Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

CUD w Kalembicach

– My też chcemy dążyć do nieba, chcemy, by Eucharystia była tą autostradą do nieba – mówił ks. Andrzej Wołpiuk.

[ TEMATY ]

uwielbienie

Carl Acutis

Mariusz Jaszczurowski

Młodzi z kapłanami na uwielbieniu w Kalembicach.

Młodzi z kapłanami na uwielbieniu w Kalembicach.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W kościele filialnym Miłosierdzia Bożego w Kalembicach należącym do cieszyńskiej parafii Opatrzności Bożej odbyło się Cieszyńskie Uwielbienie Dekanalne CUD „Uwielbiamy z Carlem”. To już 4. spotkanie w ramach peregrynacji relikwii bł. Carla Acutisa.

Mszy św. przewodniczył dekanalny duszpasterz młodzieży ks. Andrzej Wołpiuk. – Bł. Carlo Acutis mówił, że Eucharystia jest jego drogą do nieba. Każdy dzień poświęcał na Eucharystię i adorację Najświętszego Sakramentu – podkreślił ks. A. Wołpiuk.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W kazaniu diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Kamil Kuchejda powiedział do zgromadzonych w świątyni, że są żywym zaprzeczeniem tezy o tym, że dzisiaj młodych nie ma w Kościele. – Peregrynację rozpoczęliśmy w listopadzie ub.r. Po to są takie wydarzenia, że możemy się wzajemnie budować, tworzyć wspólnoty. Możemy się razem spotykać, mając te same cele, wartości, pragnienia, i nie musimy się tego tutaj wstydzić – mówił.

Dodał, że aby troszczyć się o człowieka obok, trzeba wpierw zatroszczyć się o siebie. Żeby kochać innych, trzeba wpierw pokochać siebie w chrześcijańskim znaczeniu. Odwołując się do życia błogosławionego nastolatka, przypomniał jego słowa, w których ten mówił, że cieszy się, iż umiera, bo nie zmarnował ani jednej chwili na coś, co nie podoba się Bogu.

Po Mszy św. odbyło się uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz agapa.

Duszpasterze młodzieży chcą, by czuwania odbyły się w każdym dekanacie diecezji. Ks. Andrzej Wołpiuk ufa, że spotkania pn. CUD będą odbywały się częściej w różnych parafiach dekanatu cieszyńskiego.

2023-03-17 19:58

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Carlo Acutis. Plan na życie

[ TEMATY ]

film

bł. Carlo Acutis

Carl Acutis

RafaelKino/Mat.prasowy

W świecie, w którym szybciej przesuwa się palcem po ekranie smartfona niż myśli, pojawia się ktoś, kto ma jasny plan na życie. Carlo Acutis. Nastolatek. Influencer. Mistyk.

Film przedstawia losy grupy amerykańskich licealistów, którzy wyruszają do Włoch, by odwiedzić grób Carla. Jest jednak jeden trudny do spełnienia warunek udziału w pielgrzymce. Każdy z uczestników musi... zostawić swój smartfon w domu. Ta przygoda staje się doświadczeniem, które zmienia sposób ich myślenia i spojrzenia na życie.
CZYTAJ DALEJ

Ekwador: dwóch księży zginęło, by ocalić ministrantów

2026-03-15 15:04

[ TEMATY ]

kapłan

Adobe Stock

W piątek 13 marca zginęło dwóch księży, którzy uratowali dwóch tonących ministrantów na plaży w Ekwadorze - donosi agencja ACI Prensa. Księża Alfonso Avilés Pérez, członek Stowarzyszenia Jezusa Chrystusa Kapłana i proboszcz parafii św. Alberta Wielkiego w diecezji Daule; oraz Pedro Anzoátegui, który posługiwał w diecezji San Jacinto, nie zawahali się ruszyć na ratunek młodzieży uczestniczącej w wielkopostnych rekolekcjach ministrantów, które odbywały się w nadmorskiej miejscowości Playas, gdzie dzieci weszły do morza.

Dwóm ministrantom groziło utonięcie, a księża przybyli, aby ich uratować. Ministranci, dzięki Bogu, wyszli z wody, ale niestety księża nie. Wszyscy młodzi uczestnicy rekolekcji czują się dobrze fizycznie, nie grozi im niebezpieczeństwo i zostali zabrani do swoich domów, jak podaje ekwadorska gazeta El Mercurio.
CZYTAJ DALEJ

Papież o ochronie małoletnich: to nie zadanie opcjonalne, ale element misji Kościoła

2026-03-16 12:26

[ TEMATY ]

Ochrona małoletnich

Leon XIV

Vatican Media

Zapobieganie wykorzystywaniu to nie zadanie opcjonalne, ale konstytutywny wymiar misji Kościoła - przypomniał Leon XIV na audiencji dla Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich. Podkreślił, że każdy krok na tej drodze jest krokiem ku Chrystusowi i ku Kościołowi bardziej ewangelicznemu i autentycznemu.

Ojciec Święty przyznał, że zapobieganie wykorzystywaniu to służba wymagająca, cicha i uciążliwa, ale niezbędna dla życia Kościoła i budowania prawdziwej kultury troski. Papież Franciszek świadomie zaliczył Komisję do instytucji Kurii Rzymskiej, „aby przypomnieć całemu Kościołowi, że zapobieganie nadużyciom nie jest zadaniem opcjonalnym, ale konstytutywnym wymiarem misji Kościoła”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję