Reklama

Wiara

Z różańcem w ręku po dar pokoju

#NiezbędnikRóżańcowy: Matko łaski Bożej, Matko Nieskalana

Gdy odmawiamy modlitwę zwaną Pozdrowieniem anielskim wypowiadamy słowa: „Zdrowaś Maryjo, łaski pełna…”. Co oznaczają te słowa?

[ TEMATY ]

#NiezbędnikRóżańcowy

kmiragaya/fotolia.com

WSPÓLNA MODLITWA
8 października

„Różańcem przez Słowo” napisane przez ks. Michała Lubowickiego, czyli wędrujemy z różańcem w ręku przez październikowe czytania, które daje nam liturgia Kościoła.

Dlaczego właśnie Maryja jest pełna łaski? Otóż Maryja była obdarzona szczególną życzliwością Bożą. Właśnie ta Boża życzliwość uczyniła Maryję „błogosławioną między niewiastami”, bo jako jedna z wielu niewiast została Ona wybrana na ziemską Matkę Chrystusa, stając się również ziemską matką tego, co przyniósł Jezus, a jest On w końcu źródłem łaski Bożej. Żeby właściwie zrozumieć dlaczego Maryja jest Matką łaski Bożej, dobrze jest przenieść się na chwilę do Kany Galilejskiej, gdzie zakłopotanym weselnikom Jezus Chrystus okazał swoją życzliwość. A stało się to na skutek prośby, jaką Maryja przedstawiła Swojemu Synowi, mówiąc: Nie mają już wina (J 2,3).

Nie wolno nam jednak zapomnieć, że wszystkie łaski, jakie otrzymujemy od Boga, zostały nam wysłużone przez Jezusa Chrystusa. Ponieważ Maryja jest Matką Jezusa Chrystusa, z tego też tytułu przysługuje Jej tytuł Matki wszelkiej łaski Bożej, a świadczą o tym ci wszyscy, którzy pielgrzymują do sanktuariów maryjnych na całym świecie. Dowodem tego, że Maryja jest Matką łaski Bożej są też świadectwa grzeszników, którzy obawiając się Boga, prosili o łaski za wstawiennictwem Maryi i je otrzymywali od samego Boga.

Podziel się cytatem

Reklama

Drugie wezwanie, jakie chcemy rozważyć to „Matko nieskalana”.

Ten tytuł nadany Maryi, łączy się z kolejnymi wezwaniami litanii, które mówią o Maryi, że jest: najczystsza, dziewicza i nienaruszona. Nauka Kościoła mówi jasno, że Maryja jako jedyna spośród wszystkich ludzi była wolna od grzechu pierworodnego. Była rzeczywiście nieskalana tym, co zostawia skazę na każdym człowieku, gdy się rodzi. W taki właśnie sposób Boża Opatrzność przygotowała Maryję na Matkę Boga – Człowieka. Maryja była tego świadoma, bo kiedy objawiła się Bernadecie w Lourdes, przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie. Wolność od grzechu i dziewiczość Maryi nawiązują przede wszystkim do tego, że była Matką, a stało się to za sprawą Ducha Świętego, zatem Maryja nie utraciła swojego dziewictwa. Pozostała nienaruszona, pozostała czystą, wolną od grzechu, ale jest też czystsza niż ktokolwiek inny, bo nie skalała się najmniejszym nawet grzechem przeciwko czystości. Maryi nie dosięgło nawet żadne szatańskie zło bo przed dostępem Szatana strzeżona była przez samego Boga. Co więcej tego Boga słuchająca i dzięki temu nie dopuszczająca do siebie zdrady grzechu.

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#NiezbędnikRóżańcowy
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikrozancowy"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-rozancowy-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#NiezbędnikRóżańcowy
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikrozancowy"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-rozancowy-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2022-10-07 21:03

Ocena: +25 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikRóżańcowy: Maryja wzorem miłości

[ TEMATY ]

#NiezbędnikRóżańcowy

Adobe Stock

To już nasze ostatnie rozważanie październikowe. Rozstajemy się z naszymi rozważaniami, ale nie wypuszczajmy z rąk różańca. Niech trwa nasza modlitwa o pokój, bo to jest świadectwo naszej miłości.

WSPÓLNA MODLITWA
31 października

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Skromniejsza zbiórka żywności

2022-12-06 15:55

archiwum Caritas AK

Zbiórkę żywności zorganizował m.in. Parafialny Zespół Caritas parafii św. Katarzyny w Nowym Targu

Zbiórkę żywności zorganizował m.in. Parafialny Zespół Caritas parafii św. Katarzyny w Nowym Targu

    W prawie 60 sklepach na terenie archidiecezji krakowskiej w piątek i sobotę 2 i 3 grudnia odbyła się przedświąteczna zbiórka żywności organizowana przez Caritas.

    Przeprowadzali ją wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas i Zespołów Charytatywnych przy pomocy młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję