Reklama

Aspekty

Na Jasnej Górze pielgrzymów witał bp Tadeusz Lityński

Na Jasna Górę tradycyjnie 12 sierpnia dotarła 40. Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry i Gorzowa, a także 42. Piesza Pielgrzymka z Głogowa. Dotarli też nauczyciele i wychowawcy, uczestnicy 30.Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców "Warsztaty w Drodze".

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

fb/Bp Tadeusz Lityński

Wszystkich pielgrzymów powitał pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński, który przewodniczył także Mszy św. i wygłosił homilię do pielgrzymów w kaplicy Cudownego Obrazu. 

O 21.00 nasi pielgrzymi przeżywać będą jeszcze Apel Jasnogórski i poprowadzą czuwanie przy obrazie Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymkę zakończy Msza św. o godz. 23.30.


2022-08-12 17:49

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: maseczki i dystans - przypominają paulini i częstochowska policja

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Krzysztof Świetok

Wejście do bazyliki jasnogórskiej, kwiecień 2020 r.

Wejście do bazyliki jasnogórskiej,
kwiecień 2020 r.

Wobec zwiększającej się liczby pielgrzymów przybywających na Jasną Górę paulini i częstochowska policja przypominają o konieczności przestrzegania przepisów sanitarnych obowiązujących w dobie koronawirusa. Przygotowany został specjalny materiał filmowy.

W opublikowanym komunikacie zatytułowanym jako „ważny” podkom. Sabina Chyra - Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie i o. Michał Legan, rzecznik Jasnej Góry przypominają pielgrzymom, że na terenie naszego kraju w dalszym ciągu obowiązuje stan epidemii i w związku z tym zwracają się z gorącą prośbą. - Przede wszystkim należy utrzymywać dystans społeczny czyli odległość dwóch metrów od siebie a jeśli będzie to niemożliwe np. w kolejce albo w innym miejscu zgromadzenia należy koniecznie używać maseczek - podkreślają i dodają, że zakrywanie nosa i ust jest naszym obowiązkiem, który należy realizować, gdy wchodzimy do sklepu i gdy jesteśmy w kościołach.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek apeluje o pomoc dla niepełnosprawnych żyjących na terenach konfliktów

2022-12-03 12:22

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

Franciszek

Episkopat News

„Należy poświęcić szczególną uwagę i na wszelkie sposoby ułatwić dostęp do pomocy humanitarnej niepełnosprawnym żyjącym tam, gdzie toczą się walki” – napisał papież w orędziu na obchodzony 3 grudnia Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Na wstępie Ojciec Święty podkreślił, że ogłoszony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych zachęca nas do uświadomienia sobie, że nasza ułomność nie przyćmiewa naszej godności, i że wszyscy jesteśmy wezwani do świadectwa o zbawczej miłości Pana. „Jego miłosierdzie mogą poznać i napotkać w bardzo szczególny sposób ci, którzy nie są zadufani w sobie i którzy odczuwają potrzebę powierzenia się Panu oraz dzielenia się z braćmi” – podkreślił Franciszek. Zaznaczył, że to magisterium kruchości może uczynić nasze społeczeństwa bardziej ludzkimi i braterskimi. „Jakże bardzo świadomość, że potrzebujemy siebie nawzajem, pomogłaby nam mieć mniej wrogie relacje z tymi, którzy nas otaczają! I jakże bardzo stwierdzenie, że nawet narody nie mogą ocalić się same, skłoniłoby nas do poszukiwania rozwiązań bezsensownych konfliktów, jakie przeżywamy!” – wskazał papież.

CZYTAJ DALEJ

Rycerze Kolumba otwarli w Radomiu Dom bł. ks. McGivneya

2022-12-04 09:04

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Tamino Petelinsek / Rycerze Kolumba

Najwyższy Rycerz Patrick Kelly, przywódca międzynarodowej wspólnoty Rycerzy Kolumba wraz z bpem Markiem Solarczykiem dokonali uroczystego przecięcia wstęgi w Domu bł. ks. McGivneya działającego przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Celem nowego ośrodka prowadzonego we współpracy z Rycerzami Kolumba jest działalność pomocowa dla uchodźców z Ukrainy oraz dla innych osób potrzebujących, niesienie pomocy prawnej i psychologicznej, a także realizacja szeroko zakrojonych inicjatyw edukacyjnych i duszpasterskich.

„Ten dom jest prawdziwym, konkretnym znakiem Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa. Z pewnością bł. ks. Michael McGivney jest dumny z tego, co tu robicie” – powiedział Patrick Kelly, przypominając postać XIX-wiecznego kapłana, założyciela Rycerzy Kolumba i patrona otwartego dziś ośrodka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję