Reklama

Aspekty

Paradyż. Bohaterowie Boga – nowa edycja

W dniach 16-18 września w Paradyżu odbyły się kolejne rekolekcje dla młodzieży męskiej z cyklu Bohaterowie Boga.

W zeszłym roku formacyjnym uczestnikom towarzyszyły postacie ze Starego Testamentu. W tej edycji prowadzący prezentują bohaterów nowotestamentalnych. Pierwszym z nich był święty Piotr.

- Bardzo nas cieszy, że informacja o naszych rekolekcjach trafia coraz szerzej i że przyjeżdżają uczestnicy z miejscowości, z których do tej pory nikogo nie było – mówi ks. Damian Drop.

We wrześniowych rekolekcjach wzięło udział 28 osób. Kolejny zjazd odbędzie się już w październiku.

Więcej na ten temat ukaże się w papierowym wydaniu Niedzieli. Zapraszamy do galerii zdjęć.

2022-09-17 19:18

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bohaterowie Boga - rekolekcje dla chłopaków

[ TEMATY ]

rekolekcje powołaniowe

Bohaterowie Boga

ks. Damian Drop

Za nami kolejne weekendowe rekolekcje z cyklu Bohaterowie Boga. Przegapiłeś? Już dziś zapisz więc sobie datę następnych, ostatnich w tym roku: 16-18 grudnia.

A może nie wiesz, o co chodzi z tymi Bohaterami Boga? To rekolekcje dla chłopaków oparte na historiach wybranych postaci z Pisma świętego. To rekolekcje powołaniowe, ale nie chodzi tu ściśle o powołanie do kapłaństwa, tylko o szukanie swojej drogi i odkrywanie Bożego planu na swoje życie. Weekendowe zatrzymanie się i wyciszenie służy przyjrzeniu się własnej codzienności oraz przyszłości. Podczas każdych rekolekcji omawiane jest życie jednego bohatera, którego imię pozostaje tajemnicą aż do dnia przyjazdu. W zeszłym roku byli to mężczyźni Starego Testamentu, w tym roku Bohaterowie Boga to postacie nowotestamentalne.

CZYTAJ DALEJ

Meksyk: dziewięć lat przygotowań do 500. rocznicy objawień w Guadalupe

2022-12-09 17:05

[ TEMATY ]

rocznica

Meksyk

Matka Boża z Guadalupe

Graziako

Cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe

Cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe

W 2031 roku przypadnie 500. rocznica objawień Matki Bożej w Guadalupe. Kościół katolicki w Meksyku rozpoczyna dziewięcioletnią nowennę przygotowująca do tego wielkiego jubileuszu. Ma ona na celu pogłębienie rozumienia Wydarzenia z Guadalupe (Acontecimiento Guadalupano).

Do udziału w nowennie zaproszeni są katolicy na całym świecie, gdyż kult Matki Bożej z Guadalupe „przekracza granice”. Dlatego nazwano ją Międzykontynentalną Nowenną Guadalupiańską. Skupiona będzie na pięciu „liniach działania”: stała formacja, badania, promowanie pobożności, masowe upowszechnianie oraz produkcja twórcza.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Spotkanie Zespołu ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce

2022-12-09 20:36

[ TEMATY ]

Warszawa

prezbiterat

Fot. Karol Porwich

W Sekretariacie KEP w Warszawie odbyło się dziś pierwsze spotkanie Zespołu ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce. Gremium to zostało powołane przy Komisji Duchowieństwa przez abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. W Zespole, na czele którego stanął bp Damian Bryl, biskup kaliski i członek Komisji Duchowieństwa, będzie pracować w sumie 16 osób z różnych regionów Polski: prezbiterzy, osoby konsekrowane i świeckie.

Zadaniem Zespołu jest przede wszystkim to, aby – uwzględniając ducha i normy nowych zasad formacji kapłańskiej w Polsce, obowiązujące od 1 października 2021 roku, oraz aktualny kontekst społeczno-kulturowy – wypracować dalsze wskazania dotyczące formacji i posługi prezbiterów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję