Hillsong United słynie wśród ogromnej rzeszy słuchaczy i w międzynarodowym środowisku muzycznym, z doskonałego brzmienia oraz niezwykle atrakcyjnej formy koncertów, których wyjątkowa dynamika i atmosfera powstaje w interakcji z publicznością. Wielkim atutem grupy, bodaj unikatowym w takiej intensywności i skali w żadnym innym przypadku, są właśnie występy na żywo – przepełnione radością i energią, współtworzone z widzami, żywiołowe właśnie. Żaden z koncertów australijskiej formacji, a odbyło się ich na całym świecie już tysiące, nie jest podobny do poprzedniego: za każdym razem to inna – niepowtarzalna! - wymiana energii między sceną i widownią.
Witalność zespołu i jego emocjonalne zaangażowanie są tak autentyczne, że aż 11 z 18 wydanych dotychczas przez Hillsong United płyt, to zarejestrowane na żywo koncerty. Z pewnością jednym ze źródeł niezwykłej siły zespołu jest fakt, że tworzą go ludzie młodzi, którzy na początku swojej artystycznej drogi często występowali jako wolontariusze, nie pobierając za swoją pracę żadnego wynagrodzenia. Wzmacnia to szczerość i prawdę przekazu zawartego w utworach grupy, z których wiele stało się międzynarodowymi hitami. Australijczycy śpiewając, głoszą Dobrą Nowinę, ale czynią to w sposób, który łączy we wspólnotę ludzi - bez względu na to, czy i jaką wiarę wyznają. Dlatego też na koncertach Hillsong United gromadzą się tłumy słuchaczy, nie tylko pragnących żyć w lepszym świecie, ale również ten świat współtworzyć.
Dołącz do nich 9 czerwca o godz. 19.00. w Arenie Gliwice!To pierwsza i jedyna taka szansa, żeby usłyszeć tą legendarną już formację w naszym kraju. Australijski zespół jest absolutnym numerem 1. nie tylko muzyki CCM: na jego występach spotykają się ludzie różnych wyznań, także niewierzący, zarówno młodzież, jak i pokolenie ich rodziców, a nawet dziadków.
Zelia i Ludwik Martin, rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus
„Dobry Bóg dał mi Ojca i Matkę godniejszych Nieba niż ziemi. Prosili Pana, by dał im dużo dzieci i by je wziął dla Siebie. Pragnienie to zostało wysłuchane. Czworo małych aniołków uleciało do Nieba, a pięć pozostałych na arenie życia wybrało Jezusa za Oblubieńca” Św. Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza
Ona - pełna życia, spontaniczna, zaradna, nie lubi zebrań i podróży. On - cichy, o usposobieniu medytacyjnym, i przeciwnie - lubiący podróże i nowe miejsca. Przeciwieństwa, których zalety uzupełniały się. Oboje w młodości pragnęli się poświęcić wyłącznie Bogu. Bóg jednak chciał dla nich innej drogi - przez ich życie chciał przekonać świat, że w małżeństwie świętość jest możliwa. Zelia i Ludwik Martin. Rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W niedzielę 19 października Kościół uroczyście wyniesie ich do chwały ołtarzy.
Premierowy odcinek nowej kampanii Grupy Proelio "Małżeństwo jest cudem" - "52 lata spełnionego małżeństwa. Jak to osiągnąć?". Bohaterami filmu są Irena i Jerzy Grzybowscy, założyciele inicjatywy Spotkań Małżeńskich, którzy od blisko 50 lat posługują małżonkom ucząc ich dialogu.
W reportażu dzielą się wieloma cennymi radami. Warto obejrzeć i się zainspirować! Nade wszystko jest to jednak wartościowe świadectwo, pokazujące że piękna i wierna miłość na całe życie jest możliwa. Autorem filmu jest Damian Żurawski.
Bp Jacek Kiciński CMF: - Módlmy się o kapłanów kochających Boga, Kościół i ludzi
2025-07-12 11:37
ks. Łukasz
ks. Łukasz Romańczuk
Po raz czwarty w Miliczu odbywa się Pielgrzymka Margaretek i Dwunastek. To pielgrzymka osób, które każdego dnia modlą się za kapłanów oraz o wierne i święte powołania do życia kapłańskiego zakonnego i misyjnego.
Pielgrzymka rozpoczęła się od adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy różańcowej prowadzonej przez ks. Waldemara Kocendę, proboszcza parafii Narodzenia NMP w Miękini oraz koordynatora Margaretek w Archidiecezji Wrocławskiej. Z racji deszczowej pogody tym razem pielgrzymi nie zgromadzili się na placu kościelnym i przy ołtarzu polowym, ale w kościele św. Anny. Eucharystii przewodniczył bp Jacek Kiciński CMF, a w słowie wprowadzenia ks. Waldemar Kocenda, witając wszystkich obecnych oracz uczestników pielgrzymki powiedział: Ufamy, że nasza wspólna modlitwa przyczyni się do wielkiego dzieła, które zawiera się w słowach: “Proście Pana żniwa, żeby posłał robotników na swoje żniwo”.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.