Reklama

Aspekty

Ruch Światło-Życie

Uczą się posługi

W dniach 8-12 listopada w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin II stopnia.

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

Domowy Kościół

Rokitno sanktuarium

Lubuska Oaza

Zofia Kamińska

W rekolekcjach wzięło udział kilkanaście małżeństw

W rekolekcjach wzięło udział kilkanaście małżeństw

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

To czterodniowe rekolekcje, których celem jest pogłębienie zrozumienia istoty i celu Ruchu Światło-Życie, a także duchowości i metod Domowego Kościoła. Ich uczestnicy przygotowują się do świadomego podjęcia posługi pary animatorskiej w kręgu.

Więcej na ten temat ukaże się w papierowym wydaniu Niedzieli (numer z 19 listopada 2023).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-11-11 11:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak budować wspólnotę uczniów?

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

Lubuska Oaza

Oaza Nowej Drogi

Anna Gorzelana

Podczas pogodnego wieczoru

Podczas pogodnego wieczoru

W Koninie-Gosławicach nasi diecezjanie przeżywają Oazę Nowej Drogi III stopnia.

To 15-dniowe rekolekcje skierowane przede wszystkim do młodzieży od VI do VIII klasy szkoły podstawowej. - Założenia Oazy Nowej Drogi III stopnia kierują nasze kroki ku wspólnocie uczniów Chrystusa. Staramy się przyglądać temu, jak taką wspólnotę budować, na czym powinna się opierać, a co jest dla niej destrukcyjne, co jest zagrożeniem. Próbujemy też spojrzeć na to, czym jest „zdrowa” wspólnota uczniów, a czym niestety może być sekta, która wspólnotę uczniów jedynie symuluje – mówi moderator ks. Łukasz Żołubak.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł biskup senior Janusz Zimniak

2024-05-24 09:01

[ TEMATY ]

śmierć

diecezja.bielsko.pl

Bp Janusz Zimniak

Bp Janusz Zimniak

24 maja 2024 r. w szpitalu wojewódzkim w Bielsku-Białej zmarł biskup pomocniczy senior diecezji bielsko-żywieckiej Janusz Zimniak. Przeżył 90 lat, w tym 68 jako kapłan. Był biskupem pomocniczym katowickim w latach 1980-1992, a w latach 1992-2010 pełnił funkcję biskupa pomocniczego bielsko-żywieckiego.

Janusz Zimniak urodził się 6 września 1933 r. w Tychach. W 1951 r. wstąpił do Śląskiego Seminarium Duchownego. 9 września 1956 r. – w ostatnim roku przymusowej nieobecności biskupów katowickich – przyjął w katedrze katowickiej święcenia kapłańskie z rąk biskupa Franciszka Sonika z Kielc.

CZYTAJ DALEJ

Bp Andrzej Przybylski: Pozwólmy się wybrać i prowadzić Panu Bogu

2024-05-25 13:46

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

Karol Porwich/Niedziela

Każda niedziela, każda niedzielna Eucharystia niesie ze sobą przygotowany przez Kościół do rozważań fragment Pisma Świętego – odpowiednio dobrane czytania ze Starego i Nowego Testamentu. Teksty czytań na kolejne niedziele w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską rozważa bp Andrzej Przybylski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję