Reklama

Kościół

Rycerze Kolumba, siostry Matki Bożej Miłosierdzia i Goya Foods niosą pomoc humanitarną ofiarom wojny w Ukrainie

Goya Foods, jeden z największych producentów żywności w USA, przekazał Rycerzom Kolumba oraz Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia wsparcie finansowe w związku z działaniami tych instytucji na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Firma ofiarowała także kilkaset kilogramów żywności dla współfinansowanego przez Rycerzy ośrodka dla ukraińskich dzieci w Olsztynie k. Częstochowy.

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Rycerze Kolumba

Od 9 maja trwa druga wizyta w Polsce Boba Unanue, prezesa Goya Foods. Przedsiębiorca odwiedził już Polskę w marcu, gdy we współpracy z Global Empowerment Mission, Rycerzami Kolumba, ojcami dominikanami i siostrami ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia przekazał 15 tysięcy różańców ofiarowanych przez darczyńców z USA oraz ponad 130 ton żywności dla mieszkańców Ukrainy. Pomoc została udzielona w ramach działalności Goya Cares – międzynarodowej inicjatywy poświęconej zwalczaniu handlu dziećmi poprzez wspieranie organizacji, które chronią życie kobiet i dzieci.

Rycerze Kolumba

Głównym celem aktualnej wizyty jest rozszerzenie partnerstwa Goya Cares na Europę Wschodnią, w celu pomocy ukraińskim uchodźcom. Podsumowaniem aktualnej współpracy tej organizacji z Rycerzami Kolumba i innymi organizacjami humanitarnymi była konferencja prasowa, która odbyła się 12 maja w Domu Duszpasterskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. „Mamy w tym życiu do wyboru dwie ścieżki. Możemy wybrać albo drogę miłości i opieki, albo drogę nienawiści i zniszczenia. Dzięki Bogu istnieje armia niesamowitych ludzi, Rycerzy Kolumba, którzy kochają i chronią dzieci” – powiedział Bob Unanue podczas konferencji.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwe i wdzięczne za ten dar. Wierzymy, że jest to dar Bożego Miłosierdzia, który został nam dany poprzez Twoją osobę. To forma doświadczenia promieniowania Bożego Miłosierdzia” – powiedziała s. Teresa de le Fuente, reprezentująca na konferencji Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Wcześniej, w środę 11 maja przedstawiciele Goya Foods odwiedzili prowadzony przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej ośrodek dla ukraińskich sierot w Centrum Duchowości „Święta Puszcza” w Olsztynie k. Częstochowy, który jest również wspierany przez Rycerzy Kolumba. Na miejscu spotkali się z podopiecznymi ośrodka, którym rozdali jedzenie i różańce, oraz z prowadzącym placówkę ks. Markiem Batorem, dyrektorem Częstochowskiej Caritas i Rycerzem Kolumba. Ośrodek otrzymał od Goya Cares kilkaset kilogramów owoców i żywności długoterminowej.

Reklama

„Jako Rycerze Kolumba chcemy być mostem łączącym ludzi, którzy chcą pomagać, z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. Jesteśmy bardzo wdzięczni Bobowi Unanue oraz całemu zespołowi Goya za Wasze hojne wsparcie, dzięki któremu możemy kontynuować tę misję” – podkreślił Szymon Czyszek, Dyrektor ds. Rozwoju Rycerzy Kolumba w Europie, reprezentujący organizację podczas konferencji prasowej w łagiewnickim Sanktuarium.

Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją katolickich mężczyzn. Wspólnotę założył beatyfikowany w 2020 roku ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Ich zasadami są: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony mężczyzn. W Polsce obecni są od 15 lat i liczą prawie 7 tys. członków działających w ponad 200 parafiach na terenie 30 diecezji. Delegatem Stanowym w Polsce jest Krzysztof Zuba, a Kapelanem Stanowym – metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

2022-05-12 17:21

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rycerze Kolumba są obecni w Polsce od 10 lat

Rycerze Kolumba obchodzą 10-lecie obecności w Polsce. To katolicka organizacja zrzeszająca mężczyzn, którzy modlitwą i pracą włączają się w działalność Kościoła na szczeblu parafii. Skupia ona w naszym kraju ponad 4,2 tys. Rycerzy Kolumba, którzy działają w 88 lokalnych radach.

Pierwsze Rady Rycerzy Kolumba powstały przed dziesięcioma laty. Wśród nich była Rada 14004 im. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Z tej racji w najbliższą sobotę, o godzinie 14.30, będzie celebrowana Msza święta z udziałem biskupa radomskiego Henryka Tomasika. - W jej trakcie będziemy dziękować Bogu, że przez 10 lat niezmiennie czuwał nad naszymi dziełami. Będziemy również prosić, by nasza Rada i całe Rycerstwo w Polsce rozwijały się w dążeniu do miłosierdzia, jedności, braterstwa i patriotyzmu - powiedział ks. Wiesław Lenartowicz, kapelan rady.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2022

2022-11-30 11:20

[ TEMATY ]

Caritas

Ruch Światło-Życie AL

Oaza ma prowadzić do życia w świetle

Oaza ma prowadzić do życia w świetle

Wraz z początkiem Adwentu rusza doroczna akcja charytatywna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Prowadzona jest wspólnie przez organizacje charytatywne czterech Kościołów: Caritas Kościoła Rzymskokatolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Diakonię Polską), Diakonię Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Eleos Kościoła Prawosławnego. W ramach tej ekumenicznej inicjatywy Diakonia Polska rozprowadzi w tym roku 10 tys. świec. Pozyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym dzieciom.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało zainicjowane przez Caritas Polska w 1993 r. W 2000 r. do inicjatywy przyłączyły się Diakonia Polska i Eleos Kościoła Prawosławnego, a dziewięć lat później dołączyła Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego. Akcja po raz dwudziesty trzeci ma więc charakter ekumeniczny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję