Św. Cecylia czczona jest jako patronka muzyki, organistów, kompozytorów, chórów, scholii i zespołów muzyki kościelnej. W ikonografii przedstawiana jest jako orantka lub grająca na instrumentach muzycznych, najczęściej na organach harfie, cytrze lutni. Niekiedy towarzyszy jej anioł.
Wspomnienie św. Cecylii to doskonały moment na włączenie do swojego modlitewnego rozkładu dnia modlitwy muzyką uwielbienia.
Płyta “Niech zstąpi Duch Twój” to muzyczna opowieść o Duchu Świętym, zamknięta w 14 utworach. 13 z nich skomponował znany dyrygent, kompozytor i aranżer - Jakub Tomalak. Większość tekstów ułożył ks. Teodor Sawielewicz - założyciel Teobańkologii. Wśród wykonawców znajdują się również chóry Teobańkologia Music i ABBA Pater Music, a także ks. Jakub Bartczak. Album zawiera bogactwo treści - hymny, sekwencje, tradycyjne modlitwy w nowoczesnych muzycznych aranżacjach, pieśni „pełne Ducha”, a nawet rap.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Album „Niech zstąpi Duch Twój” to opowieść o wyjątkowej roli Ducha Świętego w życiu Kościoła i każdego człowieka. O Jego dyskretnym działaniu, darach i owocach, których tak obficie udziela. To opowieść o ludzkiej bezsilności, ufności, nadziei, ale i o potędze Tego, który przenika, przemienia, uświęca człowieka, a całą wspólnotę Kościoła prowadzi we właściwym kierunku.
Reklama
- Pomysł zrodził się kilka lat temu, podczas górskiej wędrówki, a potem na dobre „zapisał” się w sercu. Początkowo realizacja tego przedsięwzięcia wydawała się niemożliwa. Brakowało funduszy, ludzi, odpowiedniego sprzętu, a przede wszystkim doświadczenia. Jednak myśl o płycie uparcie powracała. W końcu poprosiłem Ducha Świętego o to, by osobiście się tym zajął, by dopomógł, poprowadził. Oczywiście nie zawiódł, o czym możecie się sami przekonać - mówi ks. Teodor Sawielewicz.
- Praca nad płytą trwała ponad rok. Były to długie miesiące wypełnione intensywną pracą i modlitwą, przepełnione wiarą i nadzieją. Krążek powstawał z myślą o tych, którzy chcą wielbić Pana Boga śpiewem, którzy pragną w ten sposób „podwójnie się modlić” - jak mawiał św. Augustyn. Chciałbym życzyć słuchaczom, by album był dla nich (tak, jak dla mnie i wielu wykonawców) muzycznymi rekolekcjami - mówi producent muzyczny i kompozytor Jakub Tomalak.
Więcej o płycie: Zobacz
Teobańkologia to założona przez księdza archidiecezji wrocławskiej Teodora Sawielewicza internetowa społeczność, która od 6 lat każdego dnia spotyka się na transmisjach różańca online na żywo. Wspólnej modlitwie od początku towarzyszą muzyka i śpiew. We wrześniu kanał Teobańkologii na YT, od którego zaczęła się działalność ewangelizacyjna w Internecie, przekroczył pół miliona subskrybentów. Teobańkologia nadaje także w innych mediach społecznościowych (Facebook, TikTok i Instagram) oraz na platformie Spotify.