Reklama

Niedziela Świdnicka

Przedborowa. Chcę budować się waszą wiarą

Tymi słowami podsumował wizytację kanoniczną bp Marek Mendyk w parafii Świętej Jadwigi Śląskiej, w której na co dzień posługują duchowi spadkobiercy św. Wincentego Pallottiego.

2023-03-08 11:07

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

Wizytacja kanoniczna

Przedborowa

Parafia Przedborowa

Bp Marek wraz z miejscowymi duszpasterzami i bierzmowaną młodzieżą

Bp Marek wraz z miejscowymi duszpasterzami i bierzmowaną młodzieżą

Po noworocznej przerwie, biskup świdnicki kontynuuje pasterskie wizyty kanoniczne. Tym razem 7 marca zawitał do wspólnoty prowadzonej przez pallotynów, na czele której stoi ks. Marcin Kunat, a wspiera go ks. Jerzy Szady. Jeszcze przed rozpoczęciem Mszy św. w kościele parafialnym, ks. proboszcz przedstawił sprawozdanie z ostatnich pięciu lat pracy duszpasterskiej i wykonanych remontów. Natomiast w czasie liturgii bp Mendyk wygłosił okolicznościową homilię, a przygotowanej uprzednio młodzieży udzielił sakramentu bierzmowania.

W podsumowaniu biskup świdnicki, podziękował mieszkańcom parafii należącej do dekanatu Ząbkowice-Północ. - Wszędzie, gdzie jestem, chcę budować się wiarą, tych którzy są. Dlatego dziękuję wam, że trwacie w wierze. Każdy z nas jest na różnym poziomie duchowym, każdy ma swoją drogę do nieba, każdy ma swój czas i rytm. Nie da się wszystkich podciągnąć do jednego poziomu. Dlatego, jako duszpasterze chcemy, widzieć was w kategoriach waszych możliwości. Nie naszych planów, programów, ale waszych możliwości – podkreślił hierarcha, zachęcając do przyprowadzania innych do Jezusa, bo wtedy wiara ma sens i się umacnia.

Słowa wdzięczności wyraził także ksiądz proboszcz, zapewniając, że dołoży wszelkich starań, aby nikogo nie stracić z tej wspólnoty, których powierzył mu Pan pasterskiej trosce.

Reklama

Przypomnijmy, że parafia w Przedborowej liczby około 1700 wiernych, którzy zamieszkują siedem miejscowości, a w czterech z nich znajdują się kościoły filialne: w Kluczowej, Kozińcu, Różanej i Owieśnie.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niemcza. Wizyta kanoniczna w historycznej miejscowości

[ TEMATY ]

bp Adam Bałabuch

Wizytacja kanoniczna

Niemcza

Stanisław Bałabuch

Spotkanie z przedstawicielami niemczańskiej parafii, która liczy sobie blisko 3 tys. wiernych

Spotkanie z przedstawicielami niemczańskiej parafii, która liczy sobie blisko 3 tys. wiernych

W parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w ramach wizytacji kanonicznej z duchowieństwem i wiernymi spotkał się biskup pomocniczy diecezji świdnickiej.

Spotkanie rozpoczęło się od wizyty w Domu Pomocy Społecznej, gdzie bp Adam Bałabuch wraz z ks. proboszczem Tadeuszem Pitą odprawił Mszę świętą dla pracowników i pensjonariuszy. Wspólna modlitwa miała także miejsce w kościele parafialnym, gdzie w niedzielę 28 września bp Bałabuch udzielił sakramentu bierzmowania miejscowej młodzieży. W wygłoszonej homilii hierarcha zwracając się do młodych podkreślił, że człowiekowi do życia potrzebna jest miłość. - Jesteśmy stworzeni na obraz miłości. Jezus zaprasza nas byśmy mieli miłość w swoim sercu i byśmy w pierwszej kolejności miłowali Boga z całego serca, z całej duszy, ze wszystkich sił swoich. Trzeba uczyć się tej miłości, o której tak pięknie pisał św. Paweł w liście do Koryntian: „Miłość łaskawa jest, cierpliwa jest”. Pisał też, że miłość nie szuka swego, bo prawdziwej miłości uczymy się od Chrystusa – przypominał.

CZYTAJ DALEJ

Kiedy jest już za późno

2023-03-24 19:06

[ TEMATY ]

rozważanie

Materiał prasowy

Co zrobić - Jak się zachować w sytuacji, którą możemy z różnych względów określić słowami: "jest już za późno". Taką sytuację bardzo bliską naszemu doświadczeniu przedstawia Ewangelia. Łazarz umarł - Jezus przybył za późno.

Odnajdźmy siebie w tej Ewangelii. Może przeżywasz sytuację i sądzisz że już nic nie da się zmienić, że już jest za późno. A może Jezus chce Cie wydobyć z najgorszych sytuacji z najciemniejszego grobu w którym nie widzisz sensu.

CZYTAJ DALEJ

PŚ w skokach - polska drużyna trzecia w Lahti, wygrała Austria

2023-03-25 18:55

[ TEMATY ]

sport

flickr.com

Polacy, w składzie: Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Kamil Stoch, zajęli trzecie miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti. Wygrali Austriacy przed Słoweńcami.

Żyła uzyskał 119 m i 132 m, co dało 262,1 pkt, Wąsek 115 m i 122,5 m - 239,3 pkt, Zniszczoł 123 m i 120,5 m - 249 pkt, natomiast Stoch 128,5 m i 123 m - 271,9 pkt. Biało-czerwoni zgromadzili łącznie 1022,3 pkt.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję