Reklama

AsiaNews

Polowanie na katolików

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jakie są relacje między odrzucającym zwierzchnictwo papieża Chińskim Kościołem Patriotycznym a wiernym Rzymowi Kościołem Podziemnym? Takie, jakie panują między kotem a myszą. Serwis „AsiaNews” informuje o zaplanowanej i właśnie realizowanej przez Związek Patriotyczny, czyli chiński Kościół oficjalny, krwawej kampanii mającej na celu zmuszenie katolików wiernych Ojcu Świętemu do zapisania się do Kościoła Patriotycznego. Na teren akcji wybrano podziemną diecezję Xiwanzi, ok. 300 km na północ od Pekinu.
Policja szuka księży podziemnych po domach, a złapanych zmusza do wstąpienia do Kościoła założonego przez chińskie władze. Niepodporządkowanie się poleceniom władz skutkuje wtrąceniem do więzienia. Tak ponad pół roku temu zniknął biskup pomocniczy diecezji Yao Liang. W obozach przebywa też dwóch kapłanów i 20 świeckich z liczącego 15 tys. wiernych Kościoła lokalnego. Laikat, który nie chce się podporządkować rozporządzeniom władz, często traci zatrudnienie.
Katolicy łączą ten wzrost natężenia prześladowań z toczącymi się negocjacjami Watykanu z Chinami. Związek Patriotyczny, czyli Kościół oficjalny, chce po prostu to porozumienie storpedować.

(pr)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2007-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włochy/ Premier potępiła akt wandalizmu w Rzymie, gdzie pomazano pomnik Jana Pawła II

2025-10-05 16:35

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

pomnik

Vatican Media

Premier Włoch Giorgia Meloni potępiła w sobotę akt wandalizmu w Rzymie, gdzie pomazano farbą pomnik Jana Pawła II, stojący przed dworcem kolejowym Termini. Jak podkreśliła, jest to zniewaga dla pamięci o człowieku pokoju.

Na pomniku na placu przed stacją, gdzie odbywają się od końca września pikiety solidarności ze Strefą Gazy i jej ludnością, pojawił się obraźliwy napis oraz rysunek sierpa i młota.
CZYTAJ DALEJ

Papież: znaczące kroki naprzód w sprawie Strefy Gazy

2025-10-05 17:59

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV oświadczył w niedzielę, że pojawiły się znaczące kroki naprzód w rokowaniach w sprawie zakończenia wojny w Strefie Gazy. Wezwał rządzących, by zaangażowali się w te działania, by doprowadzić do zawieszenia broni i uwolnienia zakładników.

Na zakończenie Mszy św. na placu Świętego Piotra papież powiedział przed modlitwą Anioł Pański:
CZYTAJ DALEJ

Nagroda Nobla z medycyny przyznana. Podzieli się nią troje naukowców

2025-10-06 11:48

[ TEMATY ]

nagroda Nobla

medycyna

Adobe Stock

Troje naukowców - Mary E. Brunkow, Fred Ramsdell i Shimon Sakaguchi - otrzymało Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny za odkrycia dotyczące nabywania tzw. immunotolerancji obwodowej.

Jak uzasadnił Komitet Noblowski, tegoroczni laureaci „zidentyfikowali komórki będące strażnikami układu immunologicznego - regulatorowe limfocyty T, dzięki czemu położyli podwaliny dla nowej dziedziny badań”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję