Reklama

Niedziela Świdnicka

Gilów. Srebrny jubileusz kapłaństwa

Proboszcz niewielkiej parafii w dekanacie Piława Górna, na swój kapłański jubileusz zaprosił nie tylko najbliższą rodzinę i wszystkich parafian, a także biskupa seniora.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

ks. Grzegorz Jakuszewski

Gilów

Ks. Grzegorz Umiński

Uroczystości jubileuszowe w parafii Św. Jadwigi w Gilowie

Uroczystości jubileuszowe w parafii Św. Jadwigi w Gilowie

Wspólnotowa Msza św., w której uczestniczył także Burmistrz pobliskiej Niemczy oraz dzieci komunijne, była wielkim dziękczynieniem za 25 lat kapłaństwa ks. Grzegorza Jakuszewskiego, związanego z Gilowem od ponad dekady. O powołaniu i kapłaństwie mówił homilii bp Ignacy Dec, przedstawiając sylwetkę pochodzącego z Wrocławia jubilata, który o swoim powołaniu przed kilkunastu laty pisał w książce „Oto jestem. Kapłani o powołaniu”. - W 1986 r., gdy miałem 18 lat, angażowałem się w wiele akcji związanych z walką z systemem komunistycznym. Uważałem wtedy, że to było ważniejsze niż nawet nauka w szkole. Współorganizowałem np. Ministranckie Obozy Rekolekcyjne na zasadach skautingu tylko po to, by młodzi ludzie nie jeździli wtedy na jakieś wyjazdy komunistyczne. Uczestniczyłem w różnych spotkaniach Solidarności, roznosiłem ulotki itp. W szkole na przykład organizowaliśmy na dużej przerwie modlitwę Anioł Pański (oj, dużo nas przychodziło). Niestety nie wszystkim to się podobało. Takie moje społeczne zaangażowanie spowodowało, że musiałem przerwać naukę w technikum. Było to dla mnie bolesne. Jednak się nie poddałem, podjąłem pracę jako zwykły pracownik magazynu w PZL Hydral we Wrocławiu. Pracowałem tam jeden rok. Potem, gdy podjąłem naukę w liceum dla pracujących, pracowałem już jako stróż nocny w jednej ze szkół podstawowych. Miałem wtedy więcej czasu na czytanie książek, uczenie się, a także na modlitwę. – pisał ks. Jakuszewski, który kilka lat później zdał maturę i odczytał kapłańskie powołanie.

Wcześniej, cały kurs, który liczy 34 kapłanów 17 maja br. świętował jubileusz we wrocławskim seminarium, także w obecności bp Ignacego Deca. Przypomnijmy, że oprócz ks. Jakuszewskiego tegorocznymi srebrnymi jubilatami pracującymi w naszej diecezji są: ks. Krzysztof Doś z Kłodzka, ks. Grzegorz Góra z Stronia Śląskiego, ks. Piotr Kosz z Ludwikowic Kłodzkich, ks. Grzegorz Ławniczak ze Świdnicy, ks. Marek Mielczarek ze Słupic oraz ks. Daniel Szymanik ze Świebodzic.

2022-05-23 09:03

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Dec: każdego dnia Jezus i Jego Matka winni być naszymi domownikami

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

Ks. Daniel Marcinkiewicz

„Nie wstydźmy się zapraszać Jezusa i Jego Matki Maryi do naszych domów i codziennych obowiązków. Postarajmy się o to, aby stali się naszymi domownikami, gdyż jest nam to bardzo potrzebne” – mówił w niedzielny wieczór bp Ignacy Dec podczas pierwszego spotkania świąteczno-noworocznego z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie poprzedziła Eucharystia, której przewodniczył biskup świdnicki w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie.

Witając biskupa, kandydatów do bierzmowania, rodziców oraz nauczycieli ks. prałat Stanisław Chomiak wskazał, że zorganizowane przez księży katechetów spotkanie świąteczno-noworoczne jest czasem nie tylko modlitwy, spotkania z Bogiem, ale i dobrym początkiem w ramach cyklu przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, jak i okazją do bliższego poznania siebie nawzajem.

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - wykluczony z trybun za protest z tęczowa flagą

2022-11-29 19:09

[ TEMATY ]

sport

Adobe Stock

Mężczyzna, który wbiegł na boisko w drugiej połowie poniedziałkowego meczu piłkarskich mistrzostw świata w Katarze pomiędzy Portugalią i Urugwajem niosąc tęczową flagę, otrzymał zakaz wstępu na trybuny.

Jak się później okazało, protestującym był Włoch Mario Ferri, który ujawnił swoją tożsamość wpisem na Instagramie. Przyznał się, że podobne akcje protestacyjne przeprowadził także podczas mistrzostw świata w RPA w 2010 i Brazylii w 2014 roku.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Polska Stasiaka

2022-11-30 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

W Instytucie Europejskim znany i lubiany dziennikarz Wiktor Świetlik prezentował swoją najnowszą książkę pt. „Polska Stasiaka”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję