Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Atrakcyjna jubilatka

Jubileusz 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy upłynął pod znakiem wspomnień, wzruszeń i słów wdzięczności, ale także planów na przyszłość.

[ TEMATY ]

jubileusz

Świdnica

biblioteka

Hubert Gościmski

Zebranych powitała Ewa Cuban, dyrektor świdnickiej biblioteki

Zebranych powitała Ewa Cuban, dyrektor świdnickiej biblioteki

Uroczystą galę jubileuszową rozpoczęła Ewa Cuban, dyrektorka MBP im. Cypriana K. Norwida, witając zebranych i przedstawiając historię tego miejsca. Ewolucję biblioteki ukazała na przykładzie liczebności księgozbioru – w pierwszym roku działalności było to nieco ponad tysiąc egzemplarzy książek, a obecnie na stanie znajduje się ponad 150 tysięcy publikacji.

– Biblioteka przez lata swojej działalności znacznie zmieniła swoje oblicze. Każdy z nas wie, że to już nie tylko „wypożyczalnia” książek, ale również zbiory multimedialne, gry planszowe, ośrodek spotkań wielu środowisk, miejsce spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowań oraz dostarczania wiedzy – wyliczała Ewa Cuban.

Hubert Gościmski

Jednym z punktów było spotkanie z Jackiem Fedorowiczem, który swoimi anegdotami i historiami uświetnił obchody jubileuszu

Jednym z punktów było spotkanie z Jackiem Fedorowiczem, który swoimi anegdotami i historiami uświetnił obchody jubileuszu

Następnie skierowała słowa uznania w stronę pracowników, podziękowała także czytelnikom. Osoby i instytucje najbardziej zaangażowane w rozwój życia biblioteki zostały uhonorowane statuetkami Przyjaciela Biblioteki, które przyznała specjalna kapituła złożona z bibliotekarzy.

Reklama

Obchody jubileuszu uświetniło spotkanie autorskie z Jackiem Fedorowiczem. Znany satyryk, aktor, felietonista i autor książek nie szczędził zebranym opowieści i anegdot pełnych humoru, dotyczących zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego. Wspomniał także o swoim związku ze Świdnicą, którą pierwszy raz odwiedził w 1962 roku.

– W rynku natrafiłem na sklep papierniczy, w którym było dosłownie wszystko, czego może zapragnąć rysownik. To w tamtych czasach był taki szok, że ten incydent pamiętam aż do dziś – mówił z uśmiechem.

Hubert Gościmski

Wśród zaproszonych gości znalazła się wieloletnia dyrektor Krystyna Bartela, której starania pozwoliły zaadoptować budynek przy ul. Franciszkańskiej na bibliotekę

Wśród zaproszonych gości znalazła się wieloletnia dyrektor Krystyna Bartela, której starania pozwoliły zaadoptować budynek przy ul. Franciszkańskiej na bibliotekę

Zwieńczeniem uroczystości był koncert gitarowy w wykonaniu Martyny i Wiesława Ciecieręgów, po którym zaproszono na słodki poczęstunek.

2022-06-10 20:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powstaje Biblioteka Archidiecezjalna

Niedziela wrocławska 22/2016, str. 4-5

[ TEMATY ]

biblioteka

urbanity.pl

Budowa Biblioteki Archidiecezji Wrocławskiej

Budowa Biblioteki Archidiecezji Wrocławskiej

GRZEGORZ KRYSZCZUK: – Na Ostrowie Tumskim kończy się powoli budowa nowej Biblioteki Archidiecezji Wrocławskiej. Budynek powstaje w miejscu dawnego Konwiktu Biskupiego, czyli ówczesnego internatu dla kleryków.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Adwent. Czas oczekiwania

2022-11-27 08:19

[ TEMATY ]

adwent

Bożena Sztajner/Niedziela

Adwent to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Dziś w Kościele katolickim przypada początek Adwentu.

Dla chrześcijan Adwent to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Adwent odnosi się zarówno do naszego duchowego przygotowania na przyjście Boga w ludzkim ciele, jak i na Jego ostateczne przyjście w Jezusie na dzień Sądu nad światem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję