Reklama

Aspekty

Ruch Światło-Życie

Wdzięczność za miniony czas i spojrzenie w przyszłość

W Rokitnie w dniach 20-21 października odbyła się VI Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

Zielona Góra

Rokitno sanktuarium

Lubuska Oaza

Kongregacja Odpowiedzialnych

Katarzyna Krawcewicz

Msza święta w kaplicy domu rekolekcyjnego

Msza święta w kaplicy domu rekolekcyjnego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kongregacja jest jednym z etapów trwającego Roku Jubileuszowego. Z jednej strony jest próbą podsumowania tego, co wydarzyło się przez ostatnie 50 lat, w duchu wdzięczności i rachunku sumienia wobec charyzmatu Światło-Życie. Z drugiej strony to spojrzenie w przyszłość, wyznaczenie sobie kolejnych zadań i celów.

Do udziału zaproszeni zostali wszyscy członkowie Stowarzyszenia Diakonia Światło-Życie, członkowie diecezjalnej diakonii jedności, moderatorzy, animatorzy i pary rejonowe. W drugim dniu Kongregacji mogli uczestniczyć wszyscy chętni oazowicze.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kolejnym etapami Roku Jubileuszowego będą: Bal 50-lecia, nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej, jubileuszowe rekolekcje KAMUZO i KODAL, Gala Wdzięczności 50-lecia, Jubileuszowy Rejonowy Dzień Wspólnoty oraz sympozjum naukowe.

Więcej na temat Kongregacji ukaże się w papierowym wydaniu Niedzieli (numer z 29 października 2023). Zapraszamy do galerii zdjęć.

2023-10-21 18:11

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reaktywacja Wieczorów dla Zakochanych

[ TEMATY ]

spotkania małżeńskie

Zielona Góra

Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie

Wieczory dla Zakochanych

Katarzyna Krawcewicz

Do udziału w Wieczorach dla Zakochanych zaprasza Alina Rozpędowska, animator Spotkań Małżeńskich

Do udziału w Wieczorach dla Zakochanych zaprasza Alina Rozpędowska, animator Spotkań Małżeńskich

Już 28 lutego w parafii św. Józefa w Zielonej Górze rozpoczną się Wieczory dla Zakochanych organizowane przez stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie.

- Jest to 9 cotygodniowych spotkań, w trakcie których mamy szansę dowiedzieć się więcej o sobie, o swoich wartościach, o swojej hierarchii. Wszystko to inspirowane jest życiem animatorów, którzy będą te spotkania prowadzić – mówi Alina Rozpędowska, animator Spotkań Małżeńskich. - Do udziału zapraszamy pary, zarówno takie, które jeszcze nie podjęły decyzji o zawarciu związku małżeńskiego, jak i przygotowujące się już do sakramentu małżeństwa. Uczestnictwo w tych spotkaniach jest równoznaczne z odbyciem kursu przedmałżeńskiego. Wydajemy odpowiednie zaświadczenia.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł biskup senior Janusz Zimniak

2024-05-24 09:01

[ TEMATY ]

śmierć

diecezja.bielsko.pl

Bp Janusz Zimniak

Bp Janusz Zimniak

24 maja 2024 r. w szpitalu wojewódzkim w Bielsku-Białej zmarł biskup pomocniczy senior diecezji bielsko-żywieckiej Janusz Zimniak. Przeżył 90 lat, w tym 68 jako kapłan. Był biskupem pomocniczym katowickim w latach 1980-1992, a w latach 1992-2010 pełnił funkcję biskupa pomocniczego bielsko-żywieckiego.

Janusz Zimniak urodził się 6 września 1933 r. w Tychach. W 1951 r. wstąpił do Śląskiego Seminarium Duchownego. 9 września 1956 r. – w ostatnim roku przymusowej nieobecności biskupów katowickich – przyjął w katedrze katowickiej święcenia kapłańskie z rąk biskupa Franciszka Sonika z Kielc.

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęcie Światowych Dni Dzieci w Rzymie

W Rzymie rozpoczynają się Światowe Dni Dzieci, które potrwają do jutra. Dzisiaj Wieczne Miasto wypełniło się ponad 70 tys. najmłodszych z całego świata. Centralny punkt wydarzeń tego dnia stanowi Stadion Olimpijski, gdzie z rana odbywała się seria spotkań, animacji, zabaw dla uczestników, a późnym popołudniem aż po wieczór ma tam miejsce spotkanie z Papieżem. Ojciec Święty m.in. odpowiada na pytania dzieci.

Wcześniej, pod koniec udzielanych przed południem audiencji, Franciszek widział się też osobiście z bardzo specjalną, mniejszą grupą najmłodszych z krajów ogarniętych konfliktami. Do Ukraińców Papież odezwał się tam w ich języku, mówiąc: „Sława Isusu Chrystu!”. W spotkaniu uczestniczyły również dzieci z Palestyny, a niektórzy z odwiedzających Ojca Świętego zostali okaleczeni w wyniku wojny. Wzruszające wydarzenie przypominało „rozmowę dziadka z wnukami”, jak wskazał obecny na nim ks. Marcin Schmidt, sekretarz generalny ruchu 5P Global organizującego to spotkanie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję