Uczestniczyło w nim 101 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI, VII-VIII i szkoły ponadpodstawowe. Recytowali przede wszystkim „Tryptyk rzymski”, a niektórzy również fragmenty prozy.
– Szczególne brawa należą się najmłodszym uczestnikom, ponieważ jest to trudna poezja. Oczywiście liczą się też interpretacja, dykcja i cała osoba ze swoim temperamentem – powiedziała Ewelina Twardowska-Mucha, nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie, jedna z organizatorek konkursu. – Cieszy nas, że niektóre osoby są z nami od szkoły podstawowej aż po szkołę ponadpodstawową oraz to, że dzieci i młodzież sięgają po dzieła św. Jana Pawła II dzięki nauczycielom – dodała.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Maciej Orman/Niedziela
Nauczycielka przyznała, że w kontekście medialnych ataków na papieża Polaka konkurs nabrał szczególnego znaczenia. – Według mnie jest to forma pokazania, że Jan Paweł II jest autorytetem. Biorąc udział w tym konkursie, wychodząc na scenę, uczniowie pokazują, że papież Polak ma dla nich znaczenie – podkreśliła.
Maciej Orman/Niedziela
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 6 czerwca w Zespole Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Częstochowie. Lista nagrodzonych zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły.
Reklama
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: abp Wacław Depo – metropolita częstochowski, Urszula Bauer – śląski kurator oświaty, Jadwiga Wiśniewska – poseł do Parlamentu Europejskiego i o. Samuel Pacholski – przeor Jasnej Góry.
Maciej Orman/Niedziela
Jednym z patronów medialnych konkursu jest Tygodnik Katolicki „Niedziela”.
Więcej w nr. 14 „Niedzieli Częstochowskiej” z datą 2 kwietnia.