Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź-Ksawerów: Patronka muzyki kościelnej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archidiecezja Łódzka

W kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie odbył się koncert ku czci św. Cecylii patronki muzyki kościelnej.

W ksawerowskiej parafii od 1999 r. odbywają się piękne koncerty ku czci św. Cecylii. W ostatnią niedzielę podziwialiśmy występy Jezusowych Promyczków – najmłodszych artystów, Scholę Jezusowe Promyki oraz Zespół Estrellas. Na dzień dzisiejszy stan scholii Jezusowe Promyczki wynosi 47 osób, Jezusowe Promyki 77 osób oraz zespołu Estrellas 20 osób. W koncercie wystąpiło ponad 100 osób - dzieci i młodzieży. Schole i zespół to grupy otwarte, przyjmujące nowych kandydatów, pragnących chwalić Boga śpiewem i tańcem. Nasi artyści byli pięknie ubrani w błękitno – żółte tuniki z kolorowymi nutkami, a w rączkach miały serduszka symbolizujące ich miłość do Pana Jezusa.

Radosne złociste kapelusze i roześmiane buzie dzieci ożywiły dusze i ciała słuchaczy. Zespół Estrellas wystąpił w białych albach. Zabrzmiały różnorodne piosenki - rytmiczne i radosne, z ruchem i z gestami w takt melodii, te dobrze już nam znane i te nowe, porywające pięknem melodii i słów.

2022-11-23 21:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Już czas...

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

10 lutego w Łodzi przedstawiciele Kościołów i wspólnot chrześcijańskich z Polski i świata zebrali się na wydarzeniu pod hasłem „Już czas. Napiszmy historię razem”. Spotkanie rozpoczęło się wstępem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia, który skierował krótkie słowo do uczestników. Zauważył, że w 1. Liście do Koryntian kilka razy pojawia się słowo schizmata oznaczające podziały. Paweł założył Kościół w Koryncie, ale najpierw przez 18 miesięcy ciężko przy nim pracował. Dopiero 5 lat później napisał 1. List do Koryntian. - Widać z tego Listu, że wielu problemów Koryntianie są świadomi do tego stopnia, że zadają Pawłowi pytania. On na te pytania odpowiada, ale charakterystyczne jest to, że odpowiada od siódmego rozdziału. To są ważne pytania o małżeństwo, dziewictwo, spożywanie pokarmów, które pochodzą z bałwochwalczych świątyń - powiedział Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego pokora jest taka ważna?

Niedziela Ogólnopolska 24/2020, str. VII

Adobe.Stock.pl

Pytanie czytelnika:
Bardzo często nie umiem pogodzić się z tym, że ktoś źle mnie ocenia. Trudno mi jest też przyjąć wolę drugiego człowieka.
Dlaczego bycie pokornym jest takie trudne?

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: imiona Boga to nie sukces i władza, ale pokora i służba

2023-01-29 16:46

[ TEMATY ]

prymas Polski

abp Wojciech Polak

archidiecezja.pl

„Wśród imion Boga nie należy szukać tych z napisem sukces i władza, ale pokora i służba” - mówił w niedzielę 29 stycznia w Inowrocławiu abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył Mszy św. za śp. kard. Józefa Glempa przypominając jego słowa, że „chrześcijanin to człowiek, który żyjąc na świecie, nie da się opanować światu całkowicie”.

Eucharystia celebrowana była w inowrocławskim kościele pw. Zwiastowania NMP, w którym śp. kard. Józef Glemp został ochrzczony 18 grudnia 1929 roku. Po latach tak o sobie pisał: „Urodzony chłopiec był tak wątły, że tego samego dnia chrztu udzielił ksiądz wikariusz Ludwik Sobieszczyk, później zesłany do Dachau. I tak z życiem doczesnym zaczęło się życie łaski w Chrystusie”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję