Reklama

Kościół

Jasna Góra: biskup charkowsko-zaporoski dziękuje i prosi o modlitwę za Ukrainę

Z modlitwą na Jasną Górę przybył biskup diecezji charkowsko - zaporoskiej Paweł Gonczaruk. Podziękował za duchowe wsparcie, ofiarowane cierpienie i trudy w intencji pokoju, bo jak podkreśla wojna w Ukrainie ma też wymiar duchowy, zmagania dobra ze złem.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Ukraina

jasnagora.com

biskup diecezji charkowsko-zaporoskiej Paweł Gonczaruk

biskup diecezji charkowsko-zaporoskiej Paweł Gonczaruk

- Bardzo dziękuje wszystkim, którzy modlą się za Ukrainę, o pokój na całym świecie i szczególnie za nas, którzy walczymy - powiedział bp Gonczaruk. Podkreślił, że ta wojna toczy się nie tylko w wymiarze militarnym, ale też duchowym. - Widzimy kłamstwo, niesprawiedliwość, nieposzanowanie ludzkiego życia, godności, brak zasad - istne zło. Za tym wszystkim stoi szatan, wiemy, że jest on ojcem kłamstwa, też szantażu i to, czym posługuje się Rosja, to przede wszystkim szantaż strachem i kłamstwem - mówił ordynariusz diecezji charkowsko-zaporoskiej.

- Mamy świadomość, że to jest wojna duchowa i trzeba naprawdę dużo modlitwy, żeby spotęgować właśnie duchowe siły, by Bóg zwyciężył. To ma być Boże zwycięstwo, nie nasze - podkreślił bp Gonczaruk i dodał: „dziękuję wszystkim, którzy się modlą, ofiarują swoje cierpienia, trudy, żeby pomóc nam i Bożej sprawie. Dziękuję i proszę o modlitwę”.

Podziel się cytatem

Reklama

Hierarcha wyraził radość, że po raz kolejny mógł odwiedzić Jasną Górę, bo to miejsce jest mu bliskie już od chłopięcych lat. - Tutaj doświadczyłem mocno Boga podczas jednej z pielgrzymek jako 14-letni chłopak. Przyjeżdżałem tutaj jako ksiądz, zawsze, gdy jestem w Polsce, to i tu. Na Jasnej Górze czuję się jak u Mamy, to jest mój dom - wyznał ukraiński biskup.

W środę 14 września również na Jasnej Górze przypadnie Dzień Modlitw za Ukrainę. To inicjatywa Rady Konferencji Episkopatów Europy, by święto Podwyższenia Krzyża Świętego uczynić czasem modlitwy za Ukrainę, wsparcia duchowego dla walczących o wolność i niepodległość, solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji.

2022-09-12 16:40

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: Wyruszyła pielgrzymka z Polski do Rosji w intencji pokoju

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Warszawa

pielgrzymka 2017

congerdesign/pixabay.com

Godzinę temu, 9 września kilkudziesięciu Polaków odleciało z Warszawy z pielgrzymką do Rosji. Jej tygodniowa trasa rozpoczyna się od odwiedzin słynnej Ikony Matki Bożej Kazańskiej w Kazaniu a zakończy w Moskwie. Pielgrzymka jest okazją do wspólnej modlitwy katolików i prawosławnych w intencji pokoju w Europie i na świecie.

- Będzie to spotkanie chrześcijan Zachodu i Wschodu, podczas którego modlić się będziemy o pokój w Europie - mówi jej główny organizator ks. Manfred Deselaers, niemiecki kapłan, który od kilku dziesięcioleci pracuje w Polsce na rzecz pojednania między sąsiadującymi, zwaśnionymi narodami.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: bożonarodzeniowa szopka w scenerii ukraińskiej huty Azowstal

2022-12-09 14:48

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

W kolumnadzie Placu Świętego Piotra w Watykanie otwarto 8 grudnia wystawę bożonarodzeniowych szopek. Jedna z nich, to szopka w scenerii kombinatu metalurgicznego Azowstal w ukraińskim Mariupolu.

Wystawę otworzył proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji abp Rino Fisichella, a tło muzyczne stanowiły tradycyjne kolędy z Ukrainy. Wśród obecnych na uroczystości byli przedstawiciele ambasady Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Meksyk: dziewięć lat przygotowań do 500. rocznicy objawień w Guadalupe

2022-12-09 17:05

[ TEMATY ]

rocznica

Meksyk

Matka Boża z Guadalupe

Graziako

Cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe

Cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe

W 2031 roku przypadnie 500. rocznica objawień Matki Bożej w Guadalupe. Kościół katolicki w Meksyku rozpoczyna dziewięcioletnią nowennę przygotowująca do tego wielkiego jubileuszu. Ma ona na celu pogłębienie rozumienia Wydarzenia z Guadalupe (Acontecimiento Guadalupano).

Do udziału w nowennie zaproszeni są katolicy na całym świecie, gdyż kult Matki Bożej z Guadalupe „przekracza granice”. Dlatego nazwano ją Międzykontynentalną Nowenną Guadalupiańską. Skupiona będzie na pięciu „liniach działania”: stała formacja, badania, promowanie pobożności, masowe upowszechnianie oraz produkcja twórcza.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję