Reklama

Niedziela Częstochowska

Broń Królowej

Środowiska związane z Akcją Katolicką Archidiecezji Częstochowskiej oraz inicjatywą „Broń Królowej” zapraszają na spotkanie modlitewne.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Broń Królowej

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej

Magda Nowak/Niedziela

Inicjatywa Broń Królowej, czerwiec 2019 r.

Inicjatywa Broń Królowej, czerwiec 2019 r.

W sobotę 16 lipca, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, które na Jasnej Górze jest obchodzone jako uroczystość, środowiska LGBTQ organizują w Częstochowie po raz czwarty tzw. marsz równości. Pochód rozpocznie się ponownie w al. Sienkiewicza, w pobliżu sanktuarium.

W odpowiedzi na to wydarzenie organizatorzy spotkania modlitewnego zachęcają wiernych z Częstochowy i okolic, ale nie tylko, do dania odważnego świadectwa wiary i obrony wizerunku Czarnej Madonny. Spotkanie rozpocznie się na placu przed szczytem o godz. 12.30 Różańcem, który poprowadzi ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. O godz. 13.15 dr Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce, wygłosi konferencję na temat wpływu neomarksizmu na Kościół katolicki w Polsce i na świecie. Następnie uczestnicy spotkania będą się modlić pieśniami uwielbienia, a o godz. 15 odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.30 Mszy św. będzie przewodniczył o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry. Po Eucharystii zabrzmią ponownie pieśni uwielbienia, a o godz. 17 rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Tegorocznej inicjatywie modlitewnej będą towarzyszyć słowa papieża Leona XIII zaczerpnięte z jego encykliki „Dall’ alto”: „Nie możemy reagować milczeniem”.

2022-07-12 13:35

Ocena: +5 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra powraca do spotkań przed beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Jasna Góra

Mazur/episkopat.pl

Jasna Góra

Jasna Góra

Po wakacyjnej przerwie Jasna Góra powraca do spotkań w cyklu „Maryjna droga do świętości Prymasa Jasnogórskiego kard. Stefana Wyszyńskiego”. Stanowią one przygotowanie do beatyfikacji tego, który „wszystko postawił na Maryję”. Tytuł najbliższego spotkania, 27 września to „Królewska pieśń narodu. Historia zapisana słowami i muzyką”.

Tym razem rozmowa dotyczyć będzie także królewskiego miasta Krakowa, a ściślej miejsca męczeństwa św. Stanisława biskupa, patrona Polski a więc Skałki, gdzie posługują paulini - powiedział o. Mariusz Tabulski, organizator dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego. Dodał, że kard. Stefan Wyszyński był tam częstym gościem, zwłaszcza na majowych uroczystościach połączonych z procesją.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Francuska bagietka wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO

2022-11-30 12:19

[ TEMATY ]

Francja

Adobe.Stock

Francuska bagietka została w środę wpisana na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Francuscy piekarze i media przyjęły tę wiadomość z euforią.

Komitet ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO z siedzibą w Paryżu, będącego częścią ONZ, wpisał bagietkę na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego, uznając „rzemiosło i kulturę bagietki” za element światowego dziedzictwa niematerialnego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję