do progów i grobów apostolskich, więc przede wszystkim ma wymiar religijny. Wspaniałe są nasze celebry, które sprawujemy w bazylikach rzymskich, przy grobie Jana Pawła w Bazylice Watykańskiej, czy dzisiaj w Bazylice św. Jana na Lateranie, są to niezwykłe przeżycia. Ale przede wszystkim celem naszej wizyty jest spotkanie z Ojcem Świętym, z przedstawicielami Ojca Świętego, którzy kierują najważniejszymi instytucjami Kościoła.

Chcemy zdać sprawozdanie z tego, jak wygląda życie religijne i misja Kościoła w Polsce nad Wisłą, aby tutaj u grobu apostolskich z watykańskiej uniwersalistycznej perspektywy spojrzeć z pewnym dystansem może i nawet krytycznie na to, co robimy. Abyśmy z większym zapałem i większą radością, do czego nas wzywa Ojciec Święty Franciszek, rozpoczęli kolejny etap pracy ewangelizacyjnej Kościoła w Polsce. Najważniejszym momentem tej wizyty jest spotkanie z Ojcem Świętym, nasza grupa na to spotkanie jeszcze czeka.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w środowej audiencji ogólnej. Ojciec Święty delegację Episkopatu bardzo serdecznie przywitał i wyraził nadzieję, że ta nasza wizyta przyniesie dobre i bogate owoce dla Kościoła w Polsce. Mieliśmy już okazję zamienić z nim parę słów, zapewnić o modlitwie. Bardzo zależy Ojcu Świętemu na naszej modlitwie. Zapewniłem go, że kościół w Lublinie się modli w jego intencji, również Kościół w Polsce wspiera go w modlitwie i myślę, że od tej modlitwy zależą też owoce tej wizyty ad limina Apostolorum.

2014-02-06 13:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Archidiecezja katowicka: 6 stycznia przypada Dies Episcopi

[ TEMATY ]

abp Wiktor Skworc

Katowice

BP KEP

Abp Wiktor Skworc

Abp Wiktor Skworc

6 stycznia br. w uroczystość Objawienia Pańskiego, archidiecezja katowicka świętować będzie Dies Episcopi, dzień modlitwy dziękczynnej za posługę pasterską arcybiskupa metropolity katowickiego Wiktora Skworca.

– W tym roku metropolita katowicki obchodzić będzie 24. rocznicę święceń biskupich, które przyjął w bazylice św. Piotra w Rzymie z rąk św. Jana Pawła II. Tego samego dnia siódmą rocznicę przyjęcia święceń biskupich obchodzić będą dwaj katowiccy biskupi pomocniczy, Marek Szkudło i Adam Wodarczyk – informuje ks. Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej.

CZYTAJ DALEJ

Przygotowanie do spowiedzi

[ TEMATY ]

sumienie

spowiedź

Karol Porwich/Niedziela

Modlitwa przed spowiedzią:

Ojcze Niebieski, Ty znasz mnie do głębi – znasz każdy szczegół mego życia.
Przeznaczyłeś mnie do życia z sobą w wieczności, często o tym zapominam.
Jestem słaby, niestały, tak łatwo się wybielam, usprawiedliwiam.
Pozwó1 mi widzieć siebie tak, jak Ty mnie widzisz.
Osądzać bez wybiegów intencje, jakimi kieruję się w życiu.
Oświeć mnie, abym rozpoznał swe grzechy przeciw Tobie i przeciwko moim bliźnim.
Abym miał odwagę uznania, że źle postępuję, że potrzebuję zmiany postępowania, myślenia, nawrócenia.
Daj łaskę prawdziwego żalu i poprawy, abym doznał radości Twojego przebaczenia.
Niech Twoje miłosierdzie, Boże, uleczy moje rany, wzmocni moją wolę pełnienia Twojej woli.

CZYTAJ DALEJ

Kielce: 1,5 procenta podatku cegiełką na dzieła miłosierdzia Caritas kieleckiej

2023-02-03 20:07

[ TEMATY ]

Caritas

Kielce

podatek

Caritas

Caritas kielecka zachęca do przekazania 1,5 % w rozliczeniu rocznym za 2022 rok, co zostanie spożytkowane na dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Z pomocy organizacji w skali roku korzysta ok. 35 tys. osób.

Caritas kielecka prowadzi w diecezji 75 placówek dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych, kobiet dotkniętych przemocą domową oraz dla osób bezdomnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję