Reklama

Niedziela Świdnicka

Strzegom. Udana konferencja dla kobiet

Konferencja dla kobiet "Córka Króla" zorganizowana po raz czwarty przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej okazała się być dużym sukcesem.

2023-03-11 23:25

[ TEMATY ]

Strzegom

Córka Króla

ks. Mirosław Benedyk

Konferencja dla pań odbyła się w Strzegomskim Centrum Kultury

Konferencja dla pań odbyła się w Strzegomskim Centrum Kultury

Tematem przewodnim tegorocznej edycji, która odbyła się 11 marca, było słowo "Jestem", odnoszące się do imienia Boga objawionego w Piśmie Świętym oraz do odkrywania własnego "jestem" i osobistej relacji z Bogiem. - W czasie spotkania starałyśmy się poszukiwać naszej prawdziwej tożsamości, własnej wartości, która jak wierzymy, tylko w Bogu może dać człowiekowi poczucie spełnienia i szczęścia – podkreślała Anna Lesiów, współorganizatorka i liderka strzegomskiej Odnowy.

Odkrywać swoją tożsamość

Uczestniczki konferencji rozpoczęły spotkanie od wspólnej Eucharystii w bazylice Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Adrian Fajkowski. Wikariusz strzegomskiej parafii był także pierwszym prelegentem w kolejnej części wydarzenia. – Bóg jest Tym, który Jest, jest jedynym i prawdziwym Bogiem. On jest zawsze koło ciebie, zwłaszcza wtedy, kiedy jest ci źle i nie wiesz co robić, a twoje życie wali ci się na głowę. On zna twoje imię i zawsze możesz się do niego zwrócić osobowo, bo ty też znasz Jego imię – mówił ks. Fajkowski tłumacząc znaczenie imienia Boga w Biblii, oraz to jak je objawiał w historii Izraela.

Drugim z prelegentów był ks. Mirosław Maliński. Duszpasterz akademicki z Wrocławia wyraził radość z kobiet, które potrafią się zrzeszać i razem się też trzymać. Jednocześnie zaapelował, aby dostrzegały w mężczyznach potrzebę samotności i pewnego rodzaju odosobnienia. - Żeby poczuć się dobrze z kimś, trzeba najpierw się poczuć dobrze z samym sobą – zauważył.

Jako ostatnia o intymnej relacji z Bogiem opowiadała Maja Sowińska. - Celem, dla którego żyję i któremu staram się wiernie podporządkowywać wszystko co robię, jest widzieć Kościół jako Oblubienicę przystrojoną i gotową na powtórne przyjście Jezusa. Fascynuje mnie Boża obecność i na tym się skupiam, przez to robię dużo dobrego - mówiła ewangelizatorka ze Skierniewic.

Reklama

Było warto

W przerwie między konferencjami był czas na wspólne rozmowy przy kawie, herbacie i domowych wypiekach. Można było się także zaopatrzyć w książki autorstwa ks. Malińskiego, posłuchać o medycynie św. Hildegardy, a także zakupić rękodzieła przygotowane przez osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Nie zabrakło muzycznego uwielbienia prowadzonego przez Diakonię "Effatha". Całość zakończyła się wspólnym obiadem.

- Jestem pierwszy raz na takim spotkaniu. Jest to dla mnie „strzał w dziesiątkę”. I chociaż nigdy nie wątpiłam w istnienie Pana Boga, jestem w trakcie przemiany duchowej, dlatego potrzebuję takich bodźców, jak dzisiejsze konferencje. Do tej pory byłam osobą, która robi wszystko samodzielnie. I uczę się cały czas, że jednak to nie jest najlepsze rozwiązanie, bowiem powinnam otwierać się na otoczenie, drugiego człowieka i na relacje – mówiła dla Niedzieli Świdnickiej Iwona z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu.

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Strzegom. Niezwykły czas dla kobiet - zapowiedź

[ TEMATY ]

Strzegom

Córka Króla

archiwum prywatne

Na wydarzenie zaprasza Agnieszka Lesiów współorganizatorka i liderka muzycznej diakonii Effatha

Na wydarzenie zaprasza Agnieszka Lesiów współorganizatorka i liderka muzycznej diakonii Effatha

Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej zapraszają w sobotę 5 marca br. na konferencję "Córka Króla".

Temat tegorocznego spotkania to: „Talitha kum”. W programie: wystąpienia renomowanych mówców, wspólna modlitwa, warsztat, ciekawe rozmowy przy kawie i herbacie. Spotkanie odbędzie się już po raz trzeci.

CZYTAJ DALEJ

Papież uaktualnił Vos estis i procedury w sprawie nadużyć

2023-03-25 12:31

[ TEMATY ]

Franciszek

Adobe Stock

Papież ogłosił uaktualnioną wersję Listu apostolskiego Vos estis lux mundi, który obowiązywał przez ostatnie cztery lata w formie eksperymentalnej. Zawiera on normy dotyczące zwalczania nadużyć seksualnych wobec małoletnich i bezbronnych dorosłych. Najistotniejszą nowością jest rozszerzenie zobowiązań na świeckich moderatorów międzynarodowych stowarzyszeń wiernych. Nowy tekst został zharmonizowany z innymi reformami normatywnymi wprowadzonymi od 2019 r.

Po prawie czterech latach eksperymentów, konsultacji z episkopatami i dykasteriami Kurii Rzymskiej, Franciszek definitywnie promulgował procedury przeciwdziałania zjawisku nadużyć seksualnych w Kościele katolickim. Opublikowana dziś nowa wersja Motu proprio Vos estis lux mundi, która wchodzi w życie 30 kwietnia i uchyla poprzednią z maja 2019 roku, potwierdza wolę kontynuowania walki z tymi przestępstwami.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: Maryja uczy nas mówienia Bogu „tak” w naszej codzienności

– Maryja uczy nas w tajemnicy zwiastowania mówienia Bogu „tak” wobec wyzwań codzienności – mówił abp Wacław Depo. 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia, metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. w bazylice archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie. Msza św. była również dziękczynieniem w 31. rocznicę podniesienia diecezji częstochowskiej do rangi archidiecezji.

Podczas Mszy św. modlono się również za zmarłego abp. Stanisława Nowaka, pierwszego metropolitę częstochowskiego w latach 1992-2011.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję