Reklama

Niedziela Świdnicka

Polanica-Zdrój Sokołówka. Przemieniać się w ludzi mądrzejszych i lepszych

O przemianie człowieka, zarówno tu na ziemi jaki i tam w wieczności mówił biskup senior podczas pierwszej soboty sierpnia w diecezjalnym sanktuarium fatimskim.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

o. Zdzisław Świniarski

Polanica Sokołówka

ks. Mirosław Benedyk

Kustosz polanickiego sanktuarium o. Zdzisław Świniarski – sercanin biały

Kustosz polanickiego sanktuarium o. Zdzisław Świniarski – sercanin biały

Kiedy tylko jest taka możliwość, bp Ignacy Dec nie opuszcza polanickich wieczorów fatimskich, na które systematycznie zaprasza ojciec kustosz Zdzisław Świniarski, sercanin biały.

Tym razem bp Dec w wygłoszonej homilii nawiązał do przydającego święta Przemienienia Pańskiego, podkreślając, że dziś wiemy, jaki był cel przemienienia Jezusa. - Zbawiciel chciał umocnić wiarę uczniów na czas swojej męki i śmierci krzyżowej. Ci sami uczniowie byli potem wybrani przez Niego, by patrzyć z bliska na Jego modlitwę i krwawy pot w Ogrójcu. Mieli pamiętać, kim jest Ten, który przyjmuje niezasłużenie cierpienie i wydaje się za nas na śmierć krzyżową – przypomniał, komentując, że podobne znaczenie ma Pańskie przemienienie dla nas.

- Chrystus przemieniony zapowiada nam nasze przyszłe przemienienie. To my kiedyś dostąpimy łaski przemienienia naszych ciał w czasie końcowego zmartwychwstania. Zanim to jednak nastąpi, tu na ziemi winniśmy ustawicznie przemieniać się w ludzi mądrzejszych i lepszych. Powinniśmy pracować nad zmianą naszego mówienia, by było w nim więcej życzliwości do naszych adresatów – mówił hierarcha, zauważając, że winniśmy także zmieniać na lepsze nasze postępowanie: złe zmieniać na dobre, dobre na lepsze.

Tego dnia uczestnicy liturii uczcili Niepokalane Serce Maryi, modlitwą różańcową, przyjęciem Komunii Świętej oraz 15 minutową medytacją.

2022-08-06 22:58

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Dec do pielgrzymów: uczmy się cierpliwości i miłosierdzia każdego dnia

[ TEMATY ]

pielgrzymka

bp Ignacy Dec

Ks. Daniel Marcinkiewicz

- Każdego dnia uczmy się cierpliwości i miłosierdzia, gdyż taka postawa przybliża nas do Boga, i kruszy mury niezgody wśród ludzi – powiedział 31 lipca biskup Ignacy Dec podczas Mszy św. w katedrze świdnickiej na rozpoczęcie 15. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę.

W homilii biskup świdnicki, nawiązując do odczytanego fragmentu Ewangelii wg. św. Mateusza rozważał, jakie miejsce w życiu ludzkim zajmuje Bóg, w szczególności, gdy zmaga się z dobrem i złem w świecie. Wskazywał także na rolę Bożej cierpliwości oraz łaski, które z nich płyną w chwilach próby.

CZYTAJ DALEJ

Andrzejkowy Bal Seniora

2022-11-29 17:21

[ TEMATY ]

Caritas

Zielona Góra

Parafia Ducha Świętego

Andrzejkowy Bal Seniora

ks. Rafał Witkowski

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zorganizował wieczorem 29 listopada 2022 r. z okazji Święta św. Andrzeja w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze „Andrzejkowy Bal Seniora”.

Jak mówi Sylwia Grzyb, Koordynator ds. Parafialnych Zespołów Caritas, idea wspólnego świętowania wzięła się stąd, iż w diecezji prężnie funkcjonuje kilkanaście Klubów Seniora, które chcą się wspólnie spotykać i działać. W Andrzejkowej Gali udział wzięli seniorzy z Klubów Seniora z zielonogórskich parafii: Ducha Świętego, Podwyższenia Krzyża Świętego, Matki Bożej Częstochowskiej i Miłosierdzia Bożego.

CZYTAJ DALEJ

Aborcja zatrzymała Republikanów

2022-11-30 07:26

[ TEMATY ]

USA

aborcja

Magdalena Pijewska

Pogłębione analizy po ogłoszeniu w Stanach Zjednoczonych niemal pełnych wyników wyborów uzupełniających do Kongresu, wskazują, że przyczyną słabszej, niż się spodziewano, dyspozycji Republikanów w wyborach było zainteresowanie kwestiami światopoglądowymi, takimi jak aborcja.

Wedle sondażu exit poll wykonanego przez telewizję "CNN" tuż po wyborach, to właśnie o sprawę przerywania ciąży miało być zatroskanych aż 26 proc. respondentów, najwięcej po sprawach bytowych (27%) i inflacji (32%).

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję