Reklama

Niedziela Częstochowska

Prawdziwa przyjaźń tylko z Jezusem. Zawierciańskie Spotkanie Eucharystyczne Dzieci za nami

„Mój Przyjaciel Jezus” - pod takim hasłem w Zawierciu odbyło się Spotkanie Eucharystyczne Dzieci. Po tak pięknie przeżytym dniu, nikt z obecnych nie miał wątpliwości, że prawdziwą przyjaźń pokazać może tylko Jezus!

[ TEMATY ]

Zawiercie

Agata Kowalska /Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu w sobotnie przedpołudnie tętniła życiem! Dzieci wraz z rodzicami miały okazję do wielkiego dziękczynienia za dar Pierwszej Komunii Świętej. Wspólna Eucharystia, katecheza, późniejsza integracja, taniec i zabawy, a na sam koniec koncert uwielbieniowy - to wszystko po to, by dziękować, ale i pokazać, że życie z Panem Jezusem może być naprawdę piękną przygodą, a w Kościele jest miejsce dla każdego - od najmłodszych lat. Swoim talentem ze wszystkimi podzieliła się Marta Madejska, która wraz z zespołem i scholką „Nie ma takiego jak Jezus” z zawierciańskiej bazyliki zadbali o muzyczną oprawę nie tylko Mszy św., ale również o koncert wieńczący spotkanie.

Podczas koncertu wystąpili także laureaci zawierciańskiego konkursu „Mam talent od Jezusa”. Wcześniej, m.in. w czasie katechezy, nauczyciele rozdawali specjalne zaproszenia, które potem służyły do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami. Tak o spotkaniu dowiedziały się Maja, Antonina i Weronika, które dotarły do bazyliki z innych parafii, a w rozmowie z „Niedzielą” podkreśliły, że nie tylko bardzo dobrze się bawiły, ale również zobaczyły Kościół z innej strony niż dotychczas.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

To podkreślają również rodzice: - Kościół nie jest zaściankowy i ma bardzo wiele do zaoferowania, nie ma tu nudy. Takie spotkania jak to pokazują, że w kościele można zorganizować festyn połączony z Eucharystią, że w Kościele można się modlić, ale i też dzięki Kościołowi dobrze bawić - mówi pani Joanna, mama jednej z uczestniczek.

To był piękny czas radości, śpiewu, tańca, modlitwy i przede wszystkim - spotkania z Panem Jezusem! Wszystko po to, by każdy dowiedział się, że najlepszym przyjacielem jest On. Jezus!

Więcej w edycji częstochowskiej „Niedzieli” nr 25/2023.

2023-06-04 10:30

Oceń: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dobry wieczór

Niedziela częstochowska 9/2020, str. I

[ TEMATY ]

spotkanie

Zawiercie

Mała Kana

Agata Kowalska/Niedziela

Uczestnicy pierwszej Małej Kany

Uczestnicy pierwszej Małej Kany

Pierwsze z cyklu spotkań młodych Mała Kana odbyło się w Zawierciu w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

W niedzielę 23 lutego diakonia Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Jana Chrzciciela w archidiecezji częstochowskiej przyjechała do zawierciańskiego kościoła, by słowem i śpiewem pokazywać wielką moc Pana Boga. Mała Kana jest inicjatywą skierowaną do młodych ludzi.
CZYTAJ DALEJ

Patron Dnia: Święty Benedykt Józef Labre, który „użyczył” twarzy Jezusowi

[ TEMATY ]

Święty Benedykt Józef Labre

Domena publiczna

Święty Benedykt Józef Labre

Święty Benedykt Józef Labre

Mówi się, że jego promieniująca świętością twarz fascynowała ludzi. Jednemu z rzymskich malarzy posłużyła nawet do namalowania oblicza Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy - pisze ks. Arkadiusz Nocoń w felietonie dla portalu www.vaticannews.va/pl i Radia Watykańskiego. 16 kwietnia wspominamy św. Benedykta Józefa Labre. Beatyfikował go Papież Pius IX w 1860 r., a kanonizował w 1881 r. Leon XIII. Relikwie znajdują się w kościele Santa Maria dei Monti w Rzymie. Jest patronem pielgrzymów i podróżników.

Benedykt Józef Labre urodził się 26 marca 1748 r. w Amettes (Francja) w ubogiej, wiejskiej rodzinie. Był najstarszy z piętnaściorga rodzeństwa. Od wczesnego dzieciństwa prowadził głębokie życie modlitewne, dlatego po ukończeniu edukacji, w wieku 16 lat, mimo sprzeciwu rodziny, pragnął wstąpić do klasztoru. Kilkakrotnie prosił o przyjęcie do kartuzów, znanych z surowej reguły - bezskutecznie. Pukał też do trapistów, ale i tu spotkał się z odmową. Kiedy więc przyjęto go cystersów, wydawało się, że marzenia jego wreszcie się spełniły, ale po krótkim czasie musiał opuścić klasztor. Uznano, że jest mało święty i zbyt roztargniony, nie będzie więc dobrym mnichem.
CZYTAJ DALEJ

Lourdes: pielgrzymka paryskich licealistów z rekordową liczbą uczestników

2025-04-16 12:59

[ TEMATY ]

Lourdes

Adobe Stock

W Lourdes dobiega końca pielgrzymka paryskich licealistów z rekordową liczbą uczestników. Niespodziewanie, najmocniejszym momentem czterodniowego wydarzenia okazało się czuwanie modlitewne, podczas którego udzielono sakramentu namaszczenia chorych niemal tysiącu młodych pątników. Przystąpili do niego zarówno chorzy, jak i ci, którzy zmagają się z uzależnieniami czy depresją.

W pielgrzymce Frat 2025 uczestniczy 13,5 tys. pątników z regionu paryskiego Ile-de-France. Chętnych było dużo więcej, samych licealistów zgłosiło się ponad 15 tys. W Lourdes zabrakło dla nich miejsc noclegowych, a bazylika św. Piusa X, gdzie odbywają się spotkania i modlitwy może pomieścić jedynie 13,5 tys. wiernych. Dla porównania w poprzedniej pielgrzymce paryskich licealistów brało udział 10 tys. osób.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję