Reklama

Niedziela Świdnicka

Pogrzeb ks. Stanisława Matuszewskiego

Ząbkowice Śląskie. Poświęcił się dla drugiego człowieka

Palotyńska wspólnota pożegnała pełnego wrodzonej cichości i skromności kapłana.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

pallotyni

Ząbkowice Śląskie

ks. Stanisław Matuszewski

archiwum parafii

: Jak wspominał za życia ks. Stanisław, swoje powołanie odczytał pod wpływem lektur pism katolickich

: Jak wspominał za życia ks. Stanisław, swoje powołanie odczytał pod wpływem lektur pism katolickich

Wdzięczni Bogu za dar życia, współbracia w powołaniu i wierni parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, modlili się o życie wieczne dla zmarłego 23 czerwca, najstarszego pallotyna w Polsce. O dokonaniach ks. Stanisława, jego wrodzonej cichości, skromności i pokorze, pełnieniu posługi duszpasterza współpracowników, a zwłaszcza o poświęcaniu czasu dla drugiego człowieka – nie tylko przez rozmowę, ale przede wszystkim przez posługę szafarza sakramentu pokuty, nie raz przypominano, jeszcze za ziemskiego życia.

Polecamy film "Łączy nas Pallotti", w którym o swoim życiu mówi ks. Stanisław Matuszewski.

Reklama


Uroczystościom pogrzebowym 27 czerwca przewodniczył bp Ignacy Dec. - Pragnął być zwyczajnym, ale dobrym kapłanem, co wyrażał jeszcze przed wstąpieniem do nowicjatu, kreśląc swój życiorys: „Jestem przeświadczony, że jedynie w tym stanie nie tylko znajdę szczęście i zadowolenie, ale przyniosę Bogu chwałę, a duszom ludzkim pożytek” - cytował biskup senior. Ks. Matuszewski przez blisko 40 lat związany był z Ząbkowicami. Tam też zmarł w 95. roku życia, przeżywszy 72 lata konsekracji w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego i 68 lat w kapłaństwie.

ap

ap

ap


2022-06-27 19:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sposób na kryzys w małżeństwie

[ TEMATY ]

dialogi małżeńskie

Ząbkowice Śląskie

archiwum prywatne

Uczestniczy sierpniowych dialogów małżeńskich

Uczestniczy sierpniowych dialogów małżeńskich

Na specjalnych warsztatach dla małżonków dowiesz się jak pokonać małżeński kryzys.

Za nami wakacyjny weekend spotkań małżeńskich, w czasie których mężowie i żony poprzez dialog szukali porozumienia w lepszym i głębszym zrozumieniu się nawzajem. Podstawową formą pracy są trzydniowe rekolekcje o charakterze warsztatów. W czasie ich trwania nie ma tradycyjnych konferencji ani katechez. Odpowiednio przygotowane małżeństwa i kapłani wprowadzają uczestników do pracy własnej, polegającej na nauce i doświadczeniu dialogu. Praca ta prowadzona jest przez małżonków wyłącznie we dwoje.

CZYTAJ DALEJ

Komunikacja w rodzinie i szkole – Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej

2022-11-30 07:09

[ TEMATY ]

szkoła

edukacja

Karol Porwich/Niedziela

W auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” trwa Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej. Jego tematyka dotyczy komunikacji w rodzinie i w szkole.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Akademią Jagiellońską w Toruniu, a także pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz rzecznika praw dziecka Mikołaja Pawlaka.

CZYTAJ DALEJ

Lectio divina na Ostrowie Tumskim

2022-11-30 16:48

Archiwum organizatorów

Podczas jednego ze spotkań w Sulistrowiczkach

Podczas jednego ze spotkań w Sulistrowiczkach

Jedną z metod czytania i rozważania Pisma Świętego jest wywodząca się z tradycji monastycznej lectio divina. To czas wyciszenia, skupienia i doświadczenia bliskości Boga. To również styl życia.

Wiele szkół i grup propaguje tę formę modlitwy, prowadząc do nawiązania bliskiej relacji z Panem Bogiem. Choć nazwa lectio divina brzmi obco, to sama metoda nie jest czymś trudnym, ponieważ ma swoje ściśle określone etapy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję