Reklama

Niedziela Legnicka

Bp Kiernikowski z wizytą w swojej nowej diecezji

Z nieoficjalną wizytą przybył do Legnicy bp Zbigniew Kiernikowski, który 16 kwietnia został mianowany nowym biskupem legnickim. Poprzednio był biskupem siedleckim. W godzinach południowych, spotkał się z pracownikami kurii i instytucji diecezjalnych, wraz z nimi odmówił modlitwę "Regina Coeli" i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

[ TEMATY ]

wizyta

KATOLICKIE RADIO PODLASIE

Biskupa oprowadził po budynku kurialnym dotychczasowy biskup legnicki, a dziś emeryt Stefan Cichy i kanclerz kurii ks. prał. Józef Lisowski. Bp Kiernikowski odwiedził poszczególne wydziały Kurii zapoznając się z jej pracownikami, spotkał się też z przełożonymi i alumnami Wyższego Seminarium Duchownego, a także znalazł czas na spotkanie z przedstawicielami mediów diecezjalnych.

„Jestem dziś w Legnicy. Rozmawiałem z pracownikami Kurii, a także z pracownikami mediów. Cieszę się z tego, że mogę zapoznawać się ze sposobem ich funkcjonowania. Rozmawialiśmy o tym, jak mogą one służyć przekazywaniu tajemnicy Jezusa Chrystusa w tej rzeczywistości, w jakiej nam przychodzi żyć” – powiedział bp Kiernikowski.

Reklama

W rozmowie z przedstawicielami diecezjalnego Radia Plus Legnica, oraz diecezjalnych edycji tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, przedstawił swoją wizję pracy mediów katolickich. - Misją Jezusa jest zbierać to, co rozproszone i prowadzić ku Ojcu. Media mają tu swe znaczenie, nie tylko informując, ale i formując. Zdając relacje z wydarzeń, mogą kłaść akcent na to, co jest „pochlebne”, wpadające w ucho w oczach świata, ale mogą też próbować wchodzić w głąb tego misterium i tak je przekazywać, aby stawało się ono atrakcyjne, szczególnie dla tych, którzy znajdą się w sytuacji jakiejkolwiek potrzeby – podkreślił bp Kiernikowski.

Biskup zapowiedział też wstępnie, na co chciałby zwrócić uwagę wiernych, w czasie swego pasterzowania. „Przychodzę do tej diecezji z takim orędziem, które chce dotknąć rdzenia problemu człowieka. Problem zaś człowieka jest w tym, że został oszukany przez grzech, że może swoje życie zbudować po swojemu, jako szczęśliwe. A Jezus, przyszedł na ziemię, dał się ukrzyżować by pokazać, że jest inne wyjście” – mówił bp Kiernikowski.

W godzinach porannych, nowo mianowany oraz dotychczasowy biskup legnicki odwiedzili metropolitę wrocławskiego abp. Józefa Kupnego, a także pierwszego biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka.

Zapowiedziane zostało też kanoniczne objęcie diecezji przez nowego biskupa legnickiego 27 czerwca, Natomiast ingres do katedry legnickiej odbędzie się 28 czerwca br.

2014-05-13 15:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykański sekretarz stanu w Singapurze

[ TEMATY ]

wizyta

Grzegorz Gałązka

Watykański sekretarz stanu zakończył kolejny etap swej podróży na Daleki Wschód. Po wizytach w Indonezji, a następnie w Timorze Wschodnim, z którym podpisał porozumienie konkordatowe i gdzie przewodniczył jako papieski legat obchodom 500-lecia ewangelizacji, kard. Pietro Parolin odwiedził z kolei Singapur. Spotkał się z najwyższymi władzami tego niewielkiego, ale rozwiniętego gospodarczo kraju, który obchodził przed tygodniem 50-lecie niepodległości.

Przyjęty dziś przez ministra spraw zagranicznych, podkreślił rolę, jaką Singapur może odegrać w światowych dążeniach do pokoju i dobrobytu, zwłaszcza w naszych czasach w obliczu wielkich wyzwań fundamentalizmu religijnego i terroryzmu. Wyraził uznanie dla harmonii panującej w międzyreligijnym społeczeństwie tego kraju i zachęcił do zaangażowania na rzecz dialogu międzyreligijnego i wolności wyznania. Podkreślił też udział katolików Singapuru w działalności instytucji Stolicy Apostolskiej i kościelnych organizacji międzynarodowych.

CZYTAJ DALEJ

Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza

2021-09-24 15:25

[ TEMATY ]

Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn

Karolina Krasowska

Już jutro w Międzyrzeczu spotkają się mężczyźni z całej diecezji.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 w międzyrzeckim zamku powitaniem uczestników. O godz. 10.00 dr. hab. Grzegorz Kucharczyk przedstawi wykład zatytułowany "Zachować dziedzictwo narodu ochrzczonego. Nauki z historii". Następnie pielgrzymi przejdą do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski, gdzie o godz. 12.30 wezmą udział we mszy św. pod przewodnictwem bp. Henryka Wejmana ze Szczecina. Wydarzenie zakończy wspólny posiłek o godz. 14.00.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: I dzień V Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej za nami

2021-09-25 09:16

[ TEMATY ]

edukacja

Mszą św. pod przewodnictwem bp. Piotra Jareckiego rozpoczął się w piątek (23.09) V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej organizowany przez „Civitas Christiana”. Wydarzenie objął patronatem honorowym Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki.

W kazaniu bp Piotr Jarecki nawiązał m.in. do beatyfikacji bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, który zgłębiał katolicką naukę społeczną i ją upowszechniał, przytoczył jego słowa:„nie można dopuścić do tego, aby zapanowała zasada przemilczania. Za tą zasadą jest slogan, że katolicka nauka społeczna to piękne komunały, ogólniki i nic więcej”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję