Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Ferie po łódzku

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

Podczas zimowej przerwy od nauki, salezjańskie Oratorium im. św. Dominika Savio w Łodzi przy ul. Wodnej 36, zorganizowało „Ferie po łódzku”. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci i młodzież z placówek wsparcia dziennego: świetlicy środowiskowej „Iskierka Przyjaźni Dominika” i klubu środowiskowego „Źródło”. 

Tegoroczna edycja zimowego odpoczynku nawiązuje do jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łodzi. Stąd w programie działań pojawiło się kilka elementów dotyczących miasta. Pierwszy z nich to projekcje krótkich filmów dostępnych w Internecie. Następnymi są quiz wiedzy o mieście oraz kolorowanie pocztówki z ważnymi budowlami. Wyjątkowymi wydarzeniami o charakterze edukacyjnym były piesze wycieczki do wybranych placówek muzealnych Łodzi. Ich uczestnicy mogli zobaczyć Muzeum Księży Młyn, które zostało otwarte w tym miesiącu. Ciekawym miejscem było dla dzieci i młodzieży niewielkie Muzeum Lalki przy ul. Przędzalnianej 51. Wiele ciekawostek przyniosła też wizyta w Muzeum Farmacji im. prof. Jana Muszyńskiego przy Placu Wolności. W planie „Ferii po łódzku” znalazły się również inne atrakcje sprzyjające twórczemu wykorzystaniu czasu: wizyta w sali zabaw, wyjście do kina oraz na lodowisko. Nieco czasu przeznaczono na zabawy integracyjne, rekreację, grę w bingo z nagrodami, gry stolikowe i planszowe oraz animację muzyczną. Nie zabrakło też spotkań z gośćmi. Wśród nich był ks. Tadeusz Furdyna - salezjanin, artysta malarz od półwiecza związany z Łodzią, odznaczony w grudniu 2022 roku orderem Gloria artis. Uczestnicy zajęć feryjnych poznali także wolontariuszy misyjnych z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, którzy w ostatnich dwóch latach udali się na placówki misyjne. Swoim doświadczeniem podzielili się Maria Karos, która w zeszłym roku pracowała w placówce salezjańskiej w Wybrzeżu Kości Słoniowej i Sylwester Kołodziejczyk, który przed dwoma laty był w Etiopii. Dopełnieniem codziennego programu było salezjańskie słówko połączone z modlitwą oraz wspólny posiłek. Temat związany z jubileuszem Łodzi będzie kontynuowany w tegorocznej działalności Oratorium. Planowane jest przygotowanie i realizacja zajęć, które przybliżą bogactwo przyrodnicze, architektoniczne, kulturalne i religijne miasta. Zapraszamy dzieci i młodzież, już teraz, na następne zajęcia o Łodzi, tym razem w czasie wakacji. Placówki wsparcia dziennego – świetlica i klub środowiskowy prowadzone w Oratorium im. św. Dominika Savio pragną podziękować wychowawcom, animatorom, klerykowi asystentowi oraz wszystkim osobom życzliwym, które w jakikolwiek sposób wsparły „Ferie po łódzku”.

2023-01-27 17:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Jubileusz Karmelu

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus zostało założone 31 grudnia 1921 r. w Sosnowcu przez ojca Anzelma Macieja Gądka, karmelitę bosego oraz matkę Teresę Janinę Kierocińską. Zostało zaliczone do zgromadzeń na prawie papieskim 26 maja 1954 r.

CZYTAJ DALEJ

Co by było, gdyby Maryja odpowiedziała „nie”?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 1, 26-38.

Sobota, 25 marca 2023. Zwiastowanie Pańskie, uroczystość. Dzień Świętości Życia. Wielki Post

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Skrzypczak: papież Jan Paweł II określił "drugimi ofiarami aborcji" kobiety, które się jej dopuściły

2023-03-25 19:30

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

aborcja

Grzegorz Gałązka

Jan Paweł II

Jan Paweł II

Prawo do życia wynika z natury ludzkiej, z samego faktu bycia człowiekiem; wartość ludzkiego życia jest stała i niezmienna, nawet kiedy człowiek doświadcza cierpienia i nieuleczalnej choroby – powiedział PAP ks. prof. Robert Skrzypczak z Akademii Katolickiej w Warszawie.

25 marca mija 28 lat od ogłoszenia encykliki Jana Pawła II "Evangelium Vitae". Tego dnia Kościół katolicki w Polsce obchodzi 25. Dzień Świętości Życia, ustanowiony w 1998 r. jako odpowiedź polskich biskupów na apel św. Jana Pawła II zawarty w tej encyklice.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję