Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków

Wprowadzenie relikwii i poświęcenie obrazu Jezusa Miłosiernego

    Do kaplicy Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Krakowie zostały uroczyście wprowadzone relikwie św. Siostry Faustyny.

Małgorzata Pabis

W kaplicy Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Krakowie ks. Zbigniew Bielas poświęcił obraz Pana Jezusa Miłosiernego

W kaplicy Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Krakowie ks. Zbigniew Bielas poświęcił obraz Pana Jezusa Miłosiernego

    Ksiądz Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach poświęcił obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Uroczystość została zorganizowana w czwartek 18 sierpnia w czasie obchodów 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu oraz dokładnie w 20. rocznicę beatyfikacji abp Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, której dokonał na krakowskich Błoniach św. Jan Paweł II.

    Siostry Franciszkanki niemal od samego początku włączyły się w przygotowywania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, a w minioną niedzielę w bazylice Bożego Miłosierdzia wraz z przedstawicielami całego świata wypowiedziały papieski Akt zawierzenia...

    W czwartek w samo południe do kaplicy domu prowincjalnego sióstr w Krakowie zostały uroczyście wprowadzone relikwie św. Siostry Faustyny. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. - Wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny. Tej, która chciała być świętą i świętą została… Przychodzimy tutaj, do tej kaplicy, aby stanąć przy jej relikwiach, aby zaczerpnąć z jej świętości – mówił, przypominając zapisy Sekretarki Miłosierdzia z jej „Dzienniczka”, ukazujące jak bardzo pragnęła być świętą.

    Ksiądz Bielas odpowiedział na pytanie, czym jest świętość? - W chrześcijańskim rozumieniu świętość to nie cierpiętnictwo ani ucieczka od życia doczesnego – wyjaśniał i dodał: - To także nie perfekcyjność i taka doskonałość, jaka jest jedynie cechą Boga. Dojrzale rozumiana świętość to naśladowanie Chrystusa, który kocha i uczy kochać. Świętość to najpiękniejsza normalność, „zwyczajna miara życia chrześcijańskiego”, a święty to ktoś, kto przestał się wstydzić tego, co w nim najbardziej Boże, bo czyste, dobre, piękne i prawdziwe… Być świętym to istnieć w taki sposób, jaki Bóg zaproponował człowiekowi w raju. Święty to ktoś, kto świetnie radzi sobie z twardą rzeczywistością. To ktoś dobry i mądry jednocześnie. „Świętość jest szczególnym podobieństwem do Chrystusa. Jest podobieństwem przez miłość”.

Reklama

    Jak mówił rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Osiem Błogosławieństw to drogowskazy ukazujące kierunek życiowej drogi – trudnej, wymagającej, ale prowadzącej do prawdziwego szczęścia, drogi zdobywania świętości w zwyczajnej codzienności. - I to jest właśnie nasze chrześcijańskie zadanie: przemieniać zwyczajną rzeczywistość, w której na co dzień żyjemy i rozpalać w niej promienie nadzwyczajności. Kroczyć drogą Ośmiu Błogosławieństw wierząc, że kresem tej drogi jest NIEBO – miejsce wiecznej szczęśliwości, miejsce spotkania z tymi, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca – powiedział.

    Na koniec homilii ks. Bielas mówił jeszcze: - Niech więc świadectwo życia świętych umacnia nas w ziemskim pielgrzymowaniu. Wzywajmy ich wstawiennictwa w naszych potrzebach i zechciejmy się zapatrzeć w przykład ich życia. Pamiętajmy, że „Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości. Święci wołają o świętość”.

    W czasie Mszy św. został poświęcony obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Ks. Zbigniew Bielas przypomniał objawienie Pana Jezusa w Płocku, w którym od św. Siostry Faustyny domagał się namalowania wizerunku. Podkreślił, że jest to naczynie do czerpania łask.

2022-08-19 13:44

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Gądecki w "L'Osservatore Romano": trzeba mówić młodzieży o Holokauście

2023-01-27 12:25

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

flickr.com/episkopatnews

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

"Trzeba mówić młodzieży o Holokauście”- to tytuł artykułu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, opublikowanego w piątek na portalu watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano”.

W tekście, który ukazał się w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Holokauście, abp Gądecki podkreślił, że trzeba przekazywać młodym pokoleniom wiedzę o Zagładzie, „aby czas nie zatarł śladów tej tragedii”.

CZYTAJ DALEJ

Śląskie/ Chasydzi będą modlić się przy grobie słynnego cadyka z Lelowa

2023-01-27 07:41

[ TEMATY ]

Żydzi

Lelów

Karol Porwich/Niedziela

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Chasydzi z wielu krajów świata, jak co roku, przybyli do kilkutysięcznego Lelowa k. Częstochowy, by w rocznicę śmierci sławnego cadyka Dawida Bidermana modlić się przy jego grobie. Zgodnie z tradycją modlitwom będą towarzyszyć tańce i śpiewanie psalmów.

28 stycznia przypada 209. rocznica śmierci Bidermana – pierwszego cadyka chasydzkiej dynastii Lelow i jednego z najbardziej znanych ówcześnie cadyków na ziemiach polskich. Myśli Bidermana do dziś cytowane są przez chasydów na całym świecie.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Ferie po łódzku

2023-01-27 17:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

Podczas zimowej przerwy od nauki, salezjańskie Oratorium im. św. Dominika Savio w Łodzi przy ul. Wodnej 36, zorganizowało „Ferie po łódzku”. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci i młodzież z placówek wsparcia dziennego: świetlicy środowiskowej „Iskierka Przyjaźni Dominika” i klubu środowiskowego „Źródło”. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję