Reklama

Niedziela Świdnicka

30 kroków, które pozwolą na nowo spojrzeć na wiarę

Ks. Radosław Mielczarek, duszpasterz parafii Św. Aniołów Stróżów, w swojej książce, przedstawia 30 kroków, które pozwolą na nowo spojrzeć na wiarę.

2023-03-10 09:18

[ TEMATY ]

książka

Wałbrzych

ks. Radosław Mielczarek

archiwum prywatne

Ks. Radosław Mielczarek, student teologii duchowości, zaangażowany w dzieło Nowej Ewangelizacji

Ks. Radosław Mielczarek, student teologii duchowości, zaangażowany w dzieło Nowej Ewangelizacji

Dobrze zapowiadający się młody ewangelizator i rekolekcjonista podkreśla, że życie każdego człowieka jest swoistym Everestem, czyli górą którą trzeba zdobyć. - Niekiedy trudną, nie do przejścia. Ilu z nas boryka się z trudnościami po ludzku nie do udźwignięcia? Wielu zastanawia się przez całe życie, czy można coś zmienić, aby żyć pełną piersią i być w życiu szczęśliwym? Myślimy o wielkich górach i szczytach, ale często brakuje nam konkretnych narzędzi, z pomocą których moglibyśmy wspiąć się na szczyt naszych marzeń – zaznacza autor, wyjaśniając, że podczas lektury książki „Zacznij od dziś” można poznać Boga, który nie będzie głosił trudnych kazań, ale będzie wyciągał do nas rękę.

archiwum prywatne

Parafianki z Mieroszowa z książkami ks. Radosława

Parafianki z Mieroszowa z książkami
ks. Radosława

- Dlaczego? Aby Cię pochwycić, by pokazać, że to życie, z którego może nie jesteś w 100% zadowolony, może zostać przemienione Jego łaską i mocą. Do Ciebie Jezus wyciąga rękę i mówi: można inaczej, pokażę Ci, chodź i zobacz! Skoro tylu ludzi na świecie codziennie przechodzi przemianę, codziennie może doświadczać czegoś wyjątkowego, to w czym ja jestem gorszy? Przecież też mogę spróbować i zacząć od dziś! – zachęca kapłan.

Publikację, jeszcze w przedsprzedaży, można zamówić na stronie www.zacznijoddzis.pl

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyprawa na wałbrzyski Giewont

[ TEMATY ]

Wałbrzych

góra Chełmiec

kolegiata w Wałbrzychu

ks. Radosław Mielczarek

archiwum prywatne

Zimowa wyprawa ministrantów z księżmi opiekunami na wałbrzyski Chełmiec

Zimowa wyprawa ministrantów z księżmi opiekunami na wałbrzyski  Chełmiec

W czasie pandemicznych ferii, wyjście w góry było dobrą alternatywą dla notorycznego przesiadywania w domu.

- Nie trzeba było wielkiej mobilizacji, aby nasi ministranci i lektorzy oraz ich ojcowie, chętnie i z entuzjazmem odpowiedzieli na propozycję zimowej wyprawy na górę Chełmiec – nasz wałbrzyski Giewont, gdzie na wysokości 851 metrów n.p.m. znajduje się 45-metrowy krzyż milenijny – mówi pomysłodawca i duszpasterz Służby Liturgicznej wałbrzyskiej kolegiaty Św. Aniołów Stróżów ks. Radosław Mielczarek. Zimowa aura dodała uroku, a duże ilości śniegu były dodatkową atrakcją i jednocześnie nie lada przeszkodą w zdobyciu najwyższego szczytu Gór Wałbrzyskich.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

M. Dworczyk: w sobotę rano w Dnipro zmarł ciężko ranny polski ochotnik

2023-03-25 18:59

[ TEMATY ]

Ukraina

Adobe Stock

W sobotę rano w szpitalu w Dnipro zmarł ciężko ranny polski ochotnik; to tragiczny tydzień, łącznie zginęło trzech naszych rodaków walczących po stronie Ukrainy - przekazał w sobotę minister w KPRM Michał Dworczyk.

"Rano, w szpitalu w Dnipro, zmarł ciężko ranny polski ochotnik. To tragiczny tydzień - łącznie zginęło 3 naszych rodaków walczących po stronie Ukrainy" - napisał Dworczyk na Twitterze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję