Reklama

Aspekty

Światowe Dni Młodzieży diecezjalnie

W parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze 19 listopada odbyły się Światowe Dni Młodzieży na poziomie diecezjalnym.

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

ŚDM

Zielona Góra

młodzież

Katarzyna Krawcewicz

Młodzież spotkała się w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze

Młodzież spotkała się w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze

W całej Polsce na szczeblach diecezjalnych organizowane są liczne wydarzenia związane z obchodami Światowego Dnia Młodzieży. Nie inaczej było w naszej diecezji. Młodzież uczestniczyła we Mszy świętej, wysłuchała świadectw, modliła się wspólnie adorując Najświętszy Sakrament.

Swoim doświadczeniem Kościoła dzielili się Mateusz i Marysia. Opowiadali o tym, co w Kościele kochają, a co ich w Kościele boli. Mówili, dlaczego wciąż są w Kościele. Uczestnicy spotkania posłuchali również o tym, jak wyglądają przygotowania do wyjazdu na ŚDM w Lizbonie i w dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu z papieżem.

Więcej na ten temat ukaże się w papierowym wydaniu Niedzieli. Zapraszamy do galerii zdjęć.

2022-11-20 09:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. Grzegorz Suchodolski o ŚDM: naszym zadaniem staje się przeistoczenie emocji w pracę

[ TEMATY ]

ŚDM

Mazur/episkopat.pl

- Jesteśmy teraz na poziomie emocji, euforii, ale naszym zadaniem staje się przeistoczenie emocji w pracę - powiedział ks. Grzegorz Suchodolski, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, podczas spotkania diecezjalnych duszpasterzy młodzieży i koordynatorów ŚDM, w Sekretariacie Episkopatu Polski. Zjazd był okazją do podsumowania tegoroczne spotkania z Papieżem oraz dyskusji na temat dalszych działań Kościoła.

Na początku spotkania w Sekretariacie Episkopatu Polski Bp Henryk Tomasik, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP, podziękował duszpasterzom za ich zaangażowanie w przygotowanie ŚDM. Istotnymi obserwacjami i wspomnieniami, podzielił się dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Suchodolski który zauważył, że obecnie zadaniem Kościoła jest wyciągnięcie wniosków ze Światowych Dni Młodzieży i znalezienie drogi do kontynuacji tego dzieła - Jesteśmy teraz na poziomie emocji, euforii, ale naszym zadaniem staje się przeistoczenie emocji w pracę, idee, wizje, projekt, by to wszystko przeniosło się na nasza pracę duszpasterską, świadectwa Kościoła, który działa, żyje i wykonuje uczynki miłosierdzia. - jego zdaniem doświadczenia Światowych Dni Młodzieży mają posłużyć do nowej integracji wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Czy w piekle też jest życie wieczne?

Niedziela Ogólnopolska 34/2009, str. 24

Adobe Stock

Modlimy się bardzo często o życie wieczne dla naszych zmarłych. Pewnie i sobie życzymy tego wiecznego życia po śmierci. Jednak tak do końca nie rozumiem tego wezwania, bo nie umiem sobie wyobrazić życia wiecznego. Czy ono różni się tylko wymiarem czasu od życia na ziemi i niczym innym? Gdyby chodziło tylko o to, żebyśmy żyli nie kilkadziesiąt lat, ale wiecznie, to równie dobrze moglibyśmy sobie życzyć piekła, bo z tego, co wiem, piekło też trwa wiecznie. Czy mógłby Ksiądz napisać, czym dla Księdza jest życie wieczne i jak można dążyć do udziału w nim?
M.G.

CZYTAJ DALEJ

Wizyta papieska już przynosi owoce zmiany w Sudanie Południowym

2023-02-04 17:01

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Wizyta papieska już przynosi owoce zmiany w Sudanie Południowym. Prezydent tego pogrążonego w krwawym konflikcie kraju zapowiedział w czasie spotkania z Franciszkiem nowy etap dialogu pokojowego, który będzie kontynuowany w Rzymie. W dniu przybycia papieża ogłosił też amnestię dla ponad 70 więźniów.

Jak podkreśla odpowiedzialny we Wspólnocie św. Idziego za relacje międzynarodowe, Mauro Garofalo, już widać owoce wizyty papieskiej w Sudanie Południowym. To właśnie ta organizacja pośredniczyła w rozmowach prowadzących do porozumienia z 2018 r. kończącego otwartą wojnę domową. Obecna zapowiedź prezydenta oznacza, że do procesu pokojowego na nowo zostaną zaproszone grupy, które nie przyjęły ówczesnych postanowień. Kraj bowiem do tej pory nie znalazł demokratycznych i w pełni pokojowych sposobów rozwiązywania swoich problemów wewnętrznych – podkreśla Garofalo. W wielu regionach panuje przemoc, a pierwsze wolne wybory zostały odłożone o dwa lata na rok 2024. Ale obecność papieża, arcybiskupa Canterbury oraz moderatora Kościoła Szkocji zwraca uwagę na potrzebę porozumienia i odnawia motywacje do podejmowania odpowiednich starań – zauważa przedstawiciel Wspólnoty św. Idziego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję