Reklama

Niedziela Wrocławska

Obudźmy miłość do Pana Boga

W kościele pw. św. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim odbyło się spotkanie opiekunów Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Paweł Trawka

Spotkanie opiekunów Szkolnych Kół Caritas

Spotkanie opiekunów Szkolnych Kół Caritas

Spotkali się głównie nauczyciele różnych przedmiotów, którzy angażują młodzież w wolontariat szkolny, robiąc różnego rodzaju projekty i akcje. – To dzisiejsze spotkanie ma być dla nich i umocnieniem i daniem bardzo konkretnych narzędzi do wspierania i budowania wolontariatu w szkole. Omawialiśmy akcje organizowane przez wrocławską Caritas, takie jak „Nasza paka”, ale też różnego rodzaju akcje ogólnopolskie, m.in. zbiórki żywności czy nowe programy „Szkoła szkole” (zbiórka środków finansowych na rzecz edukacji w wyniszczonej wojną Syrii), „Rodzina rodzinie” (dla rodzin na Ukrainie) – mówi Paweł Trawka, rzecznik prasowy wrocławskiej Caritas. Na spotkaniu przedstawiono programy telewizyjne dotyczące tego, jak Caritas działa w okresie wojny na Ukrainie. Zaproponowano stworzenie lekcji wychowawczych, katechez i spotkań dla wolontariuszy, mających na celu ukazanie pracy Caritas na rzecz uchodźców, ubogich i potrzebujących. – Tych różnych pomysłów jest wiele, bo i dróg zaangażowania jest bardzo dużo. To również programy związane z ekologią, np. pomysł na „podzielnik”, czyli szafę przeznaczoną do składania rzeczy, które jeszcze komuś mogą się przydać – podkreśla Paweł Trawka. Na spotkaniu zaproszono również opiekunów i członków kół na pielgrzymkę do Trzebnicy, do grobu św. Jadwigi, patronki Caritas, która odbędzie się 8 października.

Spotkanie na Ostrowie rozpoczęło się tradycyjnie Eucharystią. Homilię wygłosił ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. – Chrześcijaństwo to proces budzenia ze snu. Mamy wiedzą, jak to jest np. z budzeniem do szkoły, gdy trzeba walczyć, by kogoś z tego łóżka wyciągnąć. (…) My ciągle tkwimy w jakimś letargu naszego życia, a Kościół nas wybudza. Kiedy najczęściej się budzimy? Na Boże Narodzenie. Wtedy jest miłość serdeczność, uprzejmość. Takim momentem wybudzenia była też śmierć Jana Pawła II. Nagle nastąpiło pojednanie, ale za chwilę znowu wszyscy wpadli w letarg. (...)Naszym zadaniem jest budzenie młodych ludzi do spotkania z Chrystusem, trzeba w nich obudzić miłość do Pana Boga. A kiedy ta miłość Pana Boga będzie w naszym sercu? Wtedy, kiedy my nią nasiąkniemy – przekonywał ks. Amrogowicz.

Kapłan podkreślał, że współczesny człowiek bardzo potrzebuje miłości i trzeba mu pomóc w jej odnalezieniu, w nasiąknięciu Panem Bogiem. – Jesteśmy wybranym narodem, jesteśmy ludem kapłańskim, jesteśmy dziećmi Bożymi. Co się z nami dzieje? - pytał kaznodzieja, podkreślając, że często ludzie nie wiedzą, co ze sobą zrobić. Krążą, obijają się o różne miejsca, mają różne pomysły na życie. Wiedzą, że tam w Kościele jest Pan Bóg, czasami wejdą na chwilę, znowu odchodzą. – Zapomnieliśmy o tym, że jesteśmy dziećmi Bożymi. I teraz naszym zadaniem jest przypomnieć, że Bóg jest miłością i On nas kocha bezwarunkowo – mówił dyrektor wrocławskiej Caritas.

2022-09-30 18:00

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Piszkowice. Policjanci meldują wykonanie zadania

2022-12-07 15:35

[ TEMATY ]

policja

pomoc charytatywna

Piszkowice

Barbara Deryło

Przekazane dary przez policjantów sprawiły wiele radości

Przekazane dary przez policjantów sprawiły wiele radości

Kwartet stróżów prawa po raz kolejny wyruszył ze świąteczną pomocą. Tym razem uśmiechy zagościły wśród dzieci z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach (powiat Kłodzko).

To już kolejny rok, kiedy policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Ząbkowic Śląskich oraz komisariatów w Kamieńcu Ząbkowickim i Ziębicach włączają się w pomoc charytatywną dla lokalnej społeczności.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: Maryja jest zapowiedzią daru odkupienia w Chrystusie

2022-12-08 13:35

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

niepokalane poczęcie NMP

Twitter @JasnaGóraNews

– Mimo całej swej jedyności i wyjątkowości Maryja pozostaje sobą – powiedział abp Wacław Depo. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze z udziałem przedstawicieli obrońców życia.

W homilii podkreślił, że „tajemnica obdarowania niepokalanym poczęciem Maryi jest dowodem uprzedzającej miłości Boga, który po raz kolejny od czasu dzieła stworzenia zaufał człowiekowi”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję