Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Z biblioteki biskupa Ignacego

Pierwszy biskup świdnicki, słynący z zamiłowania do słowa pisanego i książek przygotował kolejne publikacje.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

ks. Mirosław Benedyk

Staraniem Świdnickiej Kurii Biskupiej dostępne są już trzy nowości wydawnicze autorstwa bp. Ignacego Deca. Choć każda z nich powstawała w różnych okolicznościach, to cechą wspólną są jak zawsze w publikacjach bp. Deca cenne myśli, pouczenia, a także wspomnienia.

Pierwsza z publikacji zatytułowana „Zdejm sandały z nóg…”, to książka – album, zawierająca zapis tekstowo – zdjęciowy z diecezjalnej pielgrzymki do Ziemi Świętej, która odbyła się w dniach 14-21 września 2018 roku. Autor szczegółowo opisuje każdy dzień spędzony w ziemskiej ojczyźnie Jezusa.

Kolejna pozycja to zbiór nauk rekolekcyjnych zatytułowanych „Dekalog na nowo odczytany”, wygłoszonych w dniach 18-22 października 2015 roku, dla księży kapelanów więziennych w Miejskim Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Popowie nad Bugiem. - Praca duszpasterska z więźniami polega m.in. na odnajdowaniu moralności na podstawie chrześcijańskiej kodyfikacji wartości i powinności – pisze autor, dodając, że duszpasterstwo więzienne jest jednym z najtrudniejszych rodzajów duszpasterstw.

I trzecia nowość wydawnicza, to kolejna odsłona „Siejby Słowa na Peryferiach A.D. 2021”, czyli jak to określa bp Dec, mała ewangelizacja na twitterze.

2022-03-29 23:35

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Dec: wcielenie Syna Bożego jest promocją godności człowieka

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Msza św. na zakończenie roku w świdnickiej katedrze

Msza św. na zakończenie roku w świdnickiej katedrze

Pamiętajmy każdego dnia, a w sposób szczególny u progu nowego roku 2016. Wcielenie Syna Bożego jest ogromną promocją naszej godności, jako dzieci Bożych. Niech godności człowieka, będzie szanowana i stanie się drogowskazem na cały nowy rok – podkreślał bp. Ignacy Dec w katedrze świdnickiej podczas Eucharystii na zakończenie 2015 roku.

CZYTAJ DALEJ

Premier: dziś potrzeba ludzi takich jak Mariusz Błaszczak, którzy zrobią wszystko, aby umocnić siłę polskiej armii

2023-02-07 20:27

[ TEMATY ]

Mariusz Błaszczak

MON

Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak

Właśnie teraz, w momencie zwrotnym historii, potrzeba jest ludzi takich jak Mariusz Błaszczak, którzy zrobią wszystko, aby umocnić siłę polskiej armii i podnieść ją na poziom, przy którym będziemy mogli powiedzieć, że polska wolność jest bezpieczna - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak otrzymał nagrodę "Człowieka Wolności 2022" tygodnika "Sieci"; we wtorkowej uroczystości wręczenia nagrody wziął udział premier Mateusz Morawiecki, a także m.in. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicepremier szef MKiDN Piotr Gliński, szef MS Zbigniew Ziobro, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz prezes TK Julia Przyłębska.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Solidarni z Aleppo - zbiórka dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi

2023-02-08 14:38

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Caritas Łódź

Pod hasłem „Solidarni z Aleppo”, Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” prowadzą zbiórkę pieniędzy na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi na pograniczu Turcji i Syrii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję