Reklama

Niedziela Świdnicka

Strzegom. Udana konferencja dla kobiet

Konferencja dla kobiet "Córka Króla" zorganizowana po raz czwarty przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej okazała się być dużym sukcesem.

[ TEMATY ]

Strzegom

Córka Króla

ks. Mirosław Benedyk

Konferencja dla pań odbyła się w Strzegomskim Centrum Kultury

Konferencja dla pań odbyła się w Strzegomskim Centrum Kultury

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tematem przewodnim tegorocznej edycji, która odbyła się 11 marca, było słowo "Jestem", odnoszące się do imienia Boga objawionego w Piśmie Świętym oraz do odkrywania własnego "jestem" i osobistej relacji z Bogiem. - W czasie spotkania starałyśmy się poszukiwać naszej prawdziwej tożsamości, własnej wartości, która jak wierzymy, tylko w Bogu może dać człowiekowi poczucie spełnienia i szczęścia – podkreślała Anna Lesiów, współorganizatorka i liderka strzegomskiej Odnowy.

Odkrywać swoją tożsamość

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Uczestniczki konferencji rozpoczęły spotkanie od wspólnej Eucharystii w bazylice Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Adrian Fajkowski. Wikariusz strzegomskiej parafii był także pierwszym prelegentem w kolejnej części wydarzenia. – Bóg jest Tym, który Jest, jest jedynym i prawdziwym Bogiem. On jest zawsze koło ciebie, zwłaszcza wtedy, kiedy jest ci źle i nie wiesz co robić, a twoje życie wali ci się na głowę. On zna twoje imię i zawsze możesz się do niego zwrócić osobowo, bo ty też znasz Jego imię – mówił ks. Fajkowski tłumacząc znaczenie imienia Boga w Biblii, oraz to jak je objawiał w historii Izraela.

Drugim z prelegentów był ks. Mirosław Maliński. Duszpasterz akademicki z Wrocławia wyraził radość z kobiet, które potrafią się zrzeszać i razem się też trzymać. Jednocześnie zaapelował, aby dostrzegały w mężczyznach potrzebę samotności i pewnego rodzaju odosobnienia. - Żeby poczuć się dobrze z kimś, trzeba najpierw się poczuć dobrze z samym sobą – zauważył.

Jako ostatnia o intymnej relacji z Bogiem opowiadała Maja Sowińska. - Celem, dla którego żyję i któremu staram się wiernie podporządkowywać wszystko co robię, jest widzieć Kościół jako Oblubienicę przystrojoną i gotową na powtórne przyjście Jezusa. Fascynuje mnie Boża obecność i na tym się skupiam, przez to robię dużo dobrego - mówiła ewangelizatorka ze Skierniewic.

Reklama

Było warto

W przerwie między konferencjami był czas na wspólne rozmowy przy kawie, herbacie i domowych wypiekach. Można było się także zaopatrzyć w książki autorstwa ks. Malińskiego, posłuchać o medycynie św. Hildegardy, a także zakupić rękodzieła przygotowane przez osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Nie zabrakło muzycznego uwielbienia prowadzonego przez Diakonię "Effatha". Całość zakończyła się wspólnym obiadem.

- Jestem pierwszy raz na takim spotkaniu. Jest to dla mnie „strzał w dziesiątkę”. I chociaż nigdy nie wątpiłam w istnienie Pana Boga, jestem w trakcie przemiany duchowej, dlatego potrzebuję takich bodźców, jak dzisiejsze konferencje. Do tej pory byłam osobą, która robi wszystko samodzielnie. I uczę się cały czas, że jednak to nie jest najlepsze rozwiązanie, bowiem powinnam otwierać się na otoczenie, drugiego człowieka i na relacje – mówiła dla Niedzieli Świdnickiej Iwona z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu.

2023-03-11 23:25

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jesteście przepiękni wewnętrznie

[ TEMATY ]

Pierwsza Komunia św.

Strzegom

ks. Marek Babuśka

Krystyna Smerd

Wspólna modlitwa proboszcza i dzieci komunijnych przed figurą Matki Bożej Strzegomskiej, znajdującą się w ołtarzu głównym świątyni.

Wspólna modlitwa proboszcza i dzieci komunijnych przed figurą Matki Bożej Strzegomskiej, znajdującą się w ołtarzu głównym świątyni.

Na specjalne życzenie rodziców proboszcz strzegomskiej bazyliki w jedną z czerwcowych sobót udzielił dzieciom klas trzecich Pierwszej Komunii świętej.

Z uwagi na skutki pandemii tegoroczne Pierwsze Komunie św. rozłożone są w czasie. Zachowując wymogi wydane przez władze państwowe i sanitarne w wielu parafiach uroczystości komunijne gromadzą od kilku do kilkunastu dzieci, aby wraz z rodzicami i najbliższą rodziną mogły przeżyć ten jeden z najważniejszych dni w życiu. Tak było w par. Św. Piotra i Pawła, gdzie 16 trzecioklasistów przystąpiło po raz pierwszy do stołu eucharystycznego.

CZYTAJ DALEJ

Matko, co Jasnej bronisz Częstochowy, módl się za nami...

2024-05-24 20:50

[ TEMATY ]

Rozważania majowe

Wołam Twoje Imię, Matko…

Karol Porwich/Niedziela

Oto stajemy w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Pochodzenie obrazu i data jego powstania nie są znane. Jak mówi legenda ikona ta jest jedną z siedemdziesięciu namalowanych przez świętego Łukasza Ewangelistę na fragmentach stołu, przy którym posiłki spożywała Święta Rodzina.

Rozważanie 25

CZYTAJ DALEJ

Maryjo, ja Twe dziecię

2024-05-26 09:50

Ks. Wojciech Kania

– Gromadzimy się w przededniu Dnia Matki, kiedy to dziękujemy naszym mamom za dar życia i wychowania. Dziś przybywacie do naszej duchowej Matki, Maryi, która jak każda mama troszczy się o nas i opiekuje się nami – powiedział ks. Tomasz Lis.

„ Maryjo, ja Twe dziecię” – to hasło tegorocznego diecezjalnego spotkania dzieci komunijnych w janowskim sanktuarium, w którym ponad 500 dzieci dziękowało za dar pierwszej komunii świętej. Wspólne dziękczynienie rozpoczęło się od nabożeństwa majowego. Po odśpiewaniu Litanii Loretańskiej uczestnicy spotkania zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem. Następnie dzieci uczestniczyły we wspólnej Mszy św., której przewodniczył biskup pomocniczy senior Edward Frankowski. Kustosz sanktuarium ks. Tomasz Lis, witając zebranych, podkreślił, że dzieci przybywają do janowskiego sanktuarium jak do domu mamy. – Gromadzimy się w przededniu Dnia Matki, kiedy to dziękujemy naszym mamom za dar życia i wychowania. Dziś przybywacie do naszej duchowej Matki, Maryi, która jak każda mama troszczy się o nas i opiekuje się nami. Tutaj przy Maryi mamy uczyć się wielkiego szacunku do Eucharystii, która jest sakramentem miłości i obecności Pana Jezusa. Wypraszajcie tutaj w domu Matki Bożej Janowskiej potrzebne łaski dla siebie i swoich bliskich – wskazywał ks. Tomasz Lis. Biskup Edward Frankowski, rozpoczynając Eucharystię, podziękował wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym, katechetom za opiekę nad dziećmi oraz wyraził radość z obecności tak wielu dzieci, rodziców i opiekunów. Przypomniał wszystkim zebranym postać św. Jana Pawła II, zachęcając do miłowania Matki Najświętszej i złączenia się z nią na wzór papieża Polaka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję