Reklama

Niedziela Świdnicka

Dekada parafii w Bojanicach

Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Częstochowskiej stała się sposobnością do dziękczynienia za dziesięć lat istnienia niewielkiej parafii koło Świdnicy.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

Bojanice

ks. Marcin Mazur

Ks. Grzegorz Umiński

Ks. proboszcz Marcin Mazur został uhonorowany jubileuszowym pierścieniem diecezji świdnickiej

Ks. proboszcz Marcin Mazur został uhonorowany jubileuszowym pierścieniem diecezji świdnickiej

Do wspólnego świętowania ks. proboszcz Marcin Mazur zaprosił bp. Ignacego Deca, który w trosce o dobro duchowe wiernych dekretem z dnia 1 lipca 2012 roku utworzył nową parafię pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Bojanicach, obejmującą Bojanice, Makowice, Opoczkę i Jakubów, ustanawiając pierwszym proboszczem ks. Macieja Martynka.

W wygłoszonej homilii pierwszy biskup świdnicki poruszył wątek związany z Jasną Górą, jako duchową stolicą naszego narodu, podkreślając aktualność ślubów Jasnogórskich. – Naród polski od samego początku jest narodem maryjnym, świadczy o tym chociażby pierwsza pieśń, którą śpiewano w Polsce - „Bogurodzica”, a która stała się także pierwszym narodowym hymnem naszego kraju – przypomniał bp Dec.

Nagranie homilii:

Reklama


 

ks. Mirosław Benedyk

ks. Mirosław Benedyk

ks. Mirosław Benedyk

Choć deszczowe chmury tego dnia przykryły wieś, to jednak nie zabrakło wiernych, na których po Eucharystii przed kościołem czekały odpustowe stragany ze słodyczami, smakołykami i różnymi upominkami.

2022-08-30 17:09

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Awans wikariusza roku

[ TEMATY ]

Bojanice

ks. Marcin Mazur

ks. Mirosław Benedyk

ks. Marcin Mazur w minionym roku wygrał plebiscyt Wikary z plusem

ks. Marcin Mazur w minionym roku wygrał plebiscyt Wikary z plusem

Ks. Marcin Mazur 6 września br. objął urząd proboszcza, w Bojanicach, liczącej 1087 mieszkańców parafii w dekanacie Świdnica-Zachód.

Liturgicznego wprowadzenia na urząd nowego proboszcza dokonał bp Marek Mendyk, który na początku poinformował, że już wcześniej ks. Marcin przyjmując dekret, w jego obecności złożył uroczyste wyznanie wiary i podpisał stosowne dokumenty i zapewnił, że będzie wiernie służył nowej powierzonej mu wspólnocie. Biskup przypomniał, że zadaniem nowego proboszcza będzie głoszenie słowa Bożego, udzielanie sakramentów świętych, nastawanie w porę i nie w porę. Nowy proboszcz ma pocieszać, ale też i upominać.

CZYTAJ DALEJ

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami

Na progu Adwentu, który rozpoczyna nowy rok liturgiczny, mszalna Liturgia Słowa przypomina Izajaszową wizję pokoju królestwa Bożego, który nastanie na końcu czasów. Do Jerozolimy, miasta wybranego przez Boga, popłyną wszystkie narody i będą się wzajemnie zachęcać do poznawania i przyjęcia woli Bożej. Chociaż całkowite spełnienie tej wizji pozostaje sprawą przyszłości znanej tylko Bogu, to przecież Jerozolima, miejsce męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, nieustannie gromadzi wiernych z całego świata i powietrze nad nią jest gęste od modlitwy zanoszonej w różnych językach. Solidarne nawrócenie i powrót do Boga staną się fundamentem powszechnego pokoju, co symbolizuje przekucie mieczy na lemiesze, a włóczni na sierpy. Narzędzia wojny posłużą pomnażaniu dóbr i pomyślności ludzi. Ta wspaniała wizja, utrwalona na pomniku umieszczonym przed nowojorską siedzibą ONZ, w świecie naznaczonym wojnami i przemocą przypomina, że powinno – i z Bożą pomocą może – być inaczej.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze [Zaproszenie]

2022-11-26 19:59

Karol Porwich/Niedziela

Duszpasterze parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu Nowym Dworze ul. Nowodworska 64, zapraszają na „Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze”. W ramach wydarzenia sprawowana będzie Msza św. roratnia, podczas której wygłoszona zostanie tematyczna homilia. Po Eucharystii nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpocznie się Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego. Na poszczególne czwartki zostały zaproszone zespoły i diakonie muzyczne, które swoim śpiewem wprowadzą w klimat adwentowy i uwielbieniowy. Wydarzenie odbywa sie pod patronatem Niedzieli Wrocławskiej.

Roraty dla młodzieży i dorosłych* - 4 homilie liturgiczne + Uwielbienie

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję