Reklama

Kościół

Zmiany kapłańskie w archidiecezji katowickiej

Metropolita katowicki wręczył dekrety proboszczom i administratorom, którzy od sierpnia rozpoczną nowe posługi w parafiach archidiecezji.

[ TEMATY ]

Katowice

Nowi proboszczowie i administratorzy:

Ks. Tadeusz BUCZYŃSKI - Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Wodzisławiu Śląskim - Wilchwach

Ks. Roman CHROMY - Parafia Miłosierdzia Bożego w Pszczynie

Ks. Krzysztof JONCZYK - Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czerwionce-Leszczynach - Czuchowie

Reklama

Ks. Piotr KĘDZIOR - Parafia Świętej Anny w Świerklanach

Ks. Adam KIEDRZYN - Parafia Świętej Barbary w Górze

Ks. Leszek KOZIK - Parafia Świętego Mikołaja w Łące

Ks. Tomasz KUSZ - Parafia Świętego Józefa Robotnika w Katowicach - Józefowcu

Ks. Rafał LAR - Parafia Matki Bożej Bolesnej w Mysłowicach - Brzęczkowicach

Ks. Andrzej LEDWIN - Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Piekarach Śląskich - Kozłowej Górze

Ks. Marcin MASZCZYK - Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bieruniu Nowym

Ks. Mariusz NITKA - Parafia Świętego Jana Sarkandra w Rybniku - Paruszowcu

Ks. Łukasz PŁASZEWSKI - Parafia Bożego Ciała w Zabrzu-Kończycach

Ks. Mirosław RATAJ - Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skrbeńsku

Ks. Dawid SZPEK - Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Katowicach - Szopienicach

Ks. Sławomir SZWETER - Parafia Świętej Anny w Lędzinach

Ks. Adam ZDEBEL - Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemianowicach Śląskich - Przełajce

Proboszczowie zmieniający miejsce posługi:

Ks. Jacek ŁUKOSZEK - posługa duszpasterska przy kaplicy św. Brata Alberta na Bradzie

Ks. Grzegorz WITA - Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Wodzisławiu Śląskim - Kokoszycach

Ks. Adam ZAKRZEWSKI - Parafia Krzyża Świętego w Siemianowicach Śląskich

2022-06-08 12:58

Ocena: +3 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Katowice: abp Skworc przewodniczył Mszy w 148. rocznicę urodzin Wojciecha Korfantego

[ TEMATY ]

abp Wiktor Skworc

Katowice

Bożena Sztajner/Niedziela

Abp Wiktor Skworc przewodniczył Mszy w katedrze Chrystusa Króla z okazji 148. rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego. W homilii wskazał na jego miłość do polskości, Kościoła, w tym katolickiej nauki społecznej.

Metropolita katowicki nawiązując do zbliżającej się 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego mówił, że Wojciech Korfanty „na przełomie 2/3 maja 1921 roku podejmował strategiczną decyzję, aby kolejny raz militarnie, bo inne działania zwiodły, optować w imieniu Górnoślązaków za Polską”.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Na placu Świętego Piotra zapalono światła na choince i odsłonięto szopkę

2022-12-03 18:15

[ TEMATY ]

Watykan

choinka

PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Na placu Świętego Piotra zapalono w sobotę światła na świątecznej choince z włoskiego regionu Abruzja i odsłonięto szopkę wyrzeźbioną w drewnie przez artystów z Friuli-Wenecji Julijskiej. Plany uroczystej inauguracji na placu pokrzyżowała niepogoda. Uroczystość z udziałem przedstawicieli Watykanu i włoskich władz lokalnych odbyła się w Auli Pawła VI.

Setki lampek włączono na stojącym koło obelisku, udekorowanym bombkami świerku białym, przywiezionym do Watykanu z małej górskiej miejscowości Rosello w Abruzji. Ozdoby choinkowe wykonały dzieci i nastolatki z tamtejszego ośrodka rehabilitacji psychiatrycznej.

CZYTAJ DALEJ

W oczekiwaniu na Mesjasza

2022-12-05 13:13

Ks. Tomasz Lis

Poranna Msza św. roratnia w sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem małych parafian.

„Z narodzeniem Jezusa było tak …” pod takim hasłem przebiegają tegoroczne roraty w janowskim sanktuarium. Codziennie o 6.15 mrok świątyni rozświetlają lampiony, które niosą dzieci i starsi jako znak wspólnego czuwania z Maryją przed przyjściem Jezusa Zbawcy. Podobnie jak w latach poprzednich na roraty przybywa codziennie duża grupa dzieci i młodzieży. Rozważania dla najmłodszych prowadzi w tym roku ks. Piotr Niewrzałek, wikariusz parafii. Opowieść o historii zbawienia od stworzenia świata aż do przyjścia obiecanego Mesjasza przybliża dzieciom św. Joachim ojciec Maryi. – Dzieci mają możliwość poznać jak Pan Bóg prowadził ludzi poprzez ich dzieje do momentu narodzenia Bożego Syna. Każdego dnia dzieci mogą poznać kolejną postać ze Starego Testamentu, koleje jej życia i w jaki sposób odkrywano bliskość Pana Boga. Cieszy fakt, że każdego roku duża grupa dzieci wraz z rodzicami i dziadkami uczęszcza na poranne Msze św. roratnie, jest to nasza wspólna droga Adwentowa przygotowująca nas na czas Bożego Narodzenia – mówił ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii. Także i w tym roku nie zabrakło piosenki adwentowej mówiącej właśnie o „wielkim czekaniu” na Zbawiciela. W przygotowanie i prowadzenie rorat włączyły się siostry ze Zgromadzenia Opatrzności Bożej posługujące w tutejszej parafii. Każdego dnia dzieci przynoszą na roraty serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami jakie każdego dnia podejmują jako duchowe przygotowanie do Bożego Narodzenia. - Każdego dnia losujemy trzy serduszka, a do rodziny dziecka, które je wykonało wędruje figurka Matki Bożej Niepokalanej, patronki adwentu. Mimo wczesnej godziny, w naszej parafii roraty zaczynają się o 6.15, uczestniczy w nich dość spora liczba osób. Szczególnie rodziców, którzy towarzyszą dzieciom w adwentowym wędrowaniu. Zapraszamy od poniedziałku do soboty na godz. 6.15 – dodaje ks. Tomasz Lis.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję